IMT

Drug, ja sam poprilično opušten. Samo ne turam smajlije u poruke pa se možda pogrešno protumači. Za promenu, evo :ppozdrav:
Bar se ne blamiram sa diplomama... kojeg ono beše faksa, matematičkog? (y)
 
Drug, ja sam poprilično opušten. Samo ne turam smajlije u poruke pa se možda pogrešno protumači. Za promenu, evo :ppozdrav:
Bar se ne blamiram sa diplomama... kojeg ono beše faksa, matematičkog? (y)
У сваком случају си добронамеран.😀 Зависи од ока и сујете посматрача. Да ли сам се изблабирао за нешто што нисам рачунао, него узео ад хок... Или је само ложана за сомове.😉
Али свакако видим да мој факс некима смета. Што мени импонује. У питању је ЕТФ БГ. А ти си ми баш у спиду кад тако питаш.😜
 
Evo sad jedan kratak ozbiljan post (ipak smo u off-u).
Dobronameran sam, rekao bih, uvek.
Ne verujem ti da si nas ložio, zaje... si se u računanju pdv-a, al ajd. Nije ni važno.
E, a za faks.. meni ne smeta (vrv ni ostalima) ni najmanje šta si i koliko si ih završio. Ali stvarno sam zaboravio koji je. I inače nije bilo pitanje nego više konstatacija.... razmišljanje na glas.
Dosta je off-a od mene. Ajd uzdravlje svima! 🍻
 
Ма да. Свакако си све ове уписе писао из добре намере. Као и други поједини. Не сумњам ни најмање. Уз квалификације и оцене.
Али добро. Сваком своје.
Не падне снег да покрије брег него да звер покаже свој траг.
 
Da ti imas neke vajde od tog fakulteta nebi ovde sa nama nepismenima
razglabao o gumama za fergusona

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
То што себе таквим сматраш је твоје апсолутно право. Немаш право друге да стављаш у исти кош са собом. Једино, ако се и они тако осећају. Или си их питао.😀

Узгред можда сам мазохиста. И не знам какве то везе има са гумама. Тотални off topic. Али је зато претпоставка одраз врхунске подлости, пакости, безочности... Честитам !🏆
 
Poslednja izmena:
Kod mene su 12,4 bile veceg obima od 11,2 i nesto sire
Mozda samo kog mene
Traktor od 1600kg po meni i 11,2 su siroke
A pamtim ja i stare 533 sa gumama 10
Marko taj cuveni gledao sam par videa i on i zna po nesto, naj bolje zna da reklamira uopste me nije odusevio svojim pricama i postovima niti svojim rukovanjem Fergulom
Samo meni nije bilo jasno i nikad mi nece biti jasno milion puta sam radio sa JD 4755 on je imao gume 18,4r38 i oko 200ks retki su bili sa 20,4r38
Imt 577 nosi isti balon gume? i naasi ljudi kazu DOBRE ZA ORANJE??????
Sta se dobija sirinom gume? Ok za povrsinske radove po suvom manje upada manje gazi zemlju
Ali za blato????
Uvek se setim razlike sa tim istim JD 4755 kad sam u blatu skinuo duple tockove pa to je druga prica on bez duplih u blatu IDE!!!!!!!
Isto rako pre bi uzeo za Fergulu RADIALne 11,2 nego 12,4 dijagonalne
Ja sam malo van vinkle pa napravim i preko 1000h godisnje fergulom jako jako retko orem i spremam ali sve drugo radim





Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Ni meni nije jasno da u suvom pesku vejavcu imt 588 nije mogao izvući prikolicu, dok je zetor K25 tu istu prikolicu izvuko ko jbm ti. Eeej 2 cilindra motor, gume od bEcikla polako, polako i ooode zeko a imt se u momentu ukopa i doviđenja. Ne mož ni sam sebe da izvuče iz rupa ako ga ukopaš do difa(uspali se šofer ko hepo kocka). Dok u normalnim uslovima.... Ju ju šta rade široke gume u odnosu na uske. A i za sneg kažu da bolje vuku ćelastone gume. E sad jel tako ili nije, nzm.
 
Luka, svi Imt traktori nose predimenzionisane gume spram svoje snage.
Recimo zapadni traktor slicne tezine kao 560 svaki ima preko 80ks...
On je kadar da zapne ali na na brzinu nista ne moze, jos ga ubija taj menjac sa malim izborom brzina.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
То што себе таквим сматраш је твоје апсолутно право. Немаш право друге да стављаш у исти кош са собом. Једино, ако се и они тако осећају. Или си их питао.

Узгред можда сам мазохиста. И не знам какве то везе има са гумама. Тотални off topic. Али је зато претпоставка одраз врхунске подлости, пакости, безочности... Честитам !
Potpuno si u pravu,ti na primer pretpostavljas da su gume 12 i 11 iste pa pretpostavljas da motor ne trpi nikakvo optetecenje bez obzira na velicinu Guma i pretpostavljas da nekoga zabole za tvoj fakultet koji si umislio da si zavrsio

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Potpuno si u pravu,ti na primer pretpostavljas da su gume 12 i 11 iste pa pretpostavljas da motor ne trpi nikakvo optetecenje bez obzira na velicinu Guma i pretpostavljas da nekoga zabole za tvoj fakultet koji si umislio da si zavrsio

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Битно да си ти оличење људскости. То што сам претпоставио да се разликују само у ширини могло је лепо да се каже. Али ниси могао пошто си се питао за трећи број у ознаци и гледао тему ознаке гума. Уместо тога човек до човека чека на нож и уједају ко кучићи.

Што се тиче оптерећења није тако праволинијски.
Већи обим значи већи момент инерције. Момент оптерећења је момент инерције х угаоно убрзање + коефицијент вискозног трења (фрикције) х угаона брзина. Углавном већи момент инерције = веће оптерећење. Колико је тај момент инерције већи у односу на добит због преноса снаге на већу површину ? Полупречник је већи само за мање од 1", а маса је врло мало већа. Насупрот преноса снаге на већу површину. Плус пренос преко мењача, који у механичком погледу има улогу редуктора. Нпр. ако је преносни однос N онда је механичко оптерећење које мотор "види" N на 2(квадрат) пута мање.
Како нпр. JD од 36 КС има гуме 13.
Ја сам се бојао због зупчаника да узмем 12 и због тога је добро што сам узео 11.

Иако не би требало да те се тиче, да си пристојан као што ниси.
Ја никада нисам рекао да сам завршио тај факултет. Завршио би га сасвим сигурно да се претходне 3 године нисам хватао трактора и земље. Али сам морао. Није имао ко други. Ако је некоме то сатисфакција. То говори о његовој мизерности. Ја ћу свој факултет (можда) да завршим. За разлику од тебе који ниси прошао поред истог. С' тога ме заволе и за тебе, а нарочито за твоје малициозно мишљење.
 
Poslednja izmena:
Stvarno si interesantan lik,dzaba tu prosipas te formule kad u praksi nemas pojma o zivotu. Sta da diskutujem sa covekom koji kaze da je traktor jaci sa vecim gumama i da to uopste ne optetecuje motor

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
У пракси се тако показује. Сад пошто тврдиш да су сви ти људи у заблуди било би лепо да их разувериш. Вероватно би трактор био најачи да су му задње исте као и предње.:D
 
ПС. Инч је по дефиницији дужина три просечна зрна јечма, јард је дужина од врха носа до палца испружене руке енглеског краља Џејмса ххх....јутро је код нас део дана.....
Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
Bravo ! :D Šta još znaš ?🤪
 
Битно да си ти оличење људскости. То што сам претпоставио да се разликују само у ширини могло је лепо да се каже. Али ниси могао пошто си се питао за трећи број у ознаци и гледао тему ознаке гума. Уместо тога човек до човека чека на нож и уједају ко кучићи.

Што се тиче оптерећења није тако праволинијски.
Већи обим значи већи момент инерције. Момент оптерећења је момент инерције х угаоно убрзање + коефицијент вискозног трења (фрикције) х угаона брзина. Углавном већи момент инерције = веће оптерећење. Колико је тај момент инерције већи у односу на добит због преноса снаге на већу површину ? Полупречник је већи само за мање од 1", а маса је врло мало већа. Насупрот преноса снаге на већу површину. Плус пренос преко мењача, који у механичком погледу има улогу редуктора. Нпр. ако је преносни однос N онда је механичко оптерећење које мотор "види" N на 2(квадрат) пута мање.
Како нпр. JD од 36 КС има гуме 13.
Ја сам се бојао због зупчаника да узмем 12 и због тога је добро што сам узео 11.

Иако не би требало да те се тиче, да си пристојан као што ниси.
Ја никада нисам рекао да сам завршио тај факултет. Завршио би га сасвим сигурно да се претходне 3 године нисам хватао трактора и земље. Али сам морао. Није имао ко други. Ако је некоме то сатисфакција. То говори о његовој мизерности. Ја ћу свој факултет (можда) да завршим. За разлику од тебе који ниси прошао поред истог. С' тога ме заволе и за тебе, а нарочито за твоје малициозно мишљење.
Појасни ово нама неписменима молим те???
 
Nazad
Vrh