IMT

Da li je neko čistio filter pomoćne hidroulične pumpe na 560 za izvoz?
Šta su simptomi kad je prljav. Meni slabije radi, dosta sporo i pod malim gasom skore uopšte ne. Takodje jedan smer radi znatno brže od drugog (bar 3 puta brže kad je nakačeno na rasipač). Jel to tako treba ili postoji neki problem?
 
Da li je neko čistio filter pomoćne hidroulične pumpe na 560 za izvoz?
Šta su simptomi kad je prljav. Meni slabije radi, dosta sporo i pod malim gasom skore uopšte ne. Takodje jedan smer radi znatno brže od drugog (bar 3 puta brže kad je nakačeno na rasipač). Jel to tako treba ili postoji neki problem?
Koliko znam isti filter koriste obe pumpe, sigurno nije problem do njega.
Pukne rascepka koja drzi rucicu i onda ne otvara razvodnik do kraja...
Ako rucica ima dosta lufta na tu stranu koja sporije radi, to je moguci problem.
Jesi probao onu malu polugicu na razvodniku da okrenes na drugu stranu i onda da vidis sta se desava?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Koliko znam isti filter koriste obe pumpe, sigurno nije problem do njega.
Jel to ovaj filter ? I njega bih trebao da zemnim mislim da to nije nikad menjan za 30g. Kako se on menja? šta je potrebno skinuti?
Mada neko mi reče da ova druga pumpa ima svoj filter?

Pukne rascepka koja drzi rucicu i onda ne otvara razvodnik do kraja...
Ako rucica ima dosta lufta na tu stranu koja sporije radi, to je moguci problem.
Nije problem sa ručicama. Upravo sam namštao jednu. Bila je pukla u tom delu gde prolazi rasecpka pa sam je skratio za toliko, iskovao i izbušio rupu. Inače probao sam da zamenim ručice, isto se ponaša. A trebalo bi i da se oseti pod rukom kad ima lufta. Ova druga nije radila dugo i sad kad sam je namestio, da je probam vidim zapekao klip. Moraću da je otvaram da razradim to. Jel moguće da to pravi problem? Trebalo bi da je svaka ručica (izvod) za sebe?
Jesi probao onu malu polugicu na razvodniku da okrenes na drugu stranu i onda da vidis sta se desava?
Ona polugicu što odvara zatvara dovod ulja na razvodnik? Pa ako je okrenem na drugu stranu neće da radi uopšte jer zatvori dotok ulja. E sad da li možda nije otvorena do kraja. Ne bi trebalo al proveriću.

Dal je moguće da je problem u razvodniku? Ovo što se različite brzine klipa tiče izgleda da jeste. Jer ulje dolazi jednim vodom u razvodnik pod istim pritiskom, a onda ga ovaj šalje na jedan ili drugi priključak (treći ili četrvrti). Tako da bi trebalo istom brzinom da ide u oba smera ukoliko je razvodnik dobar.
Videću ja da ga otvorim očistim, proverim gumice. Pa onda da vidim kako se ponaša. I ovako moram zbog klipa koji je zapekao.
 
Poslednja izmena:
Danas smo krenuli sa radovima i pripremom delova. Krenuo sam u sedam ujutro i sad sam došao sa puta. Ako se po jutru dan poznaje 1500 evra teško da će biti dovoljno.
 
@dusanboss
To je taj filter.
Evo ti slika da vidis kako to izgleda.
Ne znam da li moze sa strane da se promeni kad se skine dekla, ja to nisam radio ali mislim da nemas potrebe da menjas filter, mi smo skoro remontovali nas hidraulik posle 40 god i filter je bio u odlicnom stanju, opran je i vracen nazad.
Evo ti slika razvodnika i polugica na njemu, mislim da su malo drugaciji na starijim traktorima ali bi takodje trebali imati ove polugice.




b58a2061a13aa6b48407c360bc5f8446.jpg
b4aa5bc25ed4f2fc1f3630f48ca40426.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
@dusanboss
To je taj filter.
Evo ti slika da vidis kako to izgleda.
Ne znam da li moze sa strane da se promeni kad se skine dekla, ja to nisam radio ali mislim da nemas potrebe da menjas filter, mi smo skoro remontovali nas hidraulik posle 40 god i filter je bio u odlicnom stanju, opran je i vracen nazad.
Evo ti slika razvodnika i polugica na njemu, mislim da su malo drugaciji na starijim traktorima ali bi takodje trebali imati ove polugice.




b58a2061a13aa6b48407c360bc5f8446.jpg
b4aa5bc25ed4f2fc1f3630f48ca40426.jpg
Kod mene je razvodnik identičan ovome.

Vidi ti @dusanboss ima li dovoljno ulja jer on je osjetljiv ako imalo fali.Nebi bilo loše i filter pregledati.Ima dekla s lijeve strane može se izvaditi.
Nema. Znam da nema. Fali bar 5l. :) Tako da ću to prvo probati. Mada buni me ono što ne tera klip istom brzinom u oba smera.
 
To što ne gura istom brzinom u oba smera je vrv do razvodnika problem. Tako je i na našem imt-u, u jednom smeru gura na malom gasu ko hebem ti a u drugom moraš nabiti pun gas e onda jedva ide i to cilindar-zasun od osočare.
 
To sa uljem hoce da zeza kad je traktor u bregu...
Kod mene radi dobro razvodnik na traktoru ali znam da ti petoletkini razvodnici nisu nesto.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kod mene na 577 od mogućih 35 falilo 27l jednom prilikom, radilo je sve normalno samo nisam mogao da podignem točkove na sejalici koliko treba jer nije bilo dovoljno ulja pa smo tražili i našli uzrok tako da do ulja nije sigurno.
 
Na Imt traktorima obicno se ne koriste mnogo pa valjda zato traju.
Susreo sam se sa dosta njih i ako treba da drze teret, obicno popustaju.
Imam jedan takav na nekom utovarivacu.
Sa prednjim utovarivacem mi je dosao nekakav 'talijanski, vidi se po njemu da da je radio prilicno, po malo i raskliman ali teret je u stanju da drzi danima.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Čitam ova vaša pisanija pa me interesuje situacija kod mog ferge 539 1986 godište, da li on ima taj filter hidraulike? Ja samo znam za ona dva za gorivo, vazdušni i za ulje. Nemam ugrađen priključak za kipovanje.
 
Aco, 86-ta je baš prelazna serija... Ako je napravljen do Jula 86-te onda nema filter a ako je posle Jula onda ga nisu ugradili :)
Deks na ZmajOvima se hakaju po 30-40 godina i uglavnom rade i danas. No doduše, od boljeg uvek ima bolje.
 
A ako ga ima, gde bi trebao da se nalazi? Ne vidim nikakav filter na zadnjem trapu, ispod sedišta i slično?
 
Stigla prva ac 12v pumpa, ali jedna i pise na paketu , cekamo drugu.. izgleda zadovoljavajuce, masivnijia je nego sto sam mislio da je..
 
Nazad
Vrh