IMT

Oni prekidači fabricki nisu bas reseni, iskreno nije losa opcija ni staviti dva prekidača obična sto pale far zadnji, i povežeš jedan za jedan žmigavac, drugi za drugi, i kad oba upališ imaš sva 4 žmigavca
 
Ја у сваки трактор имам те амблендере од тамића отац једном отишао у војни отпад па донео сваки који је нашао да ваља.
Druze najmanji problem je kupiti, ljudima je problem novac sto će dati ponovo kad crkne, dok po mom mišljenju je gore cimati se oko skidanja... Nemaš danas da kupiš novo kvalitetno, zmigavci stopovi malo ih udariš oni ne rade gube kontakt, dodje mi da polupam...
 
Ti cug prekidaci su isto njesra tesko.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ti cug prekidaci su isto njesra tesko.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Ja sam ti rekao kako sam ja uradio, sad da li ces staviti od tamica ili bilo kako to je tvoj izbor, nisam kupovao te nove delove, vec sta god mi strada kupim od coveka sto rastavlja u delove bilo da je to obicna cevcica ili zupcanik... I stari prekidac je odlican ako je ispravan...
 
Koliko 540 ima kg? Skoro sam cuo da je prodat jedan za oko 1000e. Motor dotrajao. Ne znam da li sam i vidjao vise od dva za zivota. Jel bi mu pasovao m34 da se ubaci ako kazete da je slican ko 560?
 
Za mene je to mali traktor i za svoju masu ima sasvim dovoljno snage, nema potrebe za jacim motorom, pogotovo jer on nema bocne reduktore, direktno idu poluosovine.
Ne znam tacnu masu ali nema vise od 1,500-1600kg.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Koliko 540 ima kg? Skoro sam cuo da je prodat jedan za oko 1000e. Motor dotrajao. Ne znam da li sam i vidjao vise od dva za zivota. Jel bi mu pasovao m34 da se ubaci ako kazete da je slican ko 560?
Pase m34, zavisi od posla, ali moze da bude mnooogo dobra kombinacija!! samo razuman vozac i nema problema...

deks, jesi seo nekad na "fergusona" sa tim notorom? :ppozdrav:
 
Probao sam Ferguson sa M34
Po meni jeste dobar za Kardan i da nosi na hidrauku !!!!!
Za ostalo i nije, gubi malo na okretnosti, teži je na volanu, skoro pa neupotrebljiv da vuče, e sad koliko mu bude veća potrošnja u odnosu na M33 to ne znam
Ali dobro znam razliku u potrošnji 560_539
što je veoma dobra razlika!!!!!!
Ali taj isti motor bi trebao da ima manju potrošnju u malom traktoru sa tim se slažem!!
560 je težak traktor za M34!
I onda dok mu oduzmu snagu 3 hidro pumpe, bočne redukcije, sama masa traktora itd itd od tih famoznih 42kw koliko ostane???????


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
558 nije velika razlika u masi u odnosu na 577
560_577 je razlika u masi tegovi u zadnjim felnama

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Idealna kombinacija bi bila jos da se stave gume 24, visine kao 11.2 a da se stavi malo brzi ulazni par zupcanika u menjac da ide kao sa 12.4 gumama, malo se rastereti prenos a da se ne gubi na brzini....
 
Da, zaboravio sam pomenuti da gubi okretnost sto meni recimo bas dosta znaci te bi mozda bio i jedini razlog zasto tako nesto ne bih radio cak da moze i teh proci.
Slazem se da ce ici rasterecenije ali da ce manje trositi od m33 ne verujem bas da je moguce...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Idealna kombinacija bi bila jos da se stave gume 24, visine kao 11.2 a da se stavi malo brzi ulazni par zupcanika u menjac da ide kao sa 12.4 gumama, malo se rastereti prenos a da se ne gubi na brzini....
Ne verujem da bi time nesto dobio jer ako ga rasteretis na jednoj stavci a opteretis na drugoj dodje mu na isto

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nije bas, rasteretis menjac i diferencijal, a spojnicku odnosno prvi zupcanik, opteretis isto kao da nosi 12.4 gume... prosle godine sam zapao u neku baruzdiju, dugacka gradja natovarena, ne ponesem kardan za prikolicu, reko ne treba mi, gusio sam motor sa 1800obrtaja u prvoj brzoj da bih prosao , sto znaci to nosi, ali opet malo paznje i nema problema...

I jeste za okretnost, ne gubi se sto je traktor malo duzi, tacnije 10cm, nego sto je tezi napred i ne mozes kad je prazan na suvom da ga bacis na kocnicu kao pre, samo ako nosi nesto na polugama...
 
Što vrijedi 558 s 44 kad nemože nikud nema kilaže.
Kad smo orali samo ga baca džaba jak motor lagan traktor.
Jedino je na kardanu dobio snage drugo ništa.
 
Nazad
Vrh