IMT

Данас бар алат није скуп, коме не ваљају мајстори чекић у руке па удри.
Неће нико да упрља руке, зови мајстора за кречење ( некад су то жене радиле), за прање тепиха, да замени сијалицу, славину,.......мајсторица за нокте , обрве, за ону ствар. Ако имаш трактор мораш нешто и сам знати да урадиш. Не можеш чекати мајстора за сваку ситницу.
Не може мајстор да поправи запуштену ствар, за коју више нема оригиналних делова.....

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Па какав је то мајстор ако нешто не може да направи? Најлакше је нови део узети и уградити, али онда то више није мајстор већ монтер.
 
Да, сад идем да ,,дељам" глобоидни пуж, прошле године сам га уградио ове опет зарибао.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Pa na čemu deljaš globoidni puž?
Kupio si pfauter sa dodatkom za globoid?
Иди бре, видиш да се шалим, нисам имао на уму ништа компликованије. Само одговарам на прозивке да су мајстори само монтери, то су увек и били, склопе уређај мало наштеловати ако има да се штелује и то је то.
Зар мислиш да више од 0,0001% људи зна шта је то?

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Na 539 mi prvo blokiro volan na jednu stranu a zatim otkazao volan,znaci vrti se ili levo ili desno slobodno bez da upravlja.
Nikad nisam otvarao kuciste volana i nemam predstavu sta sve unutra moze da otkaze da da ovakve simptome , ako neko zna ukratko da pojasni sta sve treba uraditi da bih mozda sam uspio popraviti?
Majstora zvao svi zauzeti par dana
 
Na 539 mi prvo blokiro volan na jednu stranu a zatim otkazao volan,znaci vrti se ili levo ili desno slobodno bez da upravlja.
Nikad nisam otvarao kuciste volana i nemam predstavu sta sve unutra moze da otkaze da da ovakve simptome , ako neko zna ukratko da pojasni sta sve treba uraditi da bih mozda sam uspio popraviti?
Majstora zvao svi zauzeti par dana
Skini deklu pa vidi šta je otišlo.Ako si skroz izgubio volan hoće da se pojede vreteno pa da prospe kuglice.Odviješ 4 šrafa i samo će da se kaže šta je.
 
Може да се проспе и аксијални лежај у стубу волана или да се одврну матице, онда волан шета горе-доле, или она два штифта са стране што улазе у матицу...

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh