IMT

Ranije se tu svašta moglo uzeti za male pare, kasnije su rusi i ukrajinci kupili sve redom..
Sada bi opet moglo solidno da se natrči.
Mislim da ovaj mtz neće preći 8 'iljada..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Vidi, ti ako kupis imt-a u njega ces uloziti par hiljada. I te pare zaboravi da ces vratiti, dok ako maseja kupis ne moras raditi velika ulaganja i vjerovatno ces izvuci vecinu para. Da ne govorim sta sve imaju ti maseji naspram imt-a, a nisu vise ni tolike razlike u cijeni koliko vidim. Mozda krene rasprava o odrzavanju ili kako nema bolje od imt-a zbog nabavnosti dijelova i cijene samih dijelova, jeste da ces dio za maseja mozda duze cekati i vise platiti. Ali taj dio sto si stavio je original i trajace... Dok za imt-a vise ne mozes naci dobrih dijelova, Tomislav je to sam rekao prije koju sedmicu. Opet ti znas najbolje sta ti najbolje pase. Ja sam gledao da u svog ulozim novce i to je samo gubljenje para, ulozicu toliko da vrijedi kao zapadnjak a nikad necu dobiti te pare nazad.
U pa moj je već na oglasu.
https://www.kupujemprodajem.com/poljoprivreda/traktori/imt-560-zamena-za-veci/oglas/141544835
 
Bas sam pratio kako si ga sredjivao i mislio sam da ces ga ostaviti za sebe, ovo je onaj sto si ugradio i grejanje?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Te pare koje si ulozio neces nikada dobiti nazad a sa druge strane, napravio si ga udobnijim za rad.
Na kraju ces izgubiti zivce pa ga dati ispod cene samo da zavrsis pricu oko prodaje a to ce nakupci spremno docekati
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Te pare koje si ulozio neces nikada dobiti nazad a sa druge strane, napravio si ga udobnijim za rad.
Na kraju ces izgubiti zivce pa ga dati ispod cene samo da zavrsis pricu oko prodaje a to ce nakupci spremno docekati
Ne svrbi me da prodam,ako mogu da ga dam i dometnem za nešto što ce mi više odgovarati ako ne nikom ništa.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Placamo cenu traktora bez PDV-a koja je na sajtu, i onda na tu cenu ne placamo carinu vec samo PDV kod nas?
Koliko se sad naplacuje dovoz traktora iz Nemacke i Holandije?
Ja sam se raspitivao pre par godina oko dovoza i mislim da su trazili za Nemacku oko 1500-2000 evra ako se dobro secam..
Placas i proviziju aukciskoj kuci, carina je manja ako ide na eur1 tj evropska proizvodnja. Izadje to jos troskova na kraju. Epic Auctions je isto dobar za kupovinu al se placa sve pomenuto.
 
Placas i proviziju aukciskoj kuci, carina je manja ako ide na eur1 tj evropska proizvodnja. Izadje to jos troskova na kraju. Epic Auctions je isto dobar za kupovinu al se placa sve pomenuto.
Za taj epic auctions sam cuo dosta losih stvari, preko interneta. Masine znaju biti u dosta losem stanju, ako cijena ne dostigne neki njihov cilj zamrznu sajt itd. Neke masine razvlace i po pola godine..
 
Нема шта да буде лоше,свака аукција има адресу и може да се погледа свака машина детаљно. Ја не бих куповао трактро из Србије преко интернета а да га не погледам лично нема шансе. Претежно су машине близу немачке границе,око 150 км на плацу.
 
Placamo cenu traktora bez PDV-a koja je na sajtu, i onda na tu cenu ne placamo carinu vec samo PDV kod nas?
Koliko se sad naplacuje dovoz traktora iz Nemacke i Holandije?
Ja sam se raspitivao pre par godina oko dovoza i mislim da su trazili za Nemacku oko 1500-2000 evra ako se dobro secam..
Ako si van EU plaćaš PDV 19%,PDV se refundira kad dostaviš potvrdu o izvozu.

U zavisnosti od aukcionara neki naplaćuju izvoznu naknadu oko 100€.Provizije su uglavnom oko 3.30% od izlicitirane vrednosti,ali postoje minimalne provizije koje za cene do 1499€ i od 1500€ pa na gore.To zavisi od aukcionara ali tu negde oko 300€ minimum.Ležarinu uglavnom ne plaćaš prvih 7 dana od završetka aukcije,posle plaćaš nekih 20€ dan.

Neke kuće imaju i svoj prevoz.
 
Koja je velicina bese lezaja u vodenoj pumpi imt 558, 6230 ili 6320 ? Oznaka semeringa kako ide ili da rasklapam pa onda da kupujem?
 
Ma videcu lezaj da kupim neki kvalitetan, dokurcilo mi da skidam govana zbog krs lezaja.Kad bi naso i neki semering u kvalitetu.Ovo sto prodaju po radnjama za traktorske delove su krs.
 
Ili kupi novu Tesanjsku pumpu ili nadji Garant-Futog set za reparaciju pumpe. Jedino su oni imali donekle ok kvalitet. Ako posebno kupujes lezaheve, gledaj samo da ti ne daju C3 lezajeve jer ces od prvog dana imati luft...
 
Nazad
Vrh