IMT

Jel kod te vinte treba da se kupi samo to parče drveta? Kao u kaubojskim filmovima..
Nemoj samo da bude kao kod jednog mog zemljaka koji je navodno nekada na otpadu za tu namenu kupio neki trapezni navoj ali levi smer.
Napravio 'vintu' ali kada je naišao niz brdo vintao mu komšija koji nije imao pojma da je vinta leva.
Navodno kada su kola završila u potoku setio se da nije rekao na koju stranu vinta..

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Kolika je podizna moc imt 539 na hidraulici.
Negde nalazaim podatak da je 810kg, negde 1100kg...
 
Vi se sprdate sa mojom mukom
Moji traktori koče!!!!!
I onaj 558 što koristim komšijin koči, on je kupio nešto delova i ja sam imao nešto i uradio i koči
Ovaj je tudji i gazda neće da uloži ni dinar!!
I on uzima svašta od mene, ima samo taj 560 i sve radi sa njim 25ha
U traktor godinama decenijama nije ni dinar uloženo!!
Pisao sam juče šta sam sve ja radio na njemu!!!!
Ja ću ovo sa ručnom i cilindrima kvačila lade uraditi i kvačilo pa nek ide život!!!!
Samo malo nek hvata biće super
Ovako nemožeš po dvorištu vozit jedino sidro da bacam
Ako bude dobro radilo gazda će se oduševit kao i za sve dosad što sam mu uradio
Kupit će piva i peći roštilj



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ne mozes raditi ni 5ha ako neces da ulazes u mehanizaciju....i tako kad crkne nakon 30g reci ce jbs onaj imt, nista ne valja
 
Poslednja izmena:
Da li je ovaj traktor ima ovu snagu deklarisanu u saobracajnoj, uostalom da li su sa ovom snagom izlazili traktori imt 577 iz fabrike?
Najvise me iznenadio komentar prodavca da su se radili ovakvi traktori (imt 577) sa snagom 52,55 i cak 59 KW,da li je ovo uistinu tacno?
AJde neka neko baci pogled na ovaj oglas
 
Pa kako onda svi nose istu oznaku 577 a razlika od onog 51,5 do ovog od 59 kw 10 ks,mene baksuza kad sam kupovao zapao ovaj najnejaci model
 
A i to za klipove mozes znati samo ako ga otvoris jel da?
Nema nikakava oznaka za tip motora i sl., bilo kakva oznaka po kojoj bi se znalo da li su veci klipovi,to su bas bzvz odradili da se ne moze prepoznat taj sa vecim klipovima a sto verujem nije znacajno uticalo na cijenu samog traktora

Lovac Luka; uh taj sa 62,5 KW je bas sila,taj bi mi itekako odgovarao,taj vuce tri brazde samo tako
 
Tako je, nema nacina da znas dok ne otvoris. Zvanicno bi trebalo da su svi traktori sa 101mm, a da su 98.4 ugradjivani samo u tamice. E sad javljali su se ljudi koji su otvarali te motore i u nekim novijim (2000+ god) su navodno 98.4mm. Nema pravila, vec je kako ti se zalomi, verovatno su ugradjivali sta su imali na stanju. Ta deklaracija snage inace moze dosta da zavara, bitan je i broj obrtaja na kojima je snaga deklarisana. Npr. 2 motora, jedan deklarisan na 75ks pri 2000 obrtaja, drugi 75ks pri 2200 obrtaja. Ovaj prvi ce u srednjim obrtajima biti jaci. A u radu se svakako retko ide na preko 2000 obrtaja.
Ima ljudi koji poznaju te traktore mnogo bolje od mene, valjda ce se oni javiti sa iskustvima iz prakse.
 
S44 motor je u traktoru ograničen na 2000 obrtaja
Razlike u snazi su neverovatne, posmatrao sam
U selu ima oko 30_40 traktora 575_577_578_579_585_587_588
U principu razlika volan i menjač daj je 3_5 brzina
A razlike u snazi NEVEROVATNE!!


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
OK ovo za razlicite oznake ,tipa 575,577,578,579 ,585 itd, to sam ja i naglasio ali da se mnogi svode na model 577 a tolika razlika u snazi cak 10 i vise konja to mi nejasno,ja na netu za svaki 577 nadjem podatak fabrike o snazi 51,5 kw, jedino prodavci na oglasima stavljaju razlicite snage
Sto se tice pomenute razlike u snazi jel se tu radi samo o podesenosti PVP a motor potpuno identican i normalno da su veci klipovi 101 mm ?
 
Ne retko se dešava da su stari tip, gluvać, na osećaj jači, prgaviji, žilaviji od novijih tipova... A u osnovi isti traktori, lično sam ubeđen da je samo do pvp razlika...
 
Nazalost koliko ja znam S44 ima samo oznaku iza T/V/I sto oznacava samo mesto gde se primenjuje i iz ove oznake se ne moze videti da li je 98,4 ili 101mm
Dok kod njihovih origanala u Perkinsu su lepo oznaceni zapreminom 4.236 ima 98.4mm i 4.248 ima101mm promer cilindara.
 
Stvarno smatrate da ima uticaj na snagu tih 2,5mm razlike u prečniku na tom motoru, odnosno tih 12cm3?:ROFLMAO:
To može da se podesi ubrizgavanjem da vam taj 'manji' motor izgleda osetno jači od tog 'većeg'..
Problem je što većina 'majstora' tom podešavanju predpaljenja/ubrizgavanja i ventilske tehnike ne pridaje nikakav značaj nego to samo 'sašarafa'..
Tako je, nažalost, radila i fabrika pa si tako imao toliko različito ponašanje istih motora da su na kraju počeli svi sumnjati da je problem u manjim klipovima.
 
Nazad
Vrh