IMT

Ako mislimo na iste limove one što idu izmedju korpe i zamajca mislim da ti oni nemaju veze sa tvrdoćom. Vremenom kad se nalegajuće površine zamajca i korpe pojedu izvade se i dobije se normalan hod prvog stepena(visina kvačila).
Jeste li vi to sklapali traktor pa onda probali ili samo ovako rastavljenog probavali
 
@577 Jel su mu zadnje gume 12? Deluju malo sire.

Jel ima neko neki savet, fazon za skidanje zapeklog filtera za ulje? Zapekao,iskrivljen i ni da mrdne, prskano vd sprejom. Filter na 542.
Ja sam ovakav alat kupio u rumi na vašaru,pre toga sam se mučio sa lancima bušio šrafcigerom.Dobar je lanac ali gde je nepristupačno ovo spašava.Ma koliko stegnuto uvek je popustio filter.
 
Pozdrav svima, dali možda netko zna u čemu je razlika između brze getribe na 558 i spore? Hvala

Ja pretpostavljam da je samo razlika u konusno tanjurastom zupcaniku.
 
Skajlajn, nema k/t sa odnosom 5/38. Moram proveriti u svesci tačne podatke ali ovako iz glave bih rekao da je 11/37 ili 38 k/t par. I takav par ide u sve imt trobrzince koji imaju bočne reduktore koliko znam. Petobrzinci imaju 6/34 6/36 i 6/37. Mada za ovaj 6/36 nisam siguran, to mi onako u sećanju ostao podatak ali moguće da nije dobar..... Petobrzinci mi nisu nešto previše poznati.
 
Skajlajn, nema k/t sa odnosom 5/38. Moram proveriti u svesci tačne podatke ali ovako iz glave bih rekao da je 11/37 ili 38 k/t par. I takav par ide u sve imt trobrzince koji imaju bočne reduktore koliko znam. Petobrzinci imaju 6/34 6/36 i 6/37. Mada za ovaj 6/36 nisam siguran, to mi onako u sećanju ostao podatak ali moguće da nije dobar..... Petobrzinci mi nisu nešto previše poznati.
Gdje bi mogao naci taj podatak? Dali to postoji katalogu dijelova?
 
E te podatke teško da ćeš pronaći u katalogu.... Samo ovako ako neko ima zapisano. Evo, pogledao sam u svesku i kaže. K/T par za imt 588 je 11/38. Isti takav par ide i u 558 i ostale malopre pomenute. Ulazni par zupčanika za 588 je donji 15 zuba a gornji 45 zuba. Imam i kat. brojeve ali slaba vajda kad mislim da nisu isti menjači. Ni blizu.
 
Ja sam ovakav alat kupio u rumi na vašaru,pre toga sam se mučio sa lancima bušio šrafcigerom.Dobar je lanac ali gde je nepristupačno ovo spašava.Ma koliko stegnuto uvek je popustio filter.

Deluje kao dobro resenje. Ja na mojim traktorima nisam imao problema, ono je bilo u komsiluku. Verujem da je razlog i to sto covek nije menjao filter 2 godine.
 
Ako mislimo na iste limove one što idu izmedju korpe i zamajca mislim da ti oni nemaju veze sa tvrdoćom. Vremenom kad se nalegajuće površine zamajca i korpe pojedu izvade se i dobije se normalan hod prvog stepena(visina kvačila).
Jeste li vi to sklapali traktor pa onda probali ili samo ovako rastavljenog probavali
Sklopili probali nije valjalo sad smo stavili 1 mm lim napravio naštelali super.
Meko kvačilo to je to sad.
U tom je bio problem.
Jer sam stavio korpu i sve federe od 539 orginal i opet isto.
 
Skajlajn, nema k/t sa odnosom 5/38. Moram proveriti u svesci tačne podatke ali ovako iz glave bih rekao da je 11/37 ili 38 k/t par. I takav par ide u sve imt trobrzince koji imaju bočne reduktore koliko znam. Petobrzinci imaju 6/34 6/36 i 6/37. Mada za ovaj 6/36 nisam siguran, to mi onako u sećanju ostao podatak ali moguće da nije dobar..... Petobrzinci mi nisu nešto previše poznati.
Koliko znam postoje tri varijante kod manjih IMTa
37/6 (6.16:1) = 533-549, plus veci petobrzinci (567,577 itd.)
38/11 (3.45:1) = 558, 560 itd - svi trobrzinci sa bocnim reduktorima
34/6 (5.66:1) = 5106, 5136
Za vece od 5136 pojma nemam.
Spori i brzi 558 se razlikuju po ulaznom paru, sve ostalo je isto. Standard je 40/30, spori je 43/26 : https://prnt.sc/s04rmg
 
Poslednja izmena:
Ajde sad svi u razmišljanje
560 od kočnica nema ništa počupano sve iz truba !!
Sad razmišljam uzeti neki kočioni od zetora ili slično i spojiti na obe papuče zajedno
Dole gde se kači štangla od ručne oma ona dvokraka poluga tu staviti neki radni cilindar kvačila, na štanglu staviti šliceve da nebi ručna skočila dok kočiš nožnom
Kad stisneš nožnu on ukoči ručnom, znam da nije sjajno za konusni i sam diferencijal ali bi trebalo da radi!!
Jel neko probao nešto slično??
Ili sam pionir u tome

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ostavi original, ako je počupano imaš manje za rastaviti
Ma traktor je zetov i on tako vozi godinama i neće da ulaže,
Povremeno ( jako retko) uzmem od njega traktor i napravio bi nešto da može da prikoči, jbg sredio sam već dosta stvari na tom 560, a koristim ga 2_3 dana godišnje


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh