IMT

Ako si osetio blage vibracije onda je možda pukla bolcna, tj osovinica i ispala je napolje a žabica još nije ispala jer se naslonila na druk ležaj. Baci pogled na špijunku od dole, i ne zaboravi da okreneš zamajac jedan krug da sve dobro proveriš.
--------------------
Spojničku da iskrivi? Teško, jedino da je lamelu iskrivio ali onda bi mu odmah stara pravila probleme. I ne bi odvajao.
 
Promakla je neka sitnica na korpi kad je menjana lamela...
Mozemo nagadjati ali svasta moze biti.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
To se dešavalo i sa starom lamelom.a i sa ovom danas postavljenom..krone....kontam..da nisu one opruge na korpi oslabile
 
To se dešavalo i sa starom lamelom.a i sa ovom danas postavljenom..krone....kontam..da nisu one opruge na korpi oslabile
Da dešavalo se sa starom ali ne odmah, jel tako?
Ključ 13, zalegni ispod i proveri sve tri žabice i bolcne ali ne samo vizuelno. Pokušaj šrafcigerom da ih mrdaš levo-desno. Ako dođe do ponovnog rastavljanja na pola, a doćiće, poravnaj zamajac i korpu pod obavezno i sve ispočetka proveri.
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da je to ravnjanja zamajca i korpe..

Da je bolcna pukla ili ispala, ne bi mogao da razdvoji uopste.. jedino ako jedan pipak se nije otpustio.. komsiji na fergusonu ispadne bolcni, a na petaku pukne, namestio sam na oba odozdole.. a na mom se desilo da se otpustio pipak, i to sam nekako namestio odozdole....
Ali na mom sam sve poravnjao i zamajac, korpu, zvezdu i opet trza, pozadi je utegnut, ostalo jedino jos spojnicku da skinem i da vidim da li je kriva mozda..

I jos da napisem za stelovanje visine pipaka, to bas treba da je rastelovano do kraja da zbog toga trza, to sam video kod mene kada se otpustio, preko 5mm razlike u visini a tek se malo osetilo da vise cima...
 
Poslednja izmena:
Kremator, u pravu si. Zaboravio sam da može biti uzrok tj takav simptom ako je šaraf ispao iz žabice. Garanat je dobio žabice sa metričkim navojem a šarafe sa colovnim...
Drale, ne bi trebalo jer ne može da se sastavi kvačilo tako.
 
Kremator, u pravu si. Zaboravio sam da može biti uzrok tj takav simptom ako je šaraf ispao iz žabice. Garanat je dobio žabice sa metričkim navojem a šarafe sa colovnim...
Drale, ne bi trebalo jer ne može da se sastavi kvačilo tako.
Skinuta je korpa i sve na svom je mjestu...sutra ga ponovo polovimo i ide sve na ravnanje i druga spojnička...jedan mi se majstor javio i kaže da je siguran da je do hidraulike.pogotovo što sam pre oranja radio sa zadnjim utovarivačem za đubre...sad.baš da ne možeš zbog hidraulike krenut koliko traktor cima..
 
Pa nanu mu hidraulika je na drugom stepenu, on se i ne razdvaja pri normalnom saltanju da kazem... aj bas napisi na sta to majstor cilja u vezi hidraulike, zaniam me jer i ja imam problem sa cimanjem koji ne mogu da resim za sada...
 
Pa nanu mu hidraulika je na drugom stepenu, on se i ne razdvaja pri normalnom saltanju da kazem... aj bas napisi na sta to majstor cilja u vezi hidraulike, zaniam me jer i ja imam problem sa cimanjem koji ne mogu da resim za sada...
Kako je zadnji utovarivač skopčan gdje ide toplink..velike sile idu na oprugu i iglu i da sam tu nešto zezmo
 
Pozdrav ljudi!
Izvinjavam se što upadam u diskusiju, samo jedno kratko pitanje.
Ima li neko od kolega iz Republike Srpske ideju gdje bi se mogla naći dobra kabina za 558? Hvala!

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Tačno tako...šta se moglo desiti u tih petsto metri...zato ja ne vjerujemo u to ravnanje zamajac i korpe.al odradit ćemo i to..čak ću kupiti i novu spojničku da to odkačim..bar ću znati da to nije u pitanju
 
Nazad
Vrh