IMT

Skoro radjen motor na 560, nema ni 100 sati, novi sklopovi, ležajevi radilice, obrada sva, novi ventili vodjice pumpa ulja. Oko bos pumpe nije ništa dirano, dimio prije više na čep od ulja i iber nego na auspuh, slab pritisak ulja imao i sve je stavljeno novo ali lose pali, na +10 vrti dugo dok ne upali a kad je hladnije baklja i to kao da upali pa radi na dva tri klipa dok ne sastavi a treba mu bar pola gasa da se ne ugasi dok ustabili rad. Kad je topal pali na dodir, dim je prilično zdrav, niz brdo kad ide druže hoce po malo plavog da baci. Kad mu dodam gas baci bas zdrav crni dim, da li je problem u pumpi ili moze biti samo do dizni, mislio sam prvo dizne skinuti pa redom. Evo snimak rada motora kad je topal, posle sat i po rada
 
Pumpu si svakako trebao odraditi kad si radio motor,najbolje i dizne i pumpu skini i ispitaj .Kvar moze biti banalan kao kod mene. Puklo je jedno krilce ili cetkica kako je ko zove na rotoru pumpe. Slabije je palio hladan i nejednako radio dok se ne zagrije.
 
Nije loše pregledati i anlaser.
Ti M34 motori su osetljivi na sporije verglanje u hladnom startu. Kako hladan pali na gurku? Ako lako pali, onda može biti i do anlasera.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
M hoce sve idealno da bude da bi palio na nizim temperaturama.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Na guranje nisam ni probavao a anlaser vrti ko lud tako da on nije problem sigurno. Baca dosta bijelog dima dok vrti i bas izbaci dosta kad upali , kako bi rekli ziva nafta nesagorela
 
Pumpu i dizne si trebao odmah ali ni sad nije kasno.
Veci je problem sto je tesko naci pravog bosistu.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
To je muka najveca, pogotovo kod nas, ja sam kod Pala- RS, jedini koga "hvale" ovde blize je u Zvorniku a ima i on gresaka masu tako da stvarno ne znam gdje bi
 
I kod nas je ista situacija.
Dvojicu blizu imamo, ja licno samo losa iskustva...
Neko ih hvali da ne moze bolje a neko pljuje i kune, nzm gde bih nosio da moram, a trebao bi sa jednog traktora da proverim.
Slali smo coveku 200km od nas, uradio je preko 20 pumpi sto ja znam, od njih i dve Delphi sa Perkins motora sto niko nije mogao, ali na zalost vise ne radi.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Неко ме је питао како сам решио да не пуцају полуосовине (ИМТ 539). Ламела од ИМТ, потисна плоча од голфа, замајац од Мерцедеса ...Чак сам и задовољан, вуче, ништа се не ломи.
609655bf17cf9755402a1a41f7a58405.jpg
2aaa9473ecb35fc226a1567c25150fc1.jpg
b86c351e501bf547f609e7ab6e236341.jpg


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Oko bos pumpe nije ništa dirano, dimio prije više na čep od ulja i iber nego na auspuh, slab pritisak ulja imao i sve je stavljeno novo ali lose pali, na +10 vrti dugo dok ne upali a kad je hladnije baklja i to kao da upali pa radi na dva tri klipa dok ne sastavi a treba mu bar pola gasa da se ne ugasi dok ustabili rad.
Dizne, tipični znaci.
Prošle zime sam menjao zaptivač glave na našoj Rakovici (M34) i da bih uštedeo, nisam radio dizne koje su dobro radile. Svaku sam vratio na svoje mesto, stavio nove podloške, sve zadihtovao da ne slini po motoru, međutim..... Traktor sad jako teško pali, dok se ne zagreje dimi i ne radi dobro a pre popravke je odlično palio i radio. Malo sam mozgao, vraćao u glavi divane i iskustva bošista i došao sam do zaključka da su dizne u pitanju, tačnije, u pitanju je zategnutost navrtki tela dizne. Nisam "potrefio" koliko su bile zategnute navrtke pre popravke i sada (nisam se ni trudio ustvari) pa sam dobio drugačiji ugao dizne u odnosu na glavu što utiče na iglu unutar uloška dizne i na njen rad. Moraću ove zime da odradim to iako je tokom godine malo popravila rad.
 
Pre koji dan mraz -5 i ja da pripalim 539 on lose vrti ja prinesem "SLADOLED"(Pomocnu) kad mauna
Trazim sprej kad nemam ni sprej, vidim crko grejac
Nadjem brake cleaner kad neki los nikako da mu pomogne da sastavi

Elem jutros novi ulosci novi grejac prestelovani ventili dopunjena baterija i zamenjen regler jer je punio 12,4V stvarno lose
traktor pali perfektno
Sutra trebam tesiti prednje nosace kabine i malo ih pojacati i nazad dodati jos jedno staklo ispod njegovog i novu keceljicu da smanji prasinu i zemlju od rotacione kose

Ali KUVALO nece jos na njega tek je na 8500h
I za vreme tog mraza odem sednem u 560 dam grejac i BABUM upali Garonja odma


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
To je muka najveca, pogotovo kod nas, ja sam kod Pala- RS, jedini koga "hvale" ovde blize je u Zvorniku a ima i on gresaka masu tako da stvarno ne znam gdje bi
Koji iz Zvornika? Znam da majstor Jovo Maric radi odlicno. Iz naseg kraja ko god je nosio nije se zalio. Ja licno nisam nista radio kod njega ali drugar mehanicar jes dosta pumpi nosio kod njega i nije imao reklamacija.
 
Pre koji dan mraz -5 i ja da pripalim 539 on lose vrti ja prinesem "SLADOLED"(Pomocnu) kad mauna
Trazim sprej kad nemam ni sprej, vidim crko grejac
Nadjem brake cleaner kad neki los nikako da mu pomogne da sastavi

Elem jutros novi ulosci novi grejac prestelovani ventili dopunjena baterija i zamenjen regler jer je punio 12,4V stvarno lose
traktor pali perfektno
Sutra trebam tesiti prednje nosace kabine i malo ih pojacati i nazad dodati jos jedno staklo ispod njegovog i novu keceljicu da smanji prasinu i zemlju od rotacione kose

Ali KUVALO nece jos na njega tek je na 8500h
I za vreme tog mraza odem sednem u 560 dam grejac i BABUM upali Garonja odma


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
Sa kuvalom jos toliko :osmeh: ..
 
Tomo kako radi Veljko sad, tebi je u komsiluku, sigurno znas?
Proslog leta je drugaru uradio pumpu od dm33 da nema bolje sto retko koji bosista uspe.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Od kako je remontovao, komšiju muči pvp na Rakovici. Kada se motor zagreje i kada naglo vrati gas, traktor se ugasi i neće da upali dok se ne ohladi ili dok komšija ne izlupa pumpu.... Bošista je dolazio i menjao odmeravajući ventil 4 puta. Opet isto. Ja sam pokušao malo sa vodobrusnom šmirglom da "ostružem" ventil, i bolje je ali nije to to. Potražiće pomoć nekog drugog bošiste jer se ovako ne može koristiti traktor.
 
Tomo kako radi Veljko sad, tebi je u komsiluku, sigurno znas?
Proslog leta je drugaru uradio pumpu od dm33 da nema bolje sto retko koji bosista uspe.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Pa radio je prosle godine jednom komsiji na 558 pumpu i dizne. Traktor starno radi bez greske. Ja sam se iznenadio. Unuk je poceo skoro da uci zanat od njega. Izgleda da rade ok. Al sam posao je takav da kad jednom nesto uradis kako ne treba, to se procuje...
 
Nazad
Vrh