IMT

za merenje imate i pouzdane i jeftine merace antifriza a i nije bitno uopste ni u 5 stepeni dal je tacan. vecina i nesipa antifriz pa kad zaledi kuku lele. za 1000 din kupite merac kao kod mene i mir. ako ga hocete proveriti uzmete -40 antifriz premerite njega i vidite ispravnost. mnogi i neprocitaju upustvo kako se meri pa dolazi do netacnosti a mere i vruc antifriz pa ga zeznu. radim godinama sa tim i nikom nije bilo problema dosad jer ako drzi i -15 na jos hladnijem vremenu se samo zgrusa a nemoze puci nista. zasto onda i pricati o tome kad je vecini tesko izdvojiti novce za antifriz i odrzavanje traktora a i nije tema da vise pricam o tome
 
Imam IMT 539 sa 1235 radnih sati, fabricke gume su na njemu. Koliko bih mogao da dobijem za njega? Ima kompresor, nema kabinu, 1981. godiste.
 
Poslednja izmena:
najvise ces dobiti od onog ko ti moze poverovati u te radne sate za te godine. onaj ko to zna oceniti ,koji ima novce i zali takav traktor dace ti najvise ali takvi su retki. po meni realna cena bi bila do 3000 mah. nije vreme za prodaju sto rekli oskudacija
 
jos farbanje kabine i el.instalacija:osmeh:
015.jpg

016.jpg
 
Gorane jesu li ovo 14.9-28?neznam da li zbog krampona ali deluju mi veće od 14.9 a manje od 16.9.i nije sa njima traktor zavaljen onako u nazad iako su i prednje nove.dobro stoji
 
Secate li se problematicnog IMT 533.Nakon sklapanja masine i paljenja konstantovana je sasvim druga situacija.Uz malo grejanje masina pali jako lepo i dimi malo.Zahvalan sam svima koji su ucestvovali u diskusiji.Iz kog razloga je bolje,nemam pojma.Da li je bilo do glave i ventila ili do jednog zuba na paljenju...kako god sad je dobro.
 
Secate li se problematicnog IMT 533.Nakon sklapanja masine i paljenja konstantovana je sasvim druga situacija.Uz malo grejanje masina pali jako lepo i dimi malo.Zahvalan sam svima koji su ucestvovali u diskusiji.Iz kog razloga je bolje,nemam pojma.Da li je bilo do glave i ventila ili do jednog zuba na paljenju...kako god sad je dobro.

Znaci resen problem??? Bas mi je drago... :bravo:
 
Ja danas na IMT 539 izbacio one poluge za vazdusno kocenje na desnoj kocnici da bi uradio iscela sipku kao na levoj kocnici ona klackalica mi samo smeta i slabije mi koci desni tocak!!! A vazdusno i tako nikad nije ukljuceno....
 
Da se razumijemo IMT-539 ima mehanicke kocnice.Ventil koji reaguje preko zraka sluzi samo za kocenje prikolice.
 
Nazad
Vrh