IMT

Ja danas na IMT 539 izbacio one poluge za vazdusno kocenje na desnoj kocnici da bi uradio iscela sipku kao na levoj kocnici ona klackalica mi samo smeta i slabije mi koci desni tocak!!! A vazdusno i tako nikad nije ukljuceno....
ne koci zbog toga slabije nemoj lupetati bezveze
 
ne koci zbog toga slabije nemoj lupetati bezveze

Pa ja znam sta sam napisao i nista nisam lupio... Treba da pritisnes kao sivonja da on zakoci a levi zakoci cim pipnem pedalu..

Sad kad sam na brzinu povezao bez te klackalice koci kao auto,sad cekam da mi stigne ona sipka kao za levi tocak... :ppozdrav:
 
pa namesti to,govoris kako volis da ti je sve tip top i fabricki.manje peri, vise podmazuj
 
pa namesti to,govoris kako volis da ti je sve tip top i fabricki.manje peri, vise podmazuj

Pa ja tebe ne razumem tu je sve fabricki i podmazano ali jednostavno zbog opruge u onom ventilu treba pedala jace da se pritisne i to mi smeta,ovako sa direktnom sipkm kao sa leve strane mozes rukom da zakocis... A taj ventil za vazdusno na prikolici nikad nisam ni koristio...
 
Ja sam to resio tako sto sam na onoj polugu koja povlaci vazdusni ventil izbusio drugu rupu koja nije na sredini nego blize sipci koja koci tako da sad ide bas lako a na kraju bas kad stisnem povlaci i vazdusni ventil. A ako mi treba original resenje samo vratim sipku na staru rupu.. Neznam da li sam bio jasan...
 
Ja sam to resio tako sto sam na onoj polugu koja povlaci vazdusni ventil izbusio drugu rupu koja nije na sredini nego blize sipci koja koci tako da sad ide bas lako a na kraju bas kad stisnem povlaci i vazdusni ventil. A ako mi treba original resenje samo vratim sipku na staru rupu.. Neznam da li sam bio jasan...

Moze i tako a moze i tako... Ako ti nekad zatreba taj ventil meni sigurno nikad...
 
ciro sad npravis sipku i izvuces ventila dobijes ko tranvajku na kamionu .koci ce ti samo prikolica

Ja vazdusno kocenje na prikolicama nikad nisam povezao,neznam ni dal vise rade,creva sa skinuo... Ravnica je kod mene a sa IMT 539 nikad ne vucem prikolice.... Sta imam ja prikolicu dvo osovinku od 4t i nju vucem bez problema bez vazdusnih kocnica sa Rakovicom,820 i sa Vladimirca...
 
Ljudi kako da namestim onaj veci semering u kucistu spojnicke :sta: poceo sam al mi ne ide nesto :udri: I ovaj lager sto je unutra nikako ne mogu da izvadim ??
sdc11124.jpg
 
Ne ide ako ga klepaš sa šrafcigerom..... Treba ti materijal cilindričnog oblika za jedno 0.5mm manji od semeringa i onda ili čekićem ili mengelama ili presom "poguraš" -postaviš nov semering na mesto. Čekić je najneprecizniji ali ako nemožeš drugačije moraš s njim. Ako budeš pažljiv nećeš oštetiti semering.
Ležaj neće napolje jer ti je kućište verovatno dobilo malo lufta pa se ukosi kad krene. Ili nisi izvadio zeger. Mada ga ne vidim na slici.... Sve u svemu budi pažljiv jer kućište hoće da pukne.
 
nisam srafcigerom,da ne ostetim semering,nisam mogao da nadjem nikakav materijal odgovarajuce sirine...a izvadjen je zeger,al dodje lezaj do pola i nece dalje,sto kazes ti verovatno se iskosi ? sutra cu ozbiljnije da se pozabavim s tim ::super::
 
nisam srafcigerom,da ne ostetim semering,nisam mogao da nadjem nikakav materijal odgovarajuce sirine...a izvadjen je zeger,al dodje lezaj do pola i nece dalje,sto kazes ti verovatno se iskosi ? sutra cu ozbiljnije da se pozabavim s tim ::super::

Samo polako ti to cukaj... Ako nemas nista pribliznih dimenzija ti uzmi neki tup srafciger pa sa svih strana podjednako cukaj.. Tako ja uvek uspem... :ppozdrav:
 
Prvo lezaj izbijes polako mic po mic.Samo je bitno da ide ravnomjerno.U protivnom ako pretjeras udaranjem moguce je da pukne kuciste.Semering ako nemas iskustva i bojis se da ga ne ostetis odes kod tokara i on ti napravi kalibar za postavljanje semeringa.Za vađenje semeringa najbolje ti je da imas nekakav kukast alat.Zna se desiti da ga je lakse ugraditi nego izvaditi.
 
Sory mislio sam da je šrafciger u igri. Možeš stari semering malo da zbrusiš na tocilu-oštraču i da ga iskoristiš za klepanje ako nemaš šta drugo.
 
Prvo lezaj izbijes polako mic po mic.Samo je bitno da ide ravnomjerno.U protivnom ako pretjeras udaranjem moguce je da pukne kuciste.Semering ako nemas iskustva i bojis se da ga ne ostetis odes kod tokara i on ti napravi kalibar za postavljanje semeringa.Za vađenje semeringa najbolje ti je da imas nekakav kukast alat.Zna se desiti da ga je lakse ugraditi nego izvaditi.
lezaj sam pokusao da izbijem,i dosao do pola i ni makac vise,a nisam smeo jace da udaram . Izvadio sam semering poprilicno lako a videcemo kako cu novi da postavim,duboko je unutra pa je nepristupacno .

- - - - - - - - - -

Sory mislio sam da je šrafciger u igri. Možeš stari semering malo da zbrusiš na tocilu-oštraču i da ga iskoristiš za klepanje ako nemaš šta drugo.
::super:: mogu i to da probam
 
Nazad
Vrh