IMT

Jači je za malo više od korak, ne samo zbog jačeg motora već i zbog većeg izbora brzina... Kao mali traktor u dvorištu je super,mislim kao traktor za lakše poslove, a opet je kadar i za ostalo ako zatreba...
Treba za lake radove sa ne malim prikljuccima u jesen da uskoci 4 dana vikendom u oranje i za transport da uskoci da se krene na vise njiva tad je 560 bas slab.
 
Da ore može sigurno, e sad u transport sa uzanim gumama I sa dve zmajevke u njivu ni ne pomišljaj, na putu, da li zemljanom ili asfaltu, nema brige
 
Nece nikad biti sam, nemam ja povrsine da u njivi ide,ozvlaci repu iz njive i slicno.
Radi se o 577 iznad 90god sa ojacanom hodraulikom i kocnicama potopljenim u ulje. Treba od 560 dosta dodati, pa da ne bude corak.
 
Ti modeli su na ceni sa razlogom, stvarno su bolja rešenja te kočnice i hidraulika, al imaju i oni svoje limite... Prskalicu od 800l sa hidro kopirajućim granama diže bez da se oznoji ali, uvek ono ali, pucaju tregeri , španeri, čupaju se brezoni što drže hidraulik, pucaju felne....
 
Dok porastem na 800l sa hidro granama... 😀😀
Za sad samo nekih 700l bez hidraulike, Donder oko 400-450kg + dzambovka 600 + ono sto ostane 50-100kg, rau drljaca koju po dvoristu i 560 nosi i tako nesto. AKO treba u sezoni potanjirati koje jutro da ne otkacavam plug od rusa i slicno.
 
A sto se tice snage, videces kolko je 560 nejak kad ga uporedis, neces ga vise ni uprezat. Ja naprimer vukao sa 560 agromehaniku 1500l drugom oseti da vuce prvi put, a drugi treci put prskanje ide ko ludo cak kad pola ostane ide i 3 brza… e ove godine zavrsio 577 upregao njega, bilo prvo bilo 3 prskanje ide i 3 i 4 brzom prskalica dodje kao igracka…
Ja imam 13,6-38 nazad.
 
Za onaj 577 mi treba 10 000e da bude pristojan.
Opet za do 15 000e moze i lep iz uvoza da mo uveze kolega prva ruka.
Sve sednem u 577 a on bucniji od 560.
Da je kao Rus po udobnosti ne bih trepnuo
 
Ne mora nova kabina ...samo se postojeca preuredi kod domisljatog bravara...
Pod kabine se premesti sa sasije na samu kabinu...instrument tabla isto a onaj nosac sto se safi na plocu menjaca izbaci....malo izolacionog materijala i to je to...
 
Radila 2 kolega, daleko je to od vrednosti ulozenih novaca jos onda, posebno sad na ove cene majstora i materijala. Oni su negde oko Sapca,Nocaja radili i nista posebno.
Ono Mixerovo je sve full uradjeno.
 
NA evo ti trenutna ponuda na Trostwjiku:

https://www.troostwijkauctions.com/uk/categories/tractors/30820/

Nije bas kao ranije, ali ima ponešto za svakog. Vidim imaju aukcije i za traktore i u Austriji.

Moj favorit bi bilo nešto ovako:
https://www.troostwijkauctions.com/uk/forestry-tractor/03-38516-30827-8478439/
U drugoj aukciji je ova prikolica sa utovaračom, može za bale i ostalo:
https://www.troostwijkauctions.com/uk/car-trailer/03-38516-32560-8478440/
Ovaj komplet bi bio vrhunska stvar za svašta nešto.. Baš ću da pratim dokle će stići aukcija..
 
Poslednja izmena:
Njega i gledam tipa 3060 ali u top stanju.
IMT kao IMT svaki je bican. Nositi godinu dana i dati par hiljada evra za kabinu i te radove mi nije resenje.
Vidi, ti ako kupis imt-a u njega ces uloziti par hiljada. I te pare zaboravi da ces vratiti, dok ako maseja kupis ne moras raditi velika ulaganja i vjerovatno ces izvuci vecinu para. Da ne govorim sta sve imaju ti maseji naspram imt-a, a nisu vise ni tolike razlike u cijeni koliko vidim. Mozda krene rasprava o odrzavanju ili kako nema bolje od imt-a zbog nabavnosti dijelova i cijene samih dijelova, jeste da ces dio za maseja mozda duze cekati i vise platiti. Ali taj dio sto si stavio je original i trajace... Dok za imt-a vise ne mozes naci dobrih dijelova, Tomislav je to sam rekao prije koju sedmicu. Opet ti znas najbolje sta ti najbolje pase. Ja sam gledao da u svog ulozim novce i to je samo gubljenje para, ulozicu toliko da vrijedi kao zapadnjak a nikad necu dobiti te pare nazad.
 
Jest, I ja sam krenuo da gledam oglase ko i Na, pa sam od 70ks stigao do 120ks... Ti mali maseji su skupi ko otrov...
I ja tako gledam i gledam, i nikako da prelomima, i dalje se klackam u 7ici i 82ki...
 
Nazad
Vrh