IMT

Gluposti sa tim procentima. Vise mi se svidja kod amera, prvi broj ukupna visina, drugi sirina i treci je felna, 31x10.50xR od 15 do 18 npr. Ne moras da racunas ako menjas felne, tocak je iste velicine. Ne znam samo da li vazi za sve gume, za moje vazi.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
@vasovac Hvala druže. Ima ih od 1200 do 2000, aj sad budi pametan. Dal je u pitanju kvalitet, ili marža?

Edit - što se tiče guma.
Ja negde imam zapisano, (valjda sam nekad merio NOVE, nisam siguran) sledeće:

11-2-28
Širina 284mm
Visina 1205mm

12-4-28
Širina 315mm
Visina 1260mm

Obim nemam zapisan.

Po ovome, sa 12 je traktor viši 5.5cm.

Ja sam na Rakovicu fabrički tražio 12-4-28, kao zbog visine zbog prilaska voćki što bliže pri obradi.
Onda sam na stari 533 stavio nov motor 549 i nove gume - 12, umesto 11
Taj 549 je brži s tim gumama, a dal je greška ne znam. Verovatno bi bolje bilo da sam stavio 11, bio bi jači pri istom stepenu prenosa.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, na starom 533 imam jako loše kočnice.
Kada rasturim, dal da kupujem sve novo, ili da uradim kod čoveka koji lepi i nituje gurtne na starim paknovima za 3000 dinara i za 1500 obrađuje dobiše?
Prva varijanta 6000 paknovi, 12000 doboši.
Druga, 4500 sve.
Ја би одабрао другу варијанту. Ми смо купили нове пакнове за 542 који су се после месец дана одлепили и облога подлети под другу пахну и заблокира ми точак. Ако тај човек тако ради да их лепи и нитује ја би узео од њега без размишљања.
 
Piše ti iznad u jednoj rečenici sa znakom jednakosti. :D Nije teško.

U čemu je problem, ljudino ?:D
Ако те разумем,мада овде те нико не разуме,јер пишеш константно неке небулозе а набеђен си да си у најмању руку нови Тесла,а ни факултет ниси успео да завршиш, ти 12ке ниси ставио јер би оптеретио зупчанике у мењачу? На фергусону?
Да ли сам управу?
 
Moram da rasturim posle slave pa da vidim. Ako su ovi u ok stanju, verovatno ću tako da uradim.
Da, čovek lepi i stavlja nitne. Onda doboše obrađuje.
Друга варијанта свакако.Могу ти проследити контакт од фирме која то ради са рачуном,нитује Ламеле и Пакне и сл.Увек код њих радим и нема проблема.
 
Na jednom IMT-533 (dida bio prvi vlasnik) su original bile 12,4-28 Rekord i prije 20-ak godina ja stavio 11,2-28 Barum u nadi da će lakše orat 1. brzom (tad sam dosta sa njim orao). I pojeo sam g..vno. Sa 12-cima je puno sposobniji. Sad bi opet trebao na njemu mjenjat gume i stavit ću 12,4-28 Alliance. Na drugom IMT-533 su stavljene 12,4-28 Alliance. Za fergusone još imam 14,9-24 na originalnim felgama i 9,5-32. Te tri mjere su u istoj visini, a udvajam 12,4-28 + 14,9-24.
 
Ако те разумем,мада овде те нико не разуме,јер пишеш константно неке небулозе а набеђен си да си у најмању руку нови Тесла,а ни факултет ниси успео да завршиш, ти 12ке ниси ставио јер би оптеретио зупчанике у мењачу? На фергусону?
Да ли сам управу?
Već sam napisao. Zbog konusno-tanjirastog. Inače ne znam šta te boli k šta ću ja da opteretim i šta mislim.
Razumem da su za tebe nebuloze nešto složenije i nedostupno tvom mozgu. Ali tu ti već ne mogu pomoći.
 
Poslednja izmena:
Kako kod jon dira izdrzava konusno tanjirasti sa 13. gumama

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh