IMT

I ja sam radio svasta.Imao sam i dosta slucajeva da neide kad mjenjas samo tanjirasti ili konusni.Mislim da tu najvecu ulogu igra proizvoođac dijelova.U svakom slucaju pravilo je da se mjenja u paru . .Ostalo je sve buđzenje.Moze trajati mjesec ,godinu ili moze i deset godina.Za zamjenu samo jednog zupcanika moras naci polovan,jer nove kupujes samo u paru.Mislim da onom ko placa majstora ne isplati se dvaput placati u kratkom roku.Ni majstor koji se bavi profesionalno tim poslom nece prihvatiti da mjenja nesto sto mozda nece biti ok.Jedino u slucaju ne dostupnosti dijelova .
 
Ipak gazda menja sve par zubcanika e sad recite mi dali postoji neko stelovanje zazora kod njega i kako se steluje,jer ja ne vidim da postoji stelovanje osim matice sto steze konusno tanjirasti?Resio sam i stelovanje!
 
Poslednja izmena:
Moj drug prepravio ovako kočnice na 565 i 577..Nema leva-desna posebno nego je jedna papuča u kabini i koče oba kotača.
Sistem je dobar,ne koči kao original kočnice,ipak ove malo slabije love ali za zaustavit traktor sasvim uredu..
20988366.jpg
 
Ja danas ugradio mehanicke kocnice na 560.Malo su jeftiniji nego sto kolega mirko naplacuje,ali videcemo da li su i koliko kvalitetni?!?!
Svaka prepravka tih kocnica u mehanicke je dobra,neka te dobro i dugo sluze kakve god da su:ppozdrav:

Sad ce pola foruma da te napadne i da prica kako su hidraulicne zakon,a niko ih i nema ispravne na traktoru.
 
Hurli,svako resenje je dobro,jedino ovo je malo vece uradjeno i problem je sto su uvek zajedno.Mi radimo odvojeno tako da 577 mozes da okrenes na kocnici kao rakovicu i ferdzu sto je veoma porebno u brdskim krajevima.
Ipak bravo,zavrsava posao!:bravo:
 
Razlika postoji, samo neznam od kojeg godišta. Stariji tegovi nemaju i donji (ko gornji) falc-zub već svaki ima na tom mjestu urezan navoj i šaraf sa širom platnom sa kojom se stegne za nosač.
 
Znaci ipak postoji .Ovi koje sam ja nabavio su sa srafom dole i ne mogu da ih namestim jer je ona platna na koju se kace tegovi sira i ne pasu. Hvala na odgovorima. Pozdrav/
 
Nazad
Vrh