IMT

Pa mislim da na uvlacenje ne moze da odradi do kraja, verovatno bih zavario prsten koji bi udario u cilindar. Da ne vrsi opterecenje na trap ako ima veci hod od potrebnog.
 
Od brene pase na 577...i ide 10% brze
Znam, ali moj menjač je trobrzinac, 588 trup sa motorom od 577. Da imam 5 brzina menjač, ne bi ni razmišljao o budženju. Ovako sam prinuđen samo iz dva razloga.
1) Gume su mi slizane do kraja pa bih spojio ugodno i korisno.
2) Da kupim drugi traktor, ne mogu jer se plan osušio. Odnosno suši ga suša treću godinu zaredom + gazde kojima radim u arendu zemlju malo po malo pa prodaju. I ajd nemoj je uzeti...
 
Био један скоро на продају за мање од 3000 €. Питам зато што је ова комбинација баш спора, колико се оригинални мотор вртео.
 
Nema to veze sa motorom, svi se vrte do 2500 obrtaja.Menjač se mora modifikovati.
Može i da se poništi redukcija na mostu pa bi tada išao bez problema preko 50 na sat.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Мирости, скоро сам ишао иза једног мтз-а 80 лагано 50 километара на сат. А то је преко 2500 обртаја у минути.
Мало ми необично на имт-у да је толико спор мењач трактору са 70 + кс.
 
Nema to veze sa motorom, svi se vrte do 2500 obrtaja.Menjač se mora modifikovati.
Može i da se poništi redukcija na mostu pa bi tada išao bez problema preko 50 na sat.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Најбоље да се угради још један редуктор али контра да буде мултипликатор, могао би да гура до 70km на сат. И ж.. ручица.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
@Sapatnik, ispod 3000 evra je dobra cena ako nekom treba traktor tog godišta. Dobar je za oranje i te stvari, nije baš za berbu jer je mali izbor brzina a transport tu i tamo. Inače vrteo se na 2480 obrtaja (tako bar piše na pumpi) i išao je oko 30-35 jer je imao neke visoke 18.4-30 gume. Bile su protektirane pa su bile visine skoro kao r34.
@mirosti i @MONTOYA su u pravu. Trebalo bi modifikovati menjač.
@MONTOYA ne bih išao na veće od 38 coli. Trebaće mi lift za ulazak u traktor. :)
@mirko67 eh sad 70.... Da piči ko JCB? :)
 
Па имао би корњачу, и два зеца, црног и белог(не знам који је бржи). Редуктор ти је 3:1, значи 25*3=75....

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Znam, kontam ali i 50 je previše kamoli 70+. Zato sam odmah napisao 35-40 jer znam kako vozim i koliko je star traktor i šta sve može da se desi.
 
Sinisa nekad sam nesto racunao al sam zaboravio tacno. Ono cega se secam je da ako ostavis konusno tanjirasti od 3-brzinca a ubacis 5-brzinski menjac dobices traktor koji ide negde skoro duplo brze. Skoro pa idealno za transport, mozda i prebrzo.
Imao sam sve te prenosne odnose zapisane negde, mogu se naci po radionickim prirucnicima, ako znamo precnik tockova i broj obrtaja motora odatle se mogu izracunati brzine kretanja.

Nego ajd ovakva misterija - radio sam glavu na 539, ventili bili losi, i ajd kad je vec skinuta da proverim fazu roto pumpe metodom poravnjam slovo na rotoru sa zegerom i vidim koliko je klip vracen pre GMT. Izmerim cak 11mm, a po specifikaciji treba da je 4.86mm. Ispada pocetak ubrizgavanja 30ak stepeni pre GMT, fabricka specifikacija 20 stepeni. Nista pomislim nema sanse da je ovo dobro merenje, nisam dirao nista i vratim glavu.
Kad sam upalio motor radi ok, nisam primetio neko preterano cekicanje, ali opet uzorak je jedan traktor, kod mene su retkost 539 sa roto pumpom, uglavnom bude linijac i za njih tacno znam kako treba da zvuci, roto mi je nepoznanica.
I dalje nakon svega - dobra kompresija, pumpa i dizne uradjene, glava uradjena - kao da fali snage ispod 1400 obrtaja. Npr na uzbrdici dam gas na 1000 obrtaja on nekako mutavo prima, i kako dodje do 1400 onda krene kao lud.

Da li je moguce da je nedostatak snage u nizim obrtajima zbog preranog paljenja ? Taj konkretan traktor nikad nije imao snagu kako treba, ja sam bio ubedjen da je problem u pumpi, nakon remonta pumpe sve drugo je bolje ali snage opet fali.
Da li je to uzrok sto su sa 2800 rs pravih izgoreli ventili (traktor je '90 godiste i kod nas je od prvog dana) ?
Da li je moguce da postoji fabricka greska polozaja zupcanika jer mi 11mm deluje kao premalo da je pumpa omasena za ceo zub ??
 
Petre, da to znam. Dif kod trobrzinca ima 11/39 konusno tanjirast a kod petobrzinca 6/34 ili 6/37. Tako nekako. Uglavnom, imao sam i tu varijantu u glavi ali onda moram kupovati drugi menjač, remontovati ga (menjač sa sinhronima košta a nepotreban mi) i opet mi gume ostaju stare ćelastone. Kad bih sve to uložio, lepo bi koštalo a opet imam traktor koji ne može da digne praznu sejalicu, muči se u prevozu, kabina ni O od odvojena od motora. Našao sam rezervnu spojničku sovinu tj ulazno vratilo i gledam..... stvarno bi možda bilo najbolje napraviti novo sa više zuba, a gonjeni zupčanik sa manje. Kao za brenu, zameniti im mesta i to je to.
 
Imt 560 novi tip, puna hidraulika, volan se u jednu stranu mota lako, u drugu tesko. Majstor kaze da je do pumpe, da treba da se remontuje. Malo mi je nelogicno da u jednu stranu moze lako da mota a da je do nje. Ima li neko iskustvo?

Послато са 23028RN4DG помоћу Тапатока
 
Kad pumpa opali tesko ide u obe strane.Proveri stub volana, meni se desilo na 577 da se raspao igličasti ležaj, rolnice ispale i zaglavile osovinu.Volan ne možeš pomeriti sa 2 ruke, skidao pumpu i orbitrol i nosio na proveru bez potrebe dok nisam video sta se desilo.
 
Imt 560 novi tip, puna hidraulika, volan se u jednu stranu mota lako, u drugu tesko. Majstor kaze da je do pumpe, da treba da se remontuje. Malo mi je nelogicno da u jednu stranu moze lako da mota a da je do nje. Ima li neko iskustvo?

Послато са 23028RN4DG помоћу Тапатока
U jednu stranu klip u cilindru ima punu površinu, dok u drugu je povšina manja za presek klipnjače. Otud i razlika u sili.
 
Nazad
Vrh