IMT

Stigla ona moja skalamerija od tokara..malu lamelu sam naštelio na dva milimetra...kako da znam da capce nisu potonule ili da loše stoje...gledao sam na internetu da ide 4 do 5 centi od lamele do vrha šarafa za štelovanje a kod mene to dođe preko 6 ako sam na dobrom mjestu mjerio
 
Aj ovde, reko ja da ti ne podigne pracke kada obradi potisnu plocu .. mada ne bi trebalo da je toliko skinuo.... mozda moze i tako da se sklopi, pohvatajte rastojanja da vidite koliko ce imati lufta do druk lezaja , da ne bude visoko kvacilo kada se sklopi...
 
Stigla ona moja skalamerija od tokara..malu lamelu sam naštelio na dva milimetra...kako da znam da capce nisu potonule ili da loše stoje...gledao sam na internetu da ide 4 do 5 centi od lamele do vrha šarafa za štelovanje a kod mene to dođe preko 6 ako sam na dobrom mjestu mjerio
Idem da nađem radionički pa ćeš sve dimenzije znati.
 
1,5_1,6mm kardansko
44mm pracne (vrh glave vijka) mereno od flajsnena lameli

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Uzoro u ova dva dana 2.5 ha i pri kraju kad ću danas kući poče poskakivat...cimneš ga u rikverc metar i krene normalno...testirao sam ga uz obalu..prva trese al malo..u drugoj nemoš krenut koliko cima ..u trećoj krene samo osjetiš da je motoru teže a u četvrtoj tekođe krene samo mu baš teško...
 
Baš me handri..imam uzorati još 6 ha..a traktor dva mjeseca pokvaren...interesantno je što se dobro šalta i dvadeset puta dobro krene i onda neće..poskakuje ko da nemože potegnut
 
E svašta.... Ovako nešto nisam ni čuo ni video da se nekom dešava.
Da li je moguće da lamela stoji ukoso zbog nekog ležaja na spojničkoj?
Jeste proveravali aksijalni hod radilice?
 
Jesam pajserom..milimetar do dva luft..majstor kaže da ljudi dotjeraju traktor na generalnu i radilica ima velik hod.al se ovo ne dešava...bit će ga goniti dok nešto ne skrši
 
I milimetar je puno a kamoli dva. Ali je moguće da nije to uzrok...
Podržavam mišljenje kolege Cetojevica, menjaj majstora.
 
Majstor je ok..jučer je od njega poslat fend za Livno..puna generala..kočnice..struja..trenutno mu u radnji jedan 539... Neki Kinez..dva maseja i Zetor neki stariji...dogovor je da pokušam još pa ako ne ide rastavljamo ga u djeluje...
 
Da tebi nije luft zadnjih poluosovina odnosno Tanjirastog na lezajima pa da ti odskace zadnji kraj poskakuje kad kreces?
A to hoce dasedesi i kad pukne kuciste konusnog,ali i lezaj kad ode na njemu
Kao da odskace zadnji kraj i zvuk metalan pri kretanju iz mesta
Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh