IMT

Kod mene na 577 ti satovi su bili izmešteni na kabinu, jedino tu nije bilo vibracija i to je trajalo.
 
Стари су издржали 40 година, нови 40 дана. није ми јасно како ради неки магнет? Расклопио сам пар комада, бројач сати има зупчаника и они се истроше.
Немају сви алтернатори w извод, слажем се да је то најбоље решење.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Meni je majstor uzeo 500 dindži što je izvukao žicu za W izvod na alternatoru.Nisam je nikad koristio jer sam u međuvremenu prodao traktor a plan je bio da namontiram onaj digitalni Anel multicontrol uređaj.
 
Matic, kod tebe je kabina bila na selenima, na starom tipu gde god stavis isto je.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Стари су издржали 40 година, нови 40 дана. није ми јасно како ради неки магнет? Расклопио сам пар комада, бројач сати има зупчаника и они се истроше.
Немају сви алтернатори w извод, слажем се да је то најбоље решење.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
Samo fabricki satovi su mogli da izdrze par hiljada sati, mada i sa njima se desavalo da stanu na npr 1999 ili 3999.

Ovo sve zamensko je ocaj zivi, pogotovo neki indijski sa prigusenim kazaljkama, das gas motor postigne 2000 obrtaja a satu treba jos 3 sekunde da pokaze :ROFLMAO:

Sam brojac radnih sati je jasan, prosta redukcija na svakih 4500 obrtaja sajle se pomeri za 0.1rh, tj 9000 obrtaja radilice, ali posto uzimamo sa bregaste to se deli sa 2, 90 000 obrtaja je 1mh (1500 o/min x 60 min).

Pokazivac broja obrtaja radi na principu stalnog magneta u aluminijumskoj solji, da sad ne zalazimo previse u principe elektromagnetike u solji se indukuju struje i solja pokusava da stigne magnet ali ne moze, sto se magnet brze okrece to je veca sila. Imas silu srazmernu broju obrtaja i oprugu koja se suprotstavlja sve vecom silom kako raste ugao skazaljke. Rezultat za jedan broj obrtaja postoji polozaj skazaljke gde su te dve sile u ravnotezi.

Ima na aliexpresu ili na ebayu digitalni sat 85mm 3000 obrtaja koji bi bio idealan, ima i brojac rh, jedino sto je standard kod IMTa 100mm, osim u slucaju Yenkay obrtomera koji jesu bili 85mm mislim i na te table bi perfektno odgovaralo. Jedino ne znam kakav je kvalitet ali ne verujem da je gori od ovih mehanickih.

Na svaki alternator moze da se dogradi W izvod, to je jednostavno jedna zica prikacena direktno na namotaje statora, pre diodnog mosta.
Druga varijanta bi bila dograditi prsten sa zupcima na remenicu radilice i staviti senzor
 
Vozio sam dosta traktora sa s44 i rekao bih da neki imaju vece vibracije a neki manje, e sad mozda je to samo subjektivni osecaj.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Cudna stvar koliko je to grubo radjeno a da pici tolike godine bez problema.
Perkins s44 radi kao doksa, razlika nebo i zemlja.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kazu da postoje neki motori sa tom radilicom i da dosta lepse radi, ja se nisam susretao.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Tom paljenje nije dobro nastelovano
Ma pali ko metak i sigurno je paljenje ok.
Kazu da postoje neki motori sa tom radilicom i da dosta lepse radi, ja se nisam susretao.
Dve vrste radilica ima. Sa tegovima izlivenim zajedno sa radilicom i bez tegovima.
Ja ipak mislim da nije u balansu zamajac ili korpa. Eventualno da klipnjače nisu iste težine. Nzm, ali sad mi je već dopiiiiiizdilo, i možda ga razbucam na zimu mada mi žao. Ulje skoro da i ne troši. A 22god nije otvaran i ima oko 4000rs (jedno vreme je radEo sat).
 
Ne bih ja taj motor dirao, eventualno da probas sa balansiranjem ako moze tu nesto da se uradi.
Kod nas je 10 god gutao ulje kao gubar a isao je skoro bez razlike, malo teze zimi palio samo.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Sta bi mogao da bude kvar 533 izgubio snagu i poceo da dimi beli dim, traktor ugasen i vise nece da upali. Pre dva meseca radjena pumpa i dizne i stelovani ventili.
 
Nazad
Vrh