IMT

Трећи број је пречник фелне у инчима ( не важи за бицикле, мерио сам).

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
To je drugi broj. Treći broj, ako je i za gume za poljo mašine u precentima, onda je veći obim. Ako je fiksna vrednost, onda je isti obim. U praksi nisam imao prilike da ih stavim jednu pored druge da vidim.
 
Ma nema problema ja sam ti rekao. Slobodno možeš da izvoliš. Inače ovaj profil je napravljen 25.01.2016.
 
To je drugi broj. Treći broj, ako je i za gume za poljo mašine u precentima, onda je veći obim. Ako je fiksna vrednost, onda je isti obim. U praksi nisam imao prilike da ih stavim jednu pored druge da vidim.
Не претеруј: 12,4х0,8х2 +28=
11,2х0,8х2+28=
Ово неће бити исто, (ово је пречник). Обим израчунај ако знаш. Исто је и код аута само је први број у милиметрима.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Не претеруј: 12,4х0,8х2 +28=
11,2х0,8х2+28=
Ово неће бити исто, (ово је пречник). Обим израчунај ако знаш. Исто је и код аута само је први број у милиметрима.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
Ne znam u čemu sem što sam rekao to isto, ako je u procentima. I šta si ti tu meni onda pokazao ? Ne preteruj. Inč je 2,54 cm.
 
Ne znam u čemu sem što sam rekao to isto, ako je u procentima. I šta si ti tu meni onda pokazao ? Ne preteruj. Inč je 2,54 cm.
Апсолутно ништа не разумеш, знам ја колики је инч, чини ми се да те збунило 2 у једначини. Лаку ноћ.
ПС. Инч је по дефиницији дужина три просечна зрна јечма, јард је дужина од врха носа до палца испружене руке енглеског краља Џејмса ххх....јутро је код нас део дана.....
Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Апсолутно ништа не разумеш, знам ја колики је инч, чини ми се да те збунило 2 у једначини. Лаку ноћ.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
Ma jok. Ne mogu da znam šta je u tvojoj glavi. Nego da budemo precizniji (11,2x0.8+14) x 2 x 2.54 Laku noć.
 
Poslednja izmena:
Ma neee, ja sam samo pomislio da su nas možda pogrešno učili! Tačnije rekli su da je 25,401 prava mera, ali nije to toliko bitno za nas metalostrugare. Šuk tamo šuk vamo.
Nego bićemo opasni kada počnemo da skrivamo prisustvo na forumu, otvaramo rezervne profile.... Al neće to bit skoro, plašljivog smo srca. Ako neko potegne livor (pozorišna predstava Voz), oma se poplašimo kao onaj šiptar u Folirantima (TVNS+ 90-tih).
 
Poslednja izmena:
Tako i kod nas kažu, većina. Ali sad ovako iz glave, koliko se sećam nije isto col i inč. Ustvari znam da ima razlike u navojima... Colovni navoj postoji cevni i vitvortov... Tako nekako. Sećam se samo da je ugao navoja za col 55 stepeni a za milimetarski 60stepeni. Jbg previše vremena je prošlo od završetka škole a ni onda me nije interesovalo ništa više od milimetarskog navoja jer sam znao da neću raditi kao metalostrugar. Sad vidim da sam pogrešio jer se ipak ponekad susretnem i sa colovnim merama. Završim ja posao i ovako ali ne tako lako kako bi trebalo za jednog strugara koji radi kao mehaničar-bravar-lakirer-električar-poljoprivrednik...
---------------------------------
@BARBULA , palim ga. Znam da je 25,4 a ne 2,54 i znam da nas nisu pogrešno učili, samo sam zaboravio smajlija okačiti. :rolleyes::)
 
Poslednja izmena:
Ma neee, ja sam samo pomislio da su nas možda pogrešno učili! Tačnije rekli su da je 25,401 prava mera, ali nije to toliko bitno za nas metalostrugare. Šuk tamo šuk vamo.
Nego bićemo opasni kada počnemo da skrivamo prisustvo na forumu, otvaramo rezervne profile.... Al neće to bit skoro, plašljivog smo srca. Ako neko potegne livor (pozorišna predstava Voz), oma se poplašimo kao onaj šiptar u Folirantima (TVNS+ 90-tih).
Ma strašno.😯Baš si mi sve kazao (o sebi). Opusti se čoveče.😉
 
Nazad
Vrh