IMT

Trebali su da konstruisu da se lakse vade, mozda bi neko i skinuo na 1000rh.
Evo komsijin 560 iz '84-te, jos nista na motoru nije pipano, ima oko 9-10krh, pumpa linijska.
U poslednje vreme teze pali, msm da su dizne za menjanje.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pa posle toliko sati i toliko godina,i toliko nafte blesavih 90tih sumnjivog kvaliteta čudi me da je u opšte i izdržao toliko,više je za rubriku verovali ili ne...
 
Dizne su na 125 bari,nema sta kod rotacione da se remontuje osim da se sve novo stavi,zato ih nikad ne radim vec kupim novu i ne boli me glava,ali je sad problem sto nove skoro da vise nema,resio sam problem bio sam zeznuo nesto oko ventila pritiska iako ga pravilno sklopio i zato je lose radio,imao sam srecom od jedne stare pumpe od m34 i stavim kompletan regulator i za cudo dobi miran ravnomeran rad.A prsten i cetkice cu ionako da stavim nove bitno da je pumpa ok,a dok mi majstor proveravao dizne bas ga pitam koliki pritisak pumpa ostvaruje on mi kaze >ma dizne su nebitne dal bile na 125 ili 150 kada su dobre one moraju da rade a pumpa inace kada je dobra stvara i do 500bara,nzm tako kaze.
 
Poslednja izmena:
Ja sam ranije menjao kompletnu hidro glavu,ponekad bregasti prsten i odmeravajući ventil ako su pojedeni,četkice i mali prsten se podrazumevaju.
A sad ne znam ima li da se kupi nešto novo od toga a da je u koliko-toliko nekom kvalitetu...
 
tesko mislim da je sve teze i teze naci dobre delove,ja sam dizne jedva kupio,prvo sam kupio u radnji neku kopiju namestim ih one pisaju odmah sve tri,odnesem u radnji i jedva mi ih vratili nude mi druge u zamenu ja kazem necu jer su vam sve takve...onda porucim iz jusela najskuplje i to je to rade dobro,
 
Pa posle toliko sati i toliko godina,i toliko nafte blesavih 90tih sumnjivog kvaliteta čudi me da je u opšte i izdržao toliko,više je za rubriku verovali ili ne...
Ne znam kako ali eto, redak je u selu da nista nije dirano.
A radi covek, ne cuva ga u garazi.
Imao je kvarova ali oko motora nista.
Naravno ne racunam alternator, alnaser, vodenu pumpu...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
tesko mislim da je sve teze i teze naci dobre delove,ja sam dizne jedva kupio,prvo sam kupio u radnji neku kopiju namestim ih one pisaju odmah sve tri,odnesem u radnji i jedva mi ih vratili nude mi druge u zamenu ja kazem necu jer su vam sve takve...onda porucim iz jusela najskuplje i to je to rade dobro,
To se slažem da je sada teško naći dobre delove u lokalnoj prodavnici za Traktore pa mora da se poručuje (Što se izgleda ispostavilo da je tako najbolje 😀)
Za sada jusel.com i dar.rs imaj najbolje (Kvalitetne) delove za Traktore.
 
Zet ima 560 84g od uvek damo njega i uvek rade istu kolicinu zemlje bez usluga to nikad nisu radili
Sat je stao 1995g na 5800h
Tad je traktor imao 11godina znaci prosek oko 500h godisnje
Taj motor nikad nije otvoren ni dan danas, pumpa dizne to je radjeno
Sad ima 39g i ko zna koliko sati!!! zadnjih 15g nema berac za kukuruz, a zadnjih 5g uzme mali 539 od nas da poseje i osparta
Teze pali kad je temperatura ispod 5stepeni, nema ni grejac da se razumemo!! Malo spreja i uvati on
Verujem da je davno prebacio 12000h rada i nije ni izjelica ulja za dan oranja ili spremanja 2 deci nesto i rasipa
A na bloku ima bar 4kg elektroda




Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
@Xone pumpadžije-bošisti imaju sigurno.
Nego, ko bi ovo mogao imati? Zglob i osovinu volana od 578, 585, 588
 
Poslednja izmena:
Upasuj od nekog kamiona, naci ces jeftino na otpadu.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Slabo stojimo sa otpadima u Subotici i okolini. Imamo čak jedan, što ja znam, koji klepa po ušima valjda zato što zna da je jedini.... Ako već moram budžiti nešto onda ću napraviti drugu kratku osovinu kod strugara-glodača a ostalo ostavim staro. Valjda će izdržati još 3-5 godina pa da ga više zamenim.... Dopizzzdila mi zvonjava u ušima....
 
Nisam znao da je na tu foru stub volana na tom traktoru.
To je hidraulicni volan?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Xone,sam krst ili zglob? Krst mi je ok. Zglob je đene, đene al osovina je doviđenja. Ako mi to nađeš šaljem ti oprugu i pečurku za pvp, ma šaljem ti celu pumpu! 🤣
Deks, da u originalu je taj podesivi polu servo tj hidraulični. Kod mene je prvo izbačena hidraulika jer se dešavalo da iz čista mira namota volan u jednu stranu ako ne držiš obruč volana a upališ traktor. A zatim i kućište jer je bilo loše do krJaja. Pre par godina smo našli savršeno komplet kućište bez mrve lufta ali od 577. A tu je položaj volana drugačiji nego na 578-588 tj suviše je nizak i ubi mi leđa. Trpio sam jedno vreme jer je plan bio da se traktor zameni međutim plan se iskundačio...
 
Ostalo nemam, samo zglob sa krstom bio dobar zato sam ga i ostavio ako ga bude bilo sutra proverice brat, ja nisam kući, dobiješ ga na poklon😁 bolje da se ugradi na traktor nego da završi na mašini za okretanje prasića😂.
 
Uuuuu.... Će ti pošaljem i krst za prasići, samo nemoj ovog da ugradiš! :)
A ako si ga slučajno ugradio-SEEECI! :ROFLMAO:
 
Nazad
Vrh