IMT

Javljam ovih dana... verovatno utorak, najkasnije srdu cu otici do rume da vidim sta se zbilo na kraju... Ostavio sam ga juce sa odvijenim sarafom na bloku da iscuri tecnost kad se otopi, danas cenim da se otopio, ceo dan je u plusu bio...

Juce sam bio do Rume. Dosao, pregledam spolja traktor, nema ostecenja... Upalim ga bez vode cisto da vidim jel akumulator ok. Ugasim posle minut. Vode u karteru nije bilo pre toga dok sam gledao. Nasuo vodu, probao upaliti, radio je jedno 25 minuta, na bloku nikakvi znaci curenja, niti oko vodene pumpe, niti na crevima niti na hladnjaku. Nakon gasenja nivo ulja u karteru normalan. Izgleda da sam ovaj put imao srece bas bas... Jedino me brine u malo tezem radu da ne dodju do izrazaja neke promene koje mozda sad dok radi u mestu se ne ispoljavaju.. nadam se da ih nece biti :osmeh:
 
Naj veci promasaj IMR su oni cepovi za izbijanje kad dodje do smrzavanja vode u bloku, jel uvek pukne prvo blok, a cep ni u jednom slucaju (po pricanju ljudi i majstora) nije izbio!
 
Jedan od razloga lakog starta je i to što na svakih 120 stepeni kruga imaš "paljenje" jednog cilindra i lakše premosti do sledećeg paljenja, za razliku od rakovice gde se paljenje dešava na svakih 180 stepeni :osmeh:
Pa nece bas biti prijatelju. 'Trojka' pali svakih 240 stepeni.. Ali bas to mu omogucava da bolje 'zamahne' jer ima vise prostora medju paljenjem.
 
Juce sam bio do Rume. Dosao, pregledam spolja traktor, nema ostecenja... Upalim ga bez vode cisto da vidim jel akumulator ok. Ugasim posle minut. Vode u karteru nije bilo pre toga dok sam gledao. Nasuo vodu, probao upaliti, radio je jedno 25 minuta, na bloku nikakvi znaci curenja, niti oko vodene pumpe, niti na crevima niti na hladnjaku. Nakon gasenja nivo ulja u karteru normalan. Izgleda da sam ovaj put imao srece bas bas... Jedino me brine u malo tezem radu da ne dodju do izrazaja neke promene koje mozda sad dok radi u mestu se ne ispoljavaju.. nadam se da ih nece biti :osmeh:
ako radi normalno motor i nepojavljuje se belo ulje u karteru dobro si prosao. za tih pola sata bi pokazao ako ubacuje vodu u karter.

- - - - - - - - - -

Jedan od razloga lakog starta je i to što na svakih 120 stepeni kruga imaš "paljenje" jednog cilindra i lakše premosti do sledećeg paljenja, za razliku od rakovice gde se paljenje dešava na svakih 180 stepeni :osmeh:
jesi li ti siguran u ovo sto si napisao. ajde razmisli malo bolje
 
Naj veci promasaj IMR su oni cepovi za izbijanje kad dodje do smrzavanja vode u bloku, jel uvek pukne prvo blok, a cep ni u jednom slucaju (po pricanju ljudi i majstora) nije izbio!
Cepovi na bloku ne sluze da bi izbili kad zamrzne,nijedna fabrika nije predvidela zamrzavanje.Livenje bloka se radi kroz te rupe,zato se posle ubacuju cepovi a i da bi amortizovali rad materijala toplo-hladno.Kad nebi bilo cepova bilo bi problema kod naprezanja gusa kad se zagreje.
 
Blok pukne tamo gde mu je najlakse,naprimer kako pukne blok na starom BMW-u 2,5 dizelu pored cepova ili burazeru na novijem Mercedes kamionu po sred bloka,svi cepovi na svom mestu ostali,uz to i glava pukla.
 
pa pravili je za rusko trziste i zato su ljudi predvidili da izbiju cepovi tamo su veliki minusi:haha:
 
cirko zar ti nemas 539 trebo bi biti iznad alternatora a ispod glave prebrusen dijo bloka i udatiti brojevi ali se obicno slabo vide budu zafarbani a broj sasije ti je na ustrument tabli obicna plocica nitovana sa dvije nitne
 
cirko zar ti nemas 539 trebo bi biti iznad alternatora a ispod glave prebrusen dijo bloka i udatiti brojevi ali se obicno slabo vide budu zafarbani a broj sasije ti je na ustrument tabli obicna plocica nitovana sa dvije nitne

Imam 539 ali na njemu toliko brojeva da vise neznam koj je sta....!!! A posto smo ga kupili novog nismo sumnjali u legalnost... :osmeh:
 
Nazad
Vrh