IMT

Vučna spojnička i zupčanik su kaput tj ulazni par.Imao sam isti problem samo je kod mene znao da zaglavi u 4 i pomeša brzine a odglavljivanje da se ubiješ.Mora menjač dole jer ne može na licu mesta da se zamene a cena je ako se dobro sećam 130-140 e za spojničku i zupčanik u kompletu.
 
Nisu skupi delovi sve original da se spakuje, ne verujem preko 100e da bi kostalo.
Kod mene su Indijske lamelice koje sam placao 1000din komadi radi sve savrseno, kao putnicki auto koci posle 6-7god.
Hteo sam uzeti Kron ali zurio da spakujem traktor, u trgovini trenutno nisu imali nista drugo, bio sam primoran uzeti.
Ima posla ali po meni jednostavnije nego da prepravljas rucnu.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nije ni kron više košto je bio sa kvalitetom izrade. Kad sam radio kočnice na svom 560 kupovao sam nove cilindre zastava knić i gledao kronove diskove. Na oko mi se nisu sviđali. Bile su obloge ekscentrično nanitovane na disk. Otišao sam kod lika što nituje lamele i stavio obloge na svoje diskove.
 
Kakve su onda lamele traktorske Kron?
Kupio sam, treba da menjam na 540 posle setve, trebao sam i pre ali nisam imao vremena. Rece mi u radnji lik da su jos uvek najbolje a i najskuplje.
Nije vise nista kao sto je bilo.
A majstora nema!! Nemam gde ni da nanitujem!
Ima u gradu jedan lik sto radi perfektno ali zauzet, ne moze da postigne koliko ima posla, mora da cekam najmanje dva dana!
Za Ursusa kupovao gotove ferode i nitne pre, lako se nanituje.
Poslednji put kad sam probao da nitujem puca feroda, od cetiri, tri su pukle!


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jedno pitanje. Par sela covjek ima jedan problem na Imt 539. Kad radi sa traktorom npr. ore i kad dodje do kraja, stisne kvacilo ne moze izbaciti iz brzine, mora ga cimnuti na kvacilu da izbaci iz brzine. Mislili su da je korpa, kupljena nova korpa Kronova, lamelu nisu mijenjali, i opet ista stvar tesko se izbacuje iz brzine. Sta moze biti problem? Lamela kriva?
 
Deks nema tamo ni diskova, ni šolja gore, ni ništa!!!??
Ko je to čupao ne znam??
Idiot neki sigurno!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Mali prečnik!!!!!
I skučen prostor!!!
Dobiće on na ručni i gotovo!!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Onda ne znam.
Iskreno znam sta da ti savetujem al to je skuplja pita nego tepsija..
Mogu da se prave diskovi, dupla klesta od auta i bude super.
Mogu kamionski dobosi i anker platne.. ali sve kosta.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Same, nešto je oko odvajanja-kvačila sigrurno.... Ako ste stavili glanc novu korpu onda je nešto oko lamele (kriva ili loši nutevi) a možda je i do spojničke. Ako su potrošeni nutevi na spojničkoj i to može biti uzrok. Moraju biti paralelni, bez znakova trošenja.
--------------------------------------------
Eventualno, sad mi sinulo, da nije možda neki ležaj u spojničkim osovinama zatego pa da nosi-vuče i neda da traktor odvoji normalno.
 
Nije traktor moj, vec od kolege. Sjedili smo neki dan, i pitam ga kako traktor ( posto je radio i generalnu na motoru), kaze zeza ga opet odvajanje kvacila. Korpa je nova, ali lamela je stara ostala kao gledali su dobra je. I ja mislim da je vjerovatno korpa kriva, a moguce i da je neki lezaj zategao kao sto kazes..
 
Nije traktor moj, vec od kolege. Sjedili smo neki dan, i pitam ga kako traktor ( posto je radio i generalnu na motoru), kaze zeza ga opet odvajanje kvacila. Korpa je nova, ali lamela je stara ostala kao gledali su dobra je. I ja mislim da je vjerovatno korpa kriva, a moguce i da je neki lezaj zategao kao sto kazes..
I meni se to desava na jednom ferdzi, zanimljivo je da se u vecini slucajeva desava kada je hladnije vreme a i traktor, jako retko kada je zagrejan i leti.
 
Moguće da je lamela tesna na spojničkoj, zajedena spojnička, loše naštelovana korpa, kriva lamela, mnogo faktora
Taj 6203 u zamajcu obično provrti!
Oni igličasti u spojničkoj retko crknu,



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh