IMT

Ako hoćeš da taj motor oživiš, preradi ga na DM.
Nije mnogo skuplje, jer inače menjaš klipove. Trebaju ti i klipnjače i druga glava(puna sa diznama).
Još bolje S44..
 
Tako je, ali ima navoj u bloku, odnosno blok odgovara.
Ima malo zanimacije da se to preradi, kao i kada bi prebacivao M33 na DM33, ali vredelo bi truda.
 
Ma naravno sve se moze kad se hoce.
A roto pumpa? jel mora i ona da se menja ja di reko da se i hidro glava i bregastu prsten razlikuju u odnosu na M pumpu
 
I to je navodno tačno, ali na taj način da M trpi veću pohabanost cilindra i klipa.
Kod M je dozvoljeno 0,3mm, a kod DM 0,2mm.
M ima, po mom iskustvu, prilično veću potrošnju i teže pali jer nema direktno ubrizgavanje. Ne sporim da može duže izdržati, ali to opet najviše zavisi od ugrađenih delova.
Kod mene je DM na MF65 izgurao debelo preko 10k sati, i onda sam ga prekaričio, promenio leteće ležaje, dihtunge i stavio novu glavu.
Pošto je original Perkins, kod njega su hromirane hilzne, i nisu imale više od 0,1 pohabanosti, pa nije bilo potrebe za zamenom..
Ali radi tih hromiranih hilzni nisam smeo staviti standardne karike sa hromiranom prvom kompresionom karikom, nego sam kupio original Kolbescmidt 'bez hroma', jer hrom na hrom nesme.
Žao mi je samo što nisam uspeo ovde nigde naći original Perkins bakarni dihtung glave, jer ovo azbestno đubre koje je na tržištu ništa nevalja i traži najmanje dva dotezanja u ranim satima posle sklapanja..
 
Stavio sam tablice, opet niste pročitali.....
Za s46 sam se najviše interesirao, jer sam uzeo traktor s tim motorom, koji nije imao traktorsku pumpu..... A snaga za taj motor deklarirana od 48-99kW.....pa čak i na kamionu mislum da je fap, ima i 3000 obrtaja, a takav motor ima i veću snagu.....

Pusti perkinsa, jel ste sigurni da ima isti ugao otvaranja ventila kao i imr??

Dao sam podatak kako se namješta pumpa i dizne, i to je to

Nekako mi deluje preveliko tolerancija od 5% na kolicinu goriva. Obicno bude +-1cm3. Druga nelogicnost punjenje na M33 od 31kw manje nego na onom od 29.5 kw.
Inace jako zanimljivi podaci. Ispada da se M33 sa roto pumpom steluje na manje punjenje nego sa linijskom, za linijsku u radionickom prirucniku pise 55cm3.
Profil bregaste osovine - o tome nema podataka, ali ne bi trebalo da daje neku ogromnu razliku na traktorskim motorima zbog malog broja obrtaja. Licno ne verujem da su nasi ista tu menjali u odnosu na original. E sad da li je postojala neka kasnija verzija, a da su nasi iskopirali ranu - ne znam.

Druze Petre, mnogo gresis. Imao sam do skora tamica sa tim motorom sa malim klipovima, 80ks pri mislim 2800obr, isao kao lud i nije dimio.
Moja greska sto nisam precizirao - mislio sam na 80ks pri 2250 obrtaja. Motor od tam 80 ima mozda 65 ks pri 2000 i 70ks pri 2200 obrtaja. Po nekim podacima koje sam uspeo da iskopam na internetu ima 235 Nm, sto je dosta manje od 273Nm koliko ima 577, ali je malo vise od DM34 (214 Nm).
Nagadjam da je punjenje na tamicu dosta manje nego na traktoru zato sto je bilo kakav crni dim bio neprihvatljiv jer su se ti kamioni ipak vozili po centrima gradova.

Koliko mi se cini ni 560 nije svaki isto kw.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Kod mene na 539 na plocici u kabini 28.7kw pri 2000 obrtaja, a plocica na motoru 29.5 kw pri 2000 obrtaja ??!
 
Rekli su ti već za felne, evo ja ću ti rado dati moja srca sa 560 za ta tvoja od 558
Probao sam da prebacim točkove sa komšijinog 558 na moj 560 i u brazdi bude mnogo mirniji!!!
Za 18 cm mu skupi trag
558 jeste frankeštajn ali služi decenijama


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Jedina prednost felni od 560 je što ulazi u redove i na 50 i na 70cm
To me je spašavalo godinama!!
Prihrana repe i kukuruza ne upada široke gume

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Drugar je skoro spakovao sebi fergu DM33, bas dobro ide, pali kao sijalica.
Pumpa bila linijska, sad morala doci rotaciona.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nzm mnogi trpaju jače motore u male 533_539_542
Nekom tipu sam stavljao IM36 u 533
zbog voćnjaka i freze i malčera
Nisam pristalica toga!!
Ajde 10_15ks razlike ali ubacit četvorku umesto trojke???



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Cetvorka ubiva!!! :osmeh: traktor se igra sa 6 metara drva.. dobra kombinacija za onog ko zna zasto to hoce i za sta mu treba, ali budziti ga za klasicno ratarstvo oranje itd, tu nema nekog smisla...


Cek cek luka, stavljao si 6 cilindara na 533? ::000::


 
Poslednja izmena:
033 i 036 motor je skoro isti, samo razlika u pumpi i broju cilindara...... Luka gdje si karter nabavio za 036?
 
Skoro sam video, tj tati pomagao. Razdvajali smo 539 sa motorom od 560. Ono koji je radio to, je tako to skarabudzio da to nije humano. Od medjuploce, prednjeg dela, haube. Naopako. Covek uzeo to, da bi mogao vuceni atomizer, jer prska dosta lesnika, tresnje i dunje.
 
Sta mislite linijska ili rotaciona pvp? Kod mene na 558 je linijska, stavljena bas odavno a ujaku na 558 rotaciona i kada oremo zajedno ceo dan sa istim plugom imt 756 idemo uzbrdo 3 sporom a nizbrdo 1 brzom 1600 rpm i u proseku oko 7 l moj manje potrosi za ceo dan rada. Da naglasim da je kod njega bolji motor i redovno je održavan traktor.
 
Nazad
Vrh