IMT

Trebalo bi da je savijena iznad podizne osovine. Ako misliš na taj deo.
@MIŠO 272 prijatelju, traktor je radio normalno jedno vreme nakon remonta kvačila. Počeo je trzati kada je prešao na drugu njivu. Da je odmah počeo trzati nakon sastavljanja traktora, onda bi možda bila iskrivljena lamela.
Dobro prijatelju tesko je tu naći dijagnozu napamet.
 
Toliko nauke i postova oko jednog kvacila
Spojnicka nije!!!!!
Korpa verovatno nije!!!!! Moguce da vam nije sklopljena kako treba!!!
Prosla lamela dobro radila i ova nova dobro pa odjednom trza
Naj verovatnije ste prilikom sklapanja pokrivili lamelu
Jeste obradjivali klizne povrsine na korpi, jel taj mesar koji je radio kvacilo obelezavao polozaj ploca i tako isto ih napakovao nazad?
Cime stezete korpu kad je sastavljate da je blokirate?
Jel imate laznu spojnicku?
Kako vam je seo kad ste ga sastavljali? Lepo sam ili ste navlacili srafovima?

Iskreno uradio sam bar 200 tih kvacila nisam imao problem
A i za pekarima i mesarima sam isao da radim tu su naj sladje pare tu se usi zavrcu



Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sve ja to odradim kod mene po ps-u i opet zeza.. mozda sto imam dve medjuploce, od 533 i od 560, morala da ostane od trojke zbog debljine, mada sve se vodi na civije kao da je jedna..
 
Poslednja izmena:
Toliko nauke i postova oko jednog kvacila
Da je iskrivio lamelu, odmah bi trzala tj kako se zagreva bilo bi sve više i više. Ali njemu je počela trzati odjednom i to tek na drugoj njivi a pre toga je radio sa utovarivačem i preorao je (ako se dobro sećam) prvu njivu bez problema.
Mislim da nisu dobro sastavili korpu ili je nešto puklo. Pogotovo su napravili grešku kada su stavili novu lamelu a nisu ravnali zamajac i korpu, mada, koliko sam shvatio, problem je ostao identičan. Znači, korpa. Nadam se da će kolega javiti kakav je ishod.
 
Nisam još sastavio traktor...donio sam korpu i lamele od tokara..po njegovom sam kao pregrio dal potisnu ploču Il nešto drugo i to se izbacilo i nekad vata..nekad ne...kad smo stavljali novu lamelu nismo dirali u korpu i problem osto isti...videćemo kad stavimo na traktor
 
Ako nekom treba neka mi se javi na pp, stoji jer je višak. Pasovala bi mi zamena za tegove od 577 novi tip 😎
 
Nazad
Vrh