IMT

I za kvacilo sam mislio da je isto..
Kad smo uzeli 540 odmah uradili remont korpe, slabije odvajao.
Set za remont je isti kao za 539, u cemu je razilika, korpa je ocigledno ista.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
nisu iste opruge kada bi stavili opruge 558 na 533 539 ne bi mogao da stisnes kvacilo bilo bi tvrdo. moralo bi da se prave neke poluge. a obrnuto korpa 533 na 558 brzo bi otisla lamela
 
539 i 558 potpuno isto kvačilo u milimetar i druk lezaj sve paše jedno na drugo i zazori za podešavanje isti. Menjaci isti ali ulazni par nije isti brze se vrti menjac od 558.
Menjac trobrzinac od 533/539 uopste nije slab i ladno izdržava i 558 sa s44 motorom ja bar nisam video da se nekome nesto slomilo od snage motora i tereta.
 
Poslednja izmena:
Ljudi kad je motor na 560 ispravan i kad prima gas dobro, 560 ide sasvim ok,po mom misljenju na novi tip 14,9 gume i ide gde pozelis, a te zablude o plugovima, kao veliki 756, 757, pa on lakse vuce 756 od 755 bar duplo jer ne gazi oranje i nema kose vuce nema otpor da mu pravi, a sad ne znam kakvi su 560 od tih sto pricaju da je los, 565 jeste zivlji, malo bolje pali i malo manje trosi, al zato u M motor stanu 2 generalne od DM motora to je cinjenica... Pa kad pocnu da pricaju 577 sto puta bolji, a on ore sa 757 prvom koja je sporija od prve na 560 i posle vicu kad 560 ore 3 sporom ne valja, pa sta ocekuju od 58konja???
Od te serije IMT po mom misljenju je 569 bez premca i to je to, sad zavisi i do zemljista gde se ko nalazi... Od novih imt svakako 2065 je sila i laksi i bolje prima gas i savremeniji...
 
Odnose zuba stvarno nisam nikad brojao
Ali sam bio u prilici da na inicijativu vlasnika u 3brzinac 577 ubacuje i menjač sa 5 brzina a da diferencijal ostane od 3 brzinca.
Dobio je traktor gde su 3 prve brzine od prilike iste a 4_5 brzinu gratis
Ali fale spore tj
123 spore su baš baš spore
4_5 su kao nekad 2_3 na trobrzincu
A 1_2_3 brze su od oka iste
Dok 4_5 brza su full brzine oko 55_60km/h


Sent from my moto e5 using Tapatalk
To je uradio Ivan Firanj, prvo na novi tip 577 stavio menjac 5 brzina a diferencijal 560 38/11, isao 55 a posle prebacio na drugi 577 stari tip odnosno na 560 gde je ubacio s44 motor i dodao prednju vucu, ide bas brzo, samo ne znam koliki je efekat odnosno koliko snage ima da u 5 toj vuce veci teret... i koliko je to sigurno?
 
Jeste to sam video i kod Ivana u Somboru
I radio sam ja jednom liku
Ivan voli eksperiment

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ljudi kad je motor na 560 ispravan i kad prima gas dobro, 560 ide sasvim ok,po mom misljenju na novi tip 14,9 gume i ide gde pozelis, a te zablude o plugovima, kao veliki 756, 757, pa on lakse vuce 756 od 755 bar duplo jer ne gazi oranje i nema kose vuce nema otpor da mu pravi, a sad ne znam kakvi su 560 od tih sto pricaju da je los, 565 jeste zivlji, malo bolje pali i malo manje trosi, al zato u M motor stanu 2 generalne od DM motora to je cinjenica... Pa kad pocnu da pricaju 577 sto puta bolji, a on ore sa 757 prvom koja je sporija od prve na 560 i posle vicu kad 560 ore 3 sporom ne valja, pa sta ocekuju od 58konja???
Od te serije IMT po mom misljenju je 569 bez premca i to je to, sad zavisi i do zemljista gde se ko nalazi... Od novih imt svakako 2065 je sila i laksi i bolje prima gas i savremeniji...
560 je OK tu se slažem ali S44 motor je priča za sebe
Ditektaš još ako je klip 101mm i linijska pumpa to je čudo
Potrošnja jeste veća ali nema NE MOGU!!
Linijska Rikard Benčić proguta čarapu a ne loše gorivo
S 44 sam od sebe rešen da bude suv kao barut!!!
Dobiješ strašnog orača za 757 plug čak bržeg od 577
Jednostavno dobiješ zver od traktora, dovoljno težak da ne šlajfuje uzalud i da ne človi!!!!
A opet dosta jeftiniji od 577

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
560 je OK tu se slažem ali S44 motor je priča za sebe Ditektaš još ako je klip 101mm i linijska pumpa to je čudo Potrošnja jeste veća ali nema NE MOGU!! Linijska Rikard Benčić proguta čarapu a ne loše gorivo S 44 sam od sebe rešen da bude suv kao barut!!! Dobiješ strašnog orača za 757 plug čak bržeg od 577 Jednostavno dobiješ zver od traktora, dovoljno težak da ne šlajfuje uzalud i da ne človi!!!! A opet dosta jeftiniji od 577 Sent from my moto e5 using Tapatalk
Sve si u pravu druze 100% 560 i s44 motor su extra kombinacija, dosta manje goriva trosi, vuce bolje, bolje pali a motor kao motor se isto dobro pokazao, nisam nesto u motore strucan, ali ako se dobro secam tamic 80ka ima 98,4mm klip i linijsku pumpu mislim na 2600 obrtaja, a 577 ima 101mmi roto pumpa 2000obrtaja, 587 je 101mm svaki i roto pumpa ali 2250 obrtaja, a za tam 75 nisam siguran ali mislim da je 98,4 mm klip ali roto pumpa... RIKARD BENCIC pumpa je extra stavljali su na neke IMR motore to su vecinom M i S motori ali ne na svakom vec na neke modele...
 
Ide on 1 gdje hoćeš ako ima gume.
Pola njih vozi ćelestonke onda traktor ne valja.
Nema gdje nije mogao orat najviše motor pati na 560.
 
Evo 3 motor na 560, menjac, dif, hidraulika, nista nikad pipano, jednom kocnice uradjene samo.
Hidraulik vec popustio, sporo dize kad se zagreje, no da ne duzim.
Sklopljen jedan S44, ceka se lepo vreme da ga nabacimo na traktor.
Obrada i delovi, remont pvp, dizne, sve djuture 148000din.
Nije malo al jbg, sve u fulu odradjeno, a da, samo da dodam, racunao sam i karter on je 150e, posto nismo imali, motor bio na tamicu.
Glavni i odgovorni(majstor) tvrdi da nece docekati da otvori motor vise za njegovog zivota, inace je '67 god, no videcemo.
Ostalo da se izbusi deklo razvoda za kompresor i pumpu volana, nasli smo jednog, kao ima neki kalup, trazi 50e po rupi, al' bre mnogo.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kad ste vec kod oranja, u ravni 560 sa njemu srazmernim plugom i S44 2bh pici kao lud, prokopava ali motor ne oseca nista, e tad omice posao.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pričaš o s44 ?
Ne mislim na M34/T sa 42,6kw, na novijim tipovima na poklopcu glave pise 41kw sad koliko je verovati ne znam, ali ja racunam da ima 58ks ili 42,6kw svaki, i upravo sam pricao za taj motor i sa njim ore prva kad je lagano, kad je tesko ekstremno u trecom sporoj vuce gde pozelis ali to je sporo i ne prosipa se lepo brazda ali naravno ne valja ni 12-13 na sat orati, a sto se tice S motora, on ore prvom sa 757.3 a drugom stari tip lagano 757.2 ne oseca sa 16.9 gumama, isto tako i novi tip, s tim da je novi tip malo brzi, ali gledao sa miroslava na youtube, vukao je leopard 2X14 krivi gredelj drugom direkt jos su kod njega gume 16.9/30 i 30cm dubina...
 
Kad ste vec kod oranja, u ravni 560 sa njemu srazmernim plugom i S44 2bh pici kao lud, prokopava ali motor ne oseca nista, e tad omice posao.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
To je tacno, tvoj 560 dv bi bio top traktor da ima pozadi gume 16,9/30 i motor s44 ne bi mu bio ni 577 ravan, ali opet kazem kad je 560 dv dobar i ocuvan kao tvoj koliko sam video na snimku oranja onda nema problema i sa M motorom, malo veca potrosnja ali ne isplati se stavljati S motor kad je dobar motor...
 
Ne mislim na M34/T sa 42,6kw, na novijim tipovima na poklopcu glave pise 41kw sad koliko je verovati ne znam, ali ja racunam da ima 58ks ili 42,6kw svaki, i upravo sam pricao za taj motor i sa njim ore prva kad je lagano, kad je tesko ekstremno u trecom sporoj vuce gde pozelis ali to je sporo i ne prosipa se lepo brazda ali naravno ne valja ni 12-13 na sat orati, a sto se tice S motora, on ore prvom sa 757.3 a drugom stari tip lagano 757.2 ne oseca sa 16.9 gumama, isto tako i novi tip, s tim da je novi tip malo brzi, ali gledao sa miroslava na youtube, vukao je leopard 2X14 krivi gredelj drugom direkt jos su kod njega gume 16.9/30 i 30cm dubina...
To je tačno, mislio sam da kažeš za S 44 motor.Meni i dalje nije jasno što vi pričate da je 560 sa s44 motorom 560. To više nije traktor, to je frankeštajn od traktora...Još neki hoće da u 533 ubacuju M 34...Pa kako to onda može biti 533? Zbog nalepnice?
 
To je tačno, mislio sam da kažeš za S 44 motor.Meni i dalje nije jasno što vi pričate da je 560 sa s44 motorom 560. To više nije traktor, to je frankeštajn od traktora...Još neki hoće da u 533 ubacuju M 34...Pa kako to onda može biti 533? Zbog nalepnice?
Ja licno druze nisam pristalica dodavanja motora, ali bolji je traktor nema sta pogotovo kad je traktor pri izdisaju...
 
Rikard Bencic... nisam znao da su ih ugradjivali na druge traktore oaim fergusona. Vozio sam jedan takav. Zivce mi pokidao. U tranaportu ne trpi mali gas, skace ko jarac, a rupe, hidraulik da pokida od cimanja. Ali u tanjiranju ide lepo, cini se bolje od standard ferdze. Jel ta pumpa daje viae ks motoru? Kakva je potrosnja? I to trzanje na malim obrtajima jel normalna pojava il na ovom nesto nije valjalo?
 
Nazad
Vrh