IMT

@petarkrsmanovic , uf najbitnije sam zaboravio. Pre svih radova, skini onaj mali poklopčić sa strane što obično ima žicu provučenu kroz vijke-šarafe i ima plomba na toj žici. Kada to skineš vrti motor i prati rotor unutar pumpe, treba da ima slovo (al sam zaboravio koje.... ) to slovo poravnaj sa limićem koji je unutar pumpe fiksiran. E sad, da bi vratio pumpu u isti položaj, moraćeš poništiti plombu koju bošista stavlja obično u vidu žute farbe.... Pitaj bošistu da li možeš skinuti tu plombu zbog podešavanja paljenja ili će dovoljno dobro biti podešena ako vratiš pumpu spram onih obeležja napolju na dekni i pumpi
 
Ako Marko kaže onda nema greške, Ivan je pogotovo stručan, posebno u oblasti plastičnih masa.
Ne znam šta je po sredi u vezi Ivana. Mogu da pretpostavim... Ja sam se dvoumio. Ne zbog Marka. Čovek od poverenja, vispren majstor mi je to rekao. On npr. ima John Deare od 36 HP, a gume su na njemu 13.6/ R28. Na kraju sam se odlučio za iste, a i lova igra ulogu. Žao me kad prskam žito da više gazi.
Sa 12.4 bolje ide, manje proklizava, ali motoru je teze veca guma... inace po meni DM motor sa 12.4 ide kao M motor sa 11.2...
Motoru ne može biti teže ništa. On zamajcu isporučuje istu snagu. Može da bude za konusno tanjirasti, ali i to nije, pošto je obim isti. Gledao sam da kod prednje vuće kad se stave nove gume treba da se menjaju zupčanici jer je kod većeg obima gume veći moment opterećenja.
Sa 12.4 je brži a slabiji..
Za to bi trebao da je obim veći, ako gledamo na asfaltu. Unutrašnji prečnik je isti i visina od felne do gazećeg sloja je ista kao i kod 11.2
Brži su oni sa bržim odnosom konusno-tanjirastog. Mada je ne znam koji su to odnosi. Čuo sam da postoje.
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta je po sredi u vezi Ivana. Mogu da pretpostavim... Ja sam se dvoumio. Ne zbog Marka. Čovek od poverenja, vispren majstor mi je to rekao. On npr. ima John Deare od 36 HP, a gume su na njemu 13.6/ R28. Na kraju sam se odlučio za iste, a i lova igra ulogu. Žao me kad prskam žito da više gazi.

Motoru ne može biti teže ništa. On zamajcu isporučuje istu snagu. Može da bude za konusno tanjirasti, ali i to nije, pošto je obim isti. Gledao sam da kod prednje vuće kad se stave nove gume treba da se menjaju zupčanici jer je kod većeg obima gume veći moment opterećenja.

Za to bi trebao da je obim veći, ako gledamo na asfaltu. Unutrašnji prečnik je isti i visina od felne do gazećeg sloja je ista kao i kod 11.2
Brži su oni sa bržim odnosom konusno-tanjirastog. Mada je ne znam koji su to odnosi. Čuo sam da postoje.
Jes da si polozio 4 matematike ali nemoj vise da racunas molim te

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Prvo kako moze obim gume 12.4 i 11.2 da bude isti i kako motoru nije teze kad se stave gume veceg obima
Koje su oznake tih guma ? Gde piše da je obim kod 12,4 veći ? 11.2 i 12,4 je širina gazećeg sloja u inčima. Treći broj kod obe je isti. 8. Znači guma nije većeg obima. Koliko imaš prenosa od zamajca motora do točka A obim gume nije veći. Da jeste veće opterećenje bi prvo bilo na konusno-tanjirastom.
 
Koji treci broj o cemu pricas, jednostavno uzmi stavi jednu pored druge pa uporedi a po tvojoj logici onda ni nema veze u kojoj brzini teras traktor posto je motor daleko od tocka
 
Oznake guma su ti 11.2-28/8 i 12.4-28/8 Za ovo drugo pitaj nekog mašinca za motore i vozila. Da to tako ne bi bilo i jeste napravljen diferencijal tj reduktor. Funkcija reduktora je prilagođenje opterećenja motoru.
 
Prvi broj je širina gazećeg sloja, drugi broj je visina gume u procentima u odnosu na širinu gazećeg sloja, treći broj je prečnik gume u inčima

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Трећи број је пречник фелне у инчима ( не важи за бицикле, мерио сам).

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh