IMT

Ulje kojim se maze zaptivni element nece pomoci nista ako neko stegne po narodski receno" ko sivonja "uz to koristeci neki prirucni alat tipa lanca i poluge.Pravilno se ti uljni filteri stezu sa rukom uz eventualnu blagu korekciju dotezanja sa nekim kaisem i to minimalno.Tako pravilno stegnut filter pod uslovom da je kvalitetan odvrnuce se svaki put bez problema.E sad najcesca situacija je da je uljni filter djubre neopevano kupljen po nekoj socijalnoj ceni netacnog koraka i materijala koji mesecima korodira jos u magacinu ili na pijacnoj tezgi kao takav stegnut dusmanski a posle gle cuda nece da se odvrne a zatim ide lupanje probijanje i eto nevolje.Ozbiljni proizvodjaci cesto na samom filteru odstampaju silu kojom se isti steze.To je najcesce 15 do 25 Nm .Ali tu sad dolazi nevolja treba imati kilo kljuc (ispravan) i adekvatan alat koji se postavi na dno filtera cime se filter bez greske stegne onako kako treba da bude.
 
Sravciger ga obicno cepa ako je bas neki indijanac zategario toliko.
Moze se skinuti ceo nosac pa staviti u sastuk onda ima mnogo resenja.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ovo možeš sada malo da pretreseš i središ da radiš, ali ovako uredan traktor definitivno zaslužuje da se pregleda i sredi od početka do kraja, lepo fabrički (ili bolje) ofarba, stave nove gume, nalepnice, nova svetla.
Za sad ide nova struja i sve sitnice i prve gume kasnije.
Obojati ga ulja i to.
Biće slika kad bude gotov.
Danas ga moram opet polovit i riješit kvačilo
 
Ja to radim onim velikim klestima zvane rolcange a kad zavrcem nauljim onaj gumeni deo na filteru i rukom zavrnem i nikad problema
 
Kome nije gumica izletela napolje taj nije naučio da filter ipak moraš malo dotegnuti ključem ili rukama dotegnuti koliko god možeš, malo odmoriš pa još jednom. Zahebi kilo ključ i ostale rabote.
 
Kome nije gumica izletela napolje taj nije naučio da filter ipak moraš malo dotegnuti ključem ili rukama dotegnuti koliko god možeš, malo odmoriš pa još jednom. Zahebi kilo ključ i ostale rabote.
Ma naravno sta znaju oni masinski inzenjeri " rukama i na osecaj se to ponajbolje odradi".Cenim da ste neki saljivdzija da ne kazem komendijas
 
Kratka bolcna u žabici ti kontra stavljena. Znam da je tako fabrički ali znam i da hoće ispasti. Retko ali desi se. Ona dugačka je dobro stavljena.
 
Ovo je već druga korpa već sam mislio da sam lud sve rasklopio.
Složim i capice nemožeš stisnut.
A sutra ćemo probat s limićima kad nabavim.
Valjda neće ispast ako nije do sad
 
Nazad
Vrh