IMT

Placamo cenu traktora bez PDV-a koja je na sajtu, i onda na tu cenu ne placamo carinu vec samo PDV kod nas?
Koliko se sad naplacuje dovoz traktora iz Nemacke i Holandije?
Ja sam se raspitivao pre par godina oko dovoza i mislim da su trazili za Nemacku oko 1500-2000 evra ako se dobro secam..
 
Ja bih gledao sa manje radnih sati a da bude skuplji ipak...
Neko ce reci da za MF 10000r/h nije nista, ja se ne bih slozio.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
.
65b03d02d8c150ee5aa1da6bf971bd01.jpg


Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ako ti kupi neko ko je u PDVu nemas PDV, prevoz ispod 1000e jer moze vise komada da stane i covek za 300e resava papire,nalazi utovar i ostalo
Tu dobar prevoznik para vrijedi, jer kao sto si rekao on rjesava sve. I kad se zadesi da je prazan u povratku ili ima vise natovarenih komada na kamionu bude jeftiniji transport. Iz prica znam da su neki dosta jeftino tako prosli. A carina ide preko cijene valjda po njihovom katalogu ili cemu vec, ali vecinu stvari nemaju pa ide nekom drugom metodom. Paor je uvozio case-a ove godine pa bi mogao on nesto reci o tome.
Ja bih gledao sa manje radnih sati a da bude skuplji ipak...
Neko ce reci da za MF 10000r/h nije nista, ja se ne bih slozio.
Odvoji 20min i pregledaj strane oglase, uporedi sate sa stanjem. Satima isto mozes vjerovati koliko i prodavcu kad bi ti rekao da na 100 sati mijenja ulje. Vidio sam neke traktore sa 6k sati raspadnute, dok sam na internetu naletio kako se covjek hvali da je fendt vario nagurao 40000 radnih sati. A traktor u perfektom stanju. Sati su postali kao i lim, ko samo njih gleda najebao je.
 
Nazad
Vrh