IMT

Нов кинески лежај, намонтирам рукавац десног точка, кад леви гледа право, десни иде у леву страну једно 40°. Не може човек да ради, све је смеће.
23d1bb922de31ffda26729b327400168.jpg


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Lezajevi se kupuju od specijalizovanih prodavaca lezajeva. To po trgovinama delova sto ima i lezajeva je cisto reda radi da se popuni ponuda
 
Onaj saraf sto drzi remenicu na radilici, jel' lijevi ili desni navoj?Ako neko zna? A nisu naodmet ni dimenzije semeringa. Hvala.
 
Lezajevi se kupuju od specijalizovanih prodavaca lezajeva. To po trgovinama delova sto ima i lezajeva je cisto reda radi da se popuni ponuda
Ko su pecijalizovani prodavaca lezajeva? Da li ako kupimo lezaj koji ima odredjene oznake (firme) na sebi, a nije kupljen u specijalizovanoj radnji znači da smo dobili neko djubre?

Ako stavim ćeletu na apenca loš ležaj na točku i on zakaže drugu sezonu iskreno... zabole me. Staviću drugi i gotovo. Ali ako moram pola traktora da rasturim da bi zamenio ležaj koji sam menjao prošle sezone. To već predstavlja problem.

Znači moje pitanje je, kako da kupim ležaj, a da budem siguran da je kvalitetan. "specijalizovanih prodavaca lezajeva." mi ne znači mnogo. Pošto sam kupavao razne delove od takozvanih "specijalnih zastupnika" samo da bih saznao da oni baš i nisu to što tvrde da jesu.

Tako da, moje pitanje za sve je, kako kupito dobar ležaj mimo toga da ga naručim na internetu derektno iz firme za koju verujem da je dobra?
 
Па одеш у продавницу и купиш без да се цимаш са наручивањем. Ја претежно идем код Салета лагера у НС и Нептун Темерин,а доста пута узмем и у Агротук Србобран претежно има Тимкена и пољске али то узимам само за тракторе и механизацију. Ако ми баш треба за комбајн само Сале лагер кажем му брате само квалитетно и бахато.
 
Imas mehanizaciju a ne znas koji lezaj je kvalitetan i gde moze da se kupi?
Raspitaj se kod kolega gde ima u tvom kraju specijalizovana radnja za lezaje. (gde prodaju samo lezaje i semeringe)
Ja znam recimo za Fag, Ntn, Skf, Timken...ima jos japanaca dobrih, reci ce ti trgovci.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Један пример, 6204 затворен лежај кинез ~170 динара можда мало више сада, скф исто затворен 700+ динара. 7208 тимкен 2500+ динара. Може и кинез али сваких 6-12 месеци растави замени састави. Нека хвала.
 
Primer:
Imam jednog prijatelja sto pravi odredjene masine za preradu voca. On vija el.motore odredjenih karakteristika. U dogovoru smo ako natrcim na povoljno na to sto njemu treba da kupim ali obavezno ako ima sta da se radi da sredim (zamena lezajeva, navarivanje osovine rotora i struganje, menjanje centrifugalnog...) Kada smo pocinjali saradnju, muku sam mucio. Kupim djuture 5 motora. Svima losi lezajevi izmedju ostalog. Odem, kupim SNR original, kutija sa hologramom. Ugradim. Sve do jednog se greju. Kupim opet i opet ista prica. Odem kod jednog od gore pomenutih prodavaca lezajeva i trazim po oznaci. Tip me pita "a za cega ce ti?" I kazem mu. Ode u magacin i donese 25komada timken lezajeva. Rec po rec i kazem mu za moju muku. On mi ladno kaze - jnista cudno. Nisi prvi sa takvim problemima i kaze on prodaje snr za menjace i sklopove gde su lezajevi potopljeni u ulju a njegova preporuka je timken za elektromotore. Poslusam ga, dodjem kuci, ugradim ih i gle cuda - motori hladni kao spricer. Od tada samo kod njega kupujem i svaki put mu objasnim za cega mi trebaju i u kojim uslovima ce raditi. Tako isto i za semeringe u uvek dobijem ono sto mi treba, ne najskuplje uvek vec spram potreba. Da naglasim, i snr sto sam kupovao i timken su bili C3 posto su motori od 2800+ obrtaja. Logike nema ali sam se sAm uverio
 
То сам баш хтео да питам- ц3. Иначе тимкен сам убацио у чекићара ево трећа година, почео да греје кућиште. Лако се окреће, тако да остаје можда још толико. Само ћу пазити на оптерећење.
 
Danas festa sa slavinom na rezervoaru, zapusilo trunje sta vec na ulazu, u rezervoaru preko 20l goriva, skinem slavinu, levim, kaziprstom drzim da ne izadje gorivo, i onda ne razmisljajuci cuknem par puta slavinu da izadje trunje, zeznem navoj , ne mogu nikako da navijem nazad ::sramota:: ::sramota:: , onda poza leva ruka drzi da ne izadje gorivo, desnom nogom pritisnuo slavinu i desnom rukom sa turpijom za testeru ravnjam navoj da moze da se navije i nekako je savlada na kraju ::000::, sav sam se okupao u naftu....
 
Motokultivator : Imt 504 Ls potreban mi metalni točak. Dal ima neko informaciju dal ima radnja za prodaju ili da trazim na kupujem/prodajem

Sent from my 22101316G using Tapatalk
 
Da li u menjač Imt 539 idu obični ili C3 ležaji? U katalogu piše samo kataloški broj ne piše koji ležaj.
Zna li neko.
 
Nazad
Vrh