IMT

Uf sad si me bacio u razmišljanje..... Pa mislim da nije... Ili jeste? Možda sam pogrešio. U svakom slučaju bilo koji od ona dva iz prethodnog posta su po meni bolje rešenje od bilo kog taložnika. Takvi na navoj mi idu na kineza i mogu da izguraju popriličan broj radnih sati.
 
I ti si mene, nisam siguran...
Cini mi se kad sam kupovao da sam trazio bas za golfa mk 1...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Овај други сам уградио на мој ИМТ, практично решење.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Нормално један, два су имала смисла док је био груби и фини, два фина ничему не служе. Груби нисам видео да има одавно.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Trebalo bi da odgovaraju navoji. Ove polovne koje sam ja uzeo, pašu 1/1. Čak sam i grejač dobio sa jednim kućištem.
 
Ili generalnu motora.... :)
Skini haubu, skini hladnjak, odvoji prednji trap od motora, skini donju remenicu, malom burgijom (3-4mm) probuši semering (pazi da ne probušiš lim iza semeringa), uvrti lim šaraf u tu rupu i pokušaj da isčupaš semering napolje sa armiračkim kleštima a pomoću onog lim šarafa.
Ako neće napolje, onda moraš poklopac razvoda da skineš i da izbiješ semering (presom ili čekićem). A da bi to skinuo, mora dole pumpa za vodu, kompresor....
 
Ili generalnu motora.... :)
Skini haubu, skini hladnjak, odvoji prednji trap od motora, skini donju remenicu, malom burgijom (3-4mm) probuši semering (pazi da ne probušiš lim iza semeringa), uvrti lim šaraf u tu rupu i pokušaj da isčupaš semering napolje sa armiračkim kleštima a pomoću onog lim šarafa.
Ako neće napolje, onda moraš poklopac razvoda da skineš i da izbiješ semering (presom ili čekićem). A da bi to skinuo, mora dole pumpa za vodu, kompresor....
Hvala na detaljnom objasnjenju

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Nama koji znamo nije problem ni kroz auspuh da odradimo generalnu. Ali sudeći po pitanju, mislim da kolega baš nije vičan šarafanju na malom prostoru. Zato sam mu predložio tu varijantu.
 
Nama koji znamo nije problem ni kroz auspuh da odradimo generalnu. Ali sudeći po pitanju, mislim da kolega baš nije vičan šarafanju na malom prostoru. Zato sam mu predložio tu varijantu.
Da objasnim problem sa svojom 577... Kečao mjenjač pa da promijeno lamelu ...kad smo rastavili promijeno bolcne i capce na korpi i druk ležaj..malu lamelu.a vučna bila ok...poslije tog sam tovario đubar zadnjim utovarivačem i otišao orati..uzorao jedan hektar normalno i pređem na obližnju parcelu....tu počinju problemi...čim sam spustio plug i počeo puštati kvačilo traktor skače..trza..hoće da skine sa sjedala...ako pustiš naglo vuče rekao bi normalno...rastavili danas i promijenemo i vučnu lamelu...ista stvar...kad u brazdi odvojiš kvačilom i ponovo puštaš kvačilo trzanje je veliko...više poskakivanje celog traktora.....neko mi napisao da zaglavljuje igla hidraulike...al tad bi trebalo da digne plug skroz gore....izvinjavam se na ovako širokom objašnjenju.al kad bi neko da rekne odakle bar da počnemo.....
 
A kad odvoji jel dobro odvoji? Možeš izbaciti palicu u neutral ili osetiš da vuče?
Nešto ste pogrešno sastavili u kvačilu kada vam i sa starom i sa novom lamelom trza. Možda tanjirastu oprugu, mada onda ne bi odvajao drugi stepen tj kardan. Ili je možda bilo dobro sastavljeno pa si staru lamelu sje.o sa utovarivačem pa ti zato trzao a kad si stavio novu opet si dobio trzanje jer nisi poravnao korpu i zamajac.
Proveri od dole na špijunki da li žabice-capice stoje paralelno sa druk ležajem. Ravnanje takoreći, jer hoće da trza i zbog toga. Mada ne toliko kako si opisao...
 
Odvoji dobro..prvi put kad je počelo trzanje bio sam od kuće deset kilometara i došao bez problema...doduše..kao da je traktor imao blage vibracije.al možda se i varam...mogu li oslabiti one opruge na korpi ...Bil one mogle zezati...njih nismo mijenjali
 
Nazad
Vrh