IMT

@lovac luka
Kod mene na MF65 nožne kočnice su diskovi standardno, a ručna je doboši kao na IMT539. Znači dvoje kočnice potpuno nezavisne na toj seriji.
Pošto me je nožna zezala, jedno vreme sam imao u planu premaći da nožna bude na tim dobošima, posebno jer je najmanje škodljivo transmisiji.
Ako imaš na raspolaganju povoljno te kočnice od 53x/54x, mogao bi to namontirati jednostavno i sa tim bi imao najmanje problema.
 
Ne može da stane!!
Zato sam kontao ovo na ručnu
Cilindri kvačila od lade i gotovo
Pola sela je na te stare 56_57-58 navarilo ručku na polugu ručne da bude zgodnije povlačiti i tako koče godinama
Jest malo to šteta za diferencijal i planetarce ali nema posledica

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kako nemože stati, kod mene je sve isto kao na 560? Znači ti doboši su u točkovima ako si me skapirao.
To rešenje korištenje ručne sa tog doboša ti nosi rizik aktiviranja diferencijala pri kočenju pa da se okreneš/prevrneš na putu.
Kod nas na nizbrdicama se koristi i blokada pri kočenju na klizavom.
 
Vučna spojnička i zupčanik su kaput tj ulazni par.Imao sam isti problem samo je kod mene znao da zaglavi u 4 i pomeša brzine a odglavljivanje da se ubiješ.Mora menjač dole jer ne može na licu mesta da se zamene a cena je ako se dobro sećam 130-140 e za spojničku i zupčanik u kompletu.
И ја мсм да би то могло бити јер остале брзине иду без проблема.Где си набављао дијелове?
 
Koliko znam postoje tri varijante kod manjih IMTa
37/6 (6.16:1) = 533-549, plus veci petobrzinci (567,577 itd.)
38/11 (3.45:1) = 558, 560 itd - svi trobrzinci sa bocnim reduktorima
34/6 (5.66:1) = 5106, 5136
Za vece od 5136 pojma nemam.
Spori i brzi 558 se razlikuju po ulaznom paru, sve ostalo je isto. Standard je 40/30, spori je 43/26 : https://prnt.sc/s04rmg
Sad i ja gledam te podatke iz radionickog dnevnika i ako se ne varam piše da taj spori mjenjac ide na 2200okr. 22km/h a moj ide 30km/h tako da onda nije kod mene spori mjenjac! Dali mi od torpeda felge 30cola išle na Imt, neznam srce koji je fi i razmak šarafa.
 
Ne kontam zasto se ne mogu fabricke kocnice napraviti da rade kako treba, cemu izmisljanja tople vode i budzenja, kod mene je na 577 stari tip majstor pre 4-5 godina sredio kocnice i rade bez ikakvih problema.
Ne moze se ocekivati da kocioni cilindri budu cijelu vjecnost ili da se nikada ne mjenjaju kocine lamele....

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Postoje i insistiraj da dobijes deblje, secam se da je majstor kad smo kupovali lamele bas insistiro na tim debljim sto je i logicno jer je potrebno manje razvlacenje(hod) kocionih diskova

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Nema tu insistiranja. Dobiješ što tražiš. Ali pazi, ako nema mesta za deblje nećeš ih moći ugraditi. Cilj je ugraditi što je moguće deblje da bi se minimalizovao hod kočionog klipa, a da ne dodiruju tarne površine.
 
Kapiram,ali kako da znam da li ima mesta?ako stavim na silu deblje grejace se,a ako stavim tanje moze da se desi da slabije koci ili da opet pocne da blokira.
 
Ne kontam zasto se ne mogu fabricke kocnice napraviti da rade kako treba, cemu izmisljanja tople vode i budzenja, kod mene je na 577 stari tip majstor pre 4-5 godina sredio kocnice i rade bez ikakvih problema.
Ne moze se ocekivati da kocioni cilindri budu cijelu vjecnost ili da se nikada ne mjenjaju kocine lamele....

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
Traktor nije moj
Nema ništa!!!!!
Nemam ni diskove ni lamele ništa
Nema čak ni oblogu na ručnoj, neko reetko pametan je sve izbacio nekad!!!!
Traktor je kupljen polovan u krš stanju
Tako se koristi već 35g
Meni koji ga uzmem 2_3 dana godišnje ne pada na pamet da ulažem 300e u kočnice
I ovako sam ga REANIMIRAO
Pvp, duzne, izduvna grana, alnaser, alternator, pumpa vode, creva, instalacija, kućište volana, spone, hidraulik, kvačilo, sedište
Donekle sam ga doveo u red!
Sad treba još makar ručnu, leva vrata(nema ih) zadnji prozor, keceljicu, da bi mogao i zimi raditi kao svet
Uzmem ga samo kad radim stajnjak sa dve prikolice
Onda uzmem i prikolicu og drugara 5,5t koja je prevelika za 533
Moj 560 tovari
539 vuče 3,5t
I on veliku




Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moj brat, inace odlican majstor, odradio je nekoliko imt 560 i 577 izbacio je sve sto je bilo fabricki i nasao je od kamiona komplet dobose, nosace i paknove, lepo je upasovao, isto preko cilindra, znaci nisu mehanicke. Koce odlicno. naravno moze da se odradi fabricka varijanta, onaj ko malo poznaje taj posao zna da nije tesko.Nemam slike ako ih budem nasao ubacicu, traktori se koriste u sumi, nikakvih problema nije bilo.pokazalo se odlicno i mislim da nije kostalo vise od 300evra sa rukom.
 
Ma druze uradio sam bar 30 traktora kočnica tih 560_577
Ali fale delovi!!!!
Neće niko da uloži!!!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Namesti na vint kao na gumarabi pre, obramica i na krajeve zakacis po komad odrezan od spoljnje gume
U kabinu vint
Kod mene jedan isto se zalio na 577 stari kako nije imao 30god kocnice..
A nikad nista nije pipnuo, dinar nije ulozio, sa punim pravom prica kako je IMT govno bez kocnica!
Skoro mu bio neki majstor za toplu vodu, ubacio mu mehanicki sistem i naravno sve novo, traktor koci naravno.
Ali on nije znao da su pre cilindri mogli da se izmenjaju i diskovi, kocio bi jos bolje nego sad!!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ma druze uradio sam bar 30 traktora kočnica tih 560_577
Ali fale delovi!!!!
Neće niko da uloži!!!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Kad sam radio na 560 sve sam mjenjao, od glavnog kučionog, pomoćni, cijevi, kuglice, opruge, pa semerinzi, kratka poluosovina, neki ležajevi..... Skupi se tu toga, kad se rastavi, al zato sada koči kako treba..... Bajka je koštala oko 750€.....
 
Nazad
Vrh