IMT

Ići će to, taj traktor svakako nije kadar da nosi neke ekstremno teške priključne mašine pa je to ograničavajući faktor.Po meni 13.6-36 nisu loše ali me je uvek mnogo živciralo što ih gotovo nema u varijanti preko 6 platana pa ako se voze malo mekše brzo budu kaput a nisu uopšte jeftine.
 
Ja sam se namenjao tih točkova na 577 i samo ću vam reći da svi rade posao kad su u dobrom stanju ali definitivno te IMT felne ako se ne stegnu kako treba hoće da se raziđu pogotovo ako je traktor raširen na 2m i nosi tešku sejalicu, tad stradjau krakovi na obruču. Trenutno imam na 577 13.6 38 od Maseja oko 2000 god, 11.2 44 od nekog malog Volvo traktora i 11.2 38 od nekog JD traktora i sve te felne su barem duplo jače od IMT originalnih uskih.
 
Ja sam se namenjao tih točkova na 577 i samo ću vam reći da svi rade posao kad su u dobrom stanju ali definitivno te IMT felne ako se ne stegnu kako treba hoće da se raziđu pogotovo ako je traktor raširen na 2m i nosi tešku sejalicu, tad stradjau krakovi na obruču. Trenutno imam na 577 13.6 38 od Maseja oko 2000 god, 11.2 44 od nekog malog Volvo traktora i 11.2 38 od nekog JD traktora i sve te felne su barem duplo jače od IMT originalnih uskih.
Imas li sliku kako izgleda 577 sa 13.6.38
 
Imas li sliku kako izgleda 577 sa 13.6.38
Imam ja, poslaću ti na viber ako mi daš broj. Imam i prednje felne od 20 coli za traktore bez prednje vuče. Vodilje od 20 coli su mnogo dugotrajnije i jeftinije, a manje traktor skače.
Ići će to, taj traktor svakako nije kadar da nosi neke ekstremno teške priključne mašine pa je to ograničavajući faktor.Po meni 13.6-36 nisu loše ali me je uvek mnogo živciralo što ih gotovo nema u varijanti preko 6 platana pa ako se voze malo mekše brzo budu kaput a nisu uopšte jeftine.
Nism razumeo da li su 36-ce dobre ili su loše što imaju malo platana i što moraju da se puno duvaju ?
Ponavljam, samo RADIJALNE !!!
 
Imam ja, poslaću ti na viber ako mi daš broj. Imam i prednje felne od 20 coli za traktore bez prednje vuče. Vodilje od 20 coli su mnogo dugotrajnije i jeftinije, a manje traktor skače.

Nism razumeo da li su 36-ce dobre ili su loše što imaju malo platana i što moraju da se puno duvaju ?
Ponavljam, samo RADIJALNE !!!
Mozes li u pp
 
Imam ja, poslaću ti na viber ako mi daš broj. Imam i prednje felne od 20 coli za traktore bez prednje vuče. Vodilje od 20 coli su mnogo dugotrajnije i jeftinije, a manje traktor skače.

Nism razumeo da li su 36-ce dobre ili su loše što imaju malo platana i što moraju da se puno duvaju ?
Ponavljam, samo RADIJALNE !!!
Imam i ja 6.5 20 prednje. Felne bez prepravki odgovaraju sa Zmaja 162 i berača 221.
 
Kakav je potrošač Imt 549 u prskanju, sejanju, špartanju i vozikanju prazan u odnosu na 533? Kako bi se 549 borio sa Zmajevkom 7 tona?
 
Imaš na internetu kolika je potrošnja grama goriva po kilovatu, jedino je to merodavno.
Baš se lepo izbori sa pranom Zmajevkom ili sa parkiranom. Ja sam vukao bruto 17t prikolicu sa 533, a neko ne može da je pomeri ni sa 577. A na brdu je ne bih možda mogao vući praznu ni sa 577DW.
Zavisi kakav je teren, kakav je traktor (stanje, ispravnost), kakva je prikolica i kakav si vozač. Ali po zakonu (on je najmerodavniji) možda ne bi smeo da je vučeš. I zapamti da je svaki IMT traktor mator isto kao i Zmaj prikolica.
Srećno.
 
Jednu može vući bez problema a osnovni preduslov su ispravne vazdušne kočnice.Sedmak DV može da vuče dve Zmajevke ali ti je glava uvek u torbi, pitaj me kako znam.
 
Ja imam 549 1991 godište hidro volan, traktor je smesan potrošač, zbog DM motora sa direktnim ubrizgavanjem ima bolje sagorevanje i samim tim manje troši od M motora na 539, takođe prebrz je i nema ni vremena da potroši pogotovo u transportu, sto se tiče zmajevke po tvrdom lagano vuče, po mekanom mu bude teško nekad i sa Fak loznicom 5.5t, tipa po njivi kad vuče, jaka hidraulika, po meni za lagane radove neprikosnoven, još ako uzmeš De luxe limariju ona je teza napred od novije P, ja sam imao i sa P limarijom 549P sa Perkins motorom, on je napred zbog plastične maske i haube tanke bio dosta lakši, pa se propinjao zgodnije dosta, zato bolje de luxe limarija i jeftiniji je.
 
Ljudi gde moze da ugradi termometar na 539, onaj predvidjen sraf za sondu ne moze da se odvrne, nije nikad odvrtan?
 
Nazad
Vrh