IMT

Za postavljanje semeringa, za priručan alat se može iskoristiti stari ležaj ili sama košuljica istog promera.
 
@ dc83 moras voditi racuna kad izbijas lezaj da ide bas ravno a to je tesko .uvek se malo zakosi i onda koci. malo ga vrati nazad i okom pogledaj primeti se ako je krenuo nakoso.vecinom uzmen parce cevi precnika unutrasnje kosuljice i izbijam ali cekic okrenem pljostimice.cim krene par milimetara pogledam dal se nije zakosio pa ako jeste vise ga udaram pod uglom da strana koja kasni krene i ispravi se. sto ravnije se udara po cevi ili slicnom materijalu lakse ide. severing ti nebi trebao praviti problem sa ubacivanjem.stari stavis preko novog i mozda mozes i ovo parce cevi iskoristiti za izbijanje lezaja da nabijes lakse semering. samo cim krene pogledaj dobro da ide ravno i ravno ga nabijaj i ice. stavi kuciste na parce ravne daske da ravno legne kuciste i izbijaj. nije bas preporucivo metal na metal
 
Cenovnik IMT traktora sa subvencijom od 25% i pdv-om u dinarima

539 sa kabinom IMR motor 887300
539 P kabina i hidroupravljac 970900
549 IMR motor 1282500
549 DV i grejanje u kabini 1383200
549 DV grejanje kabine i spoljna hidraulika 1428800
565 P grejanje kabine spoljna hidraulika 1799820
565 P DV grejanje kabine spoljna hidraulika 2001780
577 P grejanje kabine spoljna hidraulika 1845360
577 P DV grejanje kabine spoljna hidraulika sinhro menjac 2124540
 
Bruka i sramota a na kraju i zalost za ovakve rokove isporuke.I na kraju ti daju masinu kojoj obavezno nesto nedostaje.I posle se cude zasto ljudi kupuju neke druge traktore.Lepo odes na plac i izaberes ono sto se tebi svidja a ne da ti on salje ono sto on zeli.Veliki sam ljubitelj domace industrije ali ovo ne vodi nicemu.
 
Prosle godine je imt 539 bez kabine kostao sa imt motorom 768000din,a doplata za kabinu bila 45000 din,sve zajedno 813000din,a ove godine 887300,euro bio 115,55din, a sad euro 111,60 din,svako vacari na seljaka.Ko ima para da doplati neka kupi tafa 42,mnogo bolji i kvalitetniji od imt.
 
Da je lose lose je,ali u moje dvoriste nece uci ni taj TAFE indijac niti bilo koji zuti kinez.Ja nemam nameru da letim za indiju da trazim delove.IMT je ipak nase blago za koje bi trebalo sami da se postaramo.U mom zivotu je uvek prvi IMT a ako bas ne moze onda neki rus ili zapadnjak.
 
@vicon022 ovako kako si ti naveo ta izbije lezaj moze ali posle moze i da ga baci
ja nisam imao problema dosad. imam i druge alate za lezajeve ali kako to reci kad mnogi nemaju niti imaju od cega napraviti. najbolje je napraviti alat i presa. a po pravilu svaki lezaj se posle izbijanja iz kucista menja bez obzira dal izgleda dobar. muka je sto ovi novi nemogu izdrzati ni koliko ovaj stari a kamo li vise kojeg su kvaliteta.a u svakom slucaju se vise mora voditi racuna o kucistu. koliko sam lezajeva sekao kosuljice aparatom i elektrodom da se spase kuciste. pita se napravi a tepsija tesko
 
Poslednja izmena:
pa da naravno karta za rusiju je jeftinija :) :) :) :haha:
Ma bre brate za rusa imas delova kolko oces i nisu tako losi a ovo iz Indije,Kine katastrofa.Ja ko budala ono kada se pojavise delovi iz Indije i svi kazu dobri ja kupim vodenu pumpu za 533 indijsku kao i jos neke delove kad ono za 5-6 meseci se to pohaba a delova za nju nema pa kaze opet kupuj novu.Ja si zato kupim POBEDA Tesanj i miran sam eto vec 5 godina.Svaki Istocni deo koji sam u zivotu kupio morao sam iz nekog razloga da ga menjam.
 
Ma bre brate za rusa imas delova kolko oces i nisu tako losi a ovo iz Indije,Kine katastrofa.Ja ko budala ono kada se pojavise delovi iz Indije i svi kazu dobri ja kupim vodenu pumpu za 533 indijsku kao i jos neke delove kad ono za 5-6 meseci se to pohaba a delova za nju nema pa kaze opet kupuj novu.Ja si zato kupim POBEDA Tesanj i miran sam eto vec 5 godina.Svaki Istocni deo koji sam u zivotu kupio morao sam iz nekog razloga da ga menjam.

To je više do one "koliko para - toliko muzike".
 
img0194xc.jpg
img0195ba.jpg

današnja radna akcija...
 
Nazad
Vrh