IMT

Ako sam ja za moj 542 pre 4g platio 700 evrića verovatno je sada i za 539 toliko, inflacija.
 
Moram da priznam da sigurno godinu I jače nisam radio ni jednu imt trojku al mi to nešto zvuči malo.
Klipovi
Hilzne
Karike
Ležajevi
Uljna pumpa
Obrada radilice,male pesnice,komplet glava.
Pvp
Dizne
Remont kvacila
Semerinzi radilice
Dihtunzi
Ulje,filteri i ostale sitnice.
Majstor,ko ga placa.
Hhmmmmm da ga je...... al nesto mi malo.
 
Mozda pala cena,ja pre 2-3 godine radio generalku i kvacilo na 533 pa skoro 150000

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Еее, кад се сетим 90-тих, брат раскупуса мотор и онда иде ово је добро, ово мало обрадити, ово ће да паше на онај други мотор. Од нових делова само заптивачи и уље. Па консулације са старим мајсторима... Циркус
 
Када смо купили први комбајн Змај универзал на њему оригинал перкинс С 46. Шести клип сагорео скроз и пети до пола,замењени са Половним клиповима које нам је Пушкаш дао и каже брзо ћете га ви вамо донети на пуну генерални. Карике нове, радилица егализирана и нови лежајеви. Дизне три нове три старе, мотор је радио као докса потрошња уља од мењања до мењања 1л без да је икада досипано између. Мењано уље сваке године пред жетву жита, косио преко 200кј годишње. Код нас је радио 10 година без икаквог квара на мотору. Тако да је генерална широк појам, а најбитније је квалитет делова и мајстора који је урадио.
 
Jedna interesantna anegdota sa starim 533 na kom je bio original Perkins...
Covek ga provozao 6km bez trunke ulja u motoru, od kuce krenuo i kuci se vratio, kad je video kantu sa uljem u garazi tek se setio da nije nasuo.
Taj traktor se kasnije naradio bas dosta, ne znam da li je trosio ulje ali znam da nije otvaran motor dok je bio kod njih u vlasnistvu.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Мој покојни деда је ИМТ 575 испустио воду, због мраза и сутра дан пијан оде на њиву, да оре, а не сипа воду. Трактор обрнуо пар кругова и заблокирао он тек тада види да није насуо воду, дође кући са њиве и чекао оца да дође са посла. Оду њих два понесу воду наспу отац га упали и узоре ту њиву. Никада трактору ништа једино што се чуло неко ситно звецкање. Није трошио уље, притисак никад испод 2,5 и тако је код нас био 40 година без отварања мотора, док га стриц није наследио и продао. Срећа је била што деда није имао воде у кантама као што је мој отац увек, носио, за не дај Боже, јер да је имао он би насуо и сјебао би карике прекалио би их,а овако трактор се охладио док је он дошао до куће и отац док је дошао са посла. Иначе на њему је исто био перкинс мотор.
 
Ma i da je imao i nasuo ledenu vodu nebi mu ništa bilo..
Sipana je voda sa potoka redovno u motore traktora bez posledica..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Evo nasao sam cijene za generalku imt 542
Obrada motora 515KM,
Reglaza bos pumpe130KM
Ruke majstora 550KM
Sklopovi motora, ulje, filteri, crijeva za gorivo i vodu i jos ne znam ni ja sta je sve uzimano je izaslo oko 800KM, nemam racuna ali sjecam se koliko je kostalo
 
Deks, taj sa 533 je imao ludu sreću kad mu nije zaribao. Morao je biti zimski eventualno jesenji hladniji period kada ga je vozio i verovatno ga držao na malim obrtajima. A verovatno nije ni u cugu napravio tih 6km jer bi inače zaribao na radilici 1/1. Ona prvo nastrada.
Draletov slučaj je isto sa veoooma srećnim krajem. Da je imao vodu sa sobom još kako bi okalio karike a i zaptivač glave bi nastradao jer je traktor ipak bio pod opterećenjem pa se zagrejao više nego što bi se zagrejao od obične vožnje, kao kod Deks-a. Jedino mi je interesantno da ste ga nakon hlađenja uspeli pokrenuti. Taj tip motora ima tanke klipnjače u delu gde su ležajevi, i to kad se skupi, ležajevi se tope i stisnu radilicu do te mere da nema više rada sa tim motorom dok se ne obradi radilica, zamene ležajevi i trnuju klipnjače. Verovatno su ostale neke posledice od kojih je ipak uspeo dalje da radi.
 
Tih 6km je podeljeno u dva puta.
Koliko je odmarao izmedju voznje nemam pojma.
Uglavnom ubedjen sam da je veliki razlog i kvalitet same masine.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh