IMT

Ima drugar isto sve kao TAFE 42
ima oko 1500h 2,5_3god odlican skroz
Ima sve sto fali ferguli
4 brzine malo je i jaci
Meni se ne svidja boca nazad hoce toplink da je udari
I 12.4 gume mi se ne svidjaju
A TAFE-A ima u selu sa preko 10 000h i rade bez greske


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
na 577 imam problem sa kvacilo,odvaja dobro ,ali kada stisnem ide tesko,nema praznog hoda,kao da zaglavi negde,sta moze biti ?
 
Jučerašnja i današnja zanimacija- ispomoć jednom kolegi. Igličasti ležajevi kardanskog vratila raspadnuti do neprepoznatljivosti. Oštećen kanal za zeger osigurač, oštećen zupčanik za pogon kardana preko točkova..... Dosta toga izbombardovano ali skrpili smo bez većih problema. Rekao sam čoveku da remontuje sve, da stavi sve novo ili mu ja neću pomoći, kaže on meni: nije ti ovo belarus. 🤔
 
Poslednja izmena:
Zeznuta stvar za nastimati
Ja sam jednom skidao pumpu i kako nemam puno iskustva izvucem previse kardansku osovinu i ne poredam nazad kako treba podloske, lezajeve i distance, jos jedno dva puta sam skidao poklopac hidraulika dok je leglo sve kako treba
 
Zimski san. :)
Koliko je komplikovano skinuti pvp(rotaciona) i dizne na 560 i posle ih pravilno vratiti?
26abd929af4db8d932b6c20ff8752521.jpg
45492ab9b966b638a976b1ab61e26bbf.jpg


Послато са S42 помоћу Тапатока
 
@sinisa1979
Sta je uzrok?
Mi smo nas jedan 560 razbucali, menja se kuciste diferencijala, usput hidraulik komplet i kocnice...
Uzeo da perem delove i ne razmisljajuci vazduhom i benzinom dunem u iglicasti od osovine pumpe, samo se razleteli valjcici po dvoristu
Uzeo novi u lokalnoj radnji, NTN u kutiji fabrickoj, 250 dindzi, jos uvek mi neverovatno ali eto.
Ono sto sam hteo reci je da ga nisam izduvao ostao bi jos da se vrti a radio samo 40 godina.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
@CetojevicM , nije strašno zeznuto. U takvim situacijama moraš pratiti otiske ležaja na osovini, podloški na kućištu, malo uključiti logiku, itd itd , naravno ako nemaš manual tj radionički priručnik. A i ako ne sastaviš uspešno iz prve, ni to nije smak sveta. Bitno je da pronađeš pravi redosled. A najbolje naučiš i zapamtiš kako se nešto rastavlja-sastavlja kad se malo namučiš. 😁
@deks , nisam siguran šta je tačno uzrok kvara. Gazda opasno talasa, pa je čas traktor netaknut od 89-te (a vidim po višku odstojnih podloški da me laže a i znamo da hoće smastiti) a malo posle se klinči kako ON zna pravilan način spuštanja hidraulične ploče a da moj način nije ispravan jer se ON našarafo u životu.... Pa odakle ti iskustva ako traktor nije taknut od 89-te majstore? 🤣
Pomislio sam da je možda zapeknuta cev kardana npr berača uzročnik havarije (hoće ona da napravi problema), međutim nije jer nije direktna osovina (720obrtaja) nego je sa redukcijom tj 540 obrtaja. Tako da je izgleda zub vremena uzročnik kvara.
 
Postoje ( postojale su ) pumpe za IMT u koje ni ne idu karike. @deks , ova tvoja ih progutala.
@petarkrsmanovic , nije komplikovano. Skini - klemnu tj obezbedi traktor od eventualnog slučajnog anlasovanja. Zatvori gorivo. Skini masku tj haubu. Skini rezervoar. Odvoji glavne cevi od dizni a i prelivni vod. Dizne odšarafi i povadi ih (verovatno ćeš morati pajserom pa ns polugu. Ali pažljivo) Obrati pažnju na podloške. Ili su ostale u glavi ili su na diznama.
Skini cevi i creva sa pvp. Otkači polugice gašenja i gasa. Odšarafi 3 navrtke M8 koje drže pumpu i hvataj podloške (6 komada).
Skini kompletan kompresor ili stublinu i glavu kompresora da bi došao do poklopca zupčanika. Skini poklopac. Iza poklopca je zupčanik kome ćeš prvo otpustiti tri vijka (limove osigurače od osiguraj sekačem) zatim ćeš fiksirati zupčanik sa 3 ili više vijaka M6x50 i to tako što ćeš desnom rukom mrdati pumpu a levom rukom uvrtati vijke ( u one navoje koji su držali poklopac) koji će ući u zupčanik i gurati ga do razvodne dekne gde će ga ujedno i fiksirati kada dođe do kraja. Drži pumpu desnom rukom, levom izvrti ona tri vijka iz sredine zupčanika iiiii..... Ta daaa! Izvadio si pvp.
 
Možda ne mora rezervoar dole, velik je to posao.Kod mene na 577 mogle su da se počupaju dizne bez diranja rezervoara, treba probati pa ako nema mesta tek onda rasturiti sve.
 
Ово осигурање зупчаника нисам радио, добра ствар, прошле године ми је на Бугарском мотору зупчаник спао.
Лакше је скинути резервоар ни се мучити у тесном простору.
Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
A kad je vraćam, da li u iti položaj u kom je bila ili se taj ugao pod kojim je paljenje kako treba menja kad se pumpa dira?

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Po meni los izbor imao sam na par fergusona, nisu za blato!!! Nekako grebe odozgo nikako da uhvati tvrdo i brzo se napune blatobrani, posebno ako ima kabinu!!
Za povrsinske radove po suvom su bolje

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
Ja sam pre 3 meseca promenio sve 4 gume. Stavio sam pozadi 11.2 I krivo mi je što nisam uzeo 12.4. Zato što je jači sa 12.4 I neke fabričke serije su dolazile sa 12.4 Sada mi je zanimljivo to što kažeš.
 
Poslednja izmena:
A kad je vraćam, da li u iti položaj u kom je bila ili se taj ugao pod kojim je paljenje kako treba menja kad se pumpa dira?

Послато са S42 помоћу Тапатока
Pumpu vratis nazad gde je bila, tj bitno ti je da zupcanik unutra kada ti ostane da ne razubis, a mislim i da ne moze fizicki od deklija da se razubi..
 
Nazad
Vrh