IMT

Gde može da se nabavi ovaj deo, nov ili polovan za kompresor za IMT 533?

ne znam di ima kupiti
ja sam tražio prije par godina i nisam naša
kod mene je problem u osovini na kojoj stoji ta viljuška, pojede se na onom dijelu oko utora u koji ide onaj klin koji zaglavi kad uključiš
razmišljao sam napraviti kod tokara novu osovinu ali je problem kako spojiti s viljuškom (kod mene je Sundaram -Clayton kompresor,tvornički bio na traktoru,traktor je 1972-3)
na kraju sam navario na tom dijelu osovinu i držalo je neko vrijeme,al počelo je izbacivati opet,pošto se ne koristi često nisam više dira,dok ne nađem neko pamtnije riješenje
pa ako nešto saznaš javi ;)
 
A filter ko filter, ionako se mjenja na 250 sati i gotovo, nije bitno jel kineski ili njemački..... Bitno da necuri..... Ionako gdje je smješten na 539 i 560 bude izriban od tanjuranja suncokretišta, da se boja nevidi na njemu..... Bitno da je pumpa ulja dobra i da drži propisani pritisak...... Kipovina skupog filtera je bacanje novca, kao i kod kombajna zračni filter, svejedno koji se kupi kad se u žetvi skida svaki dan i ispuhuje zrakom, jer dva dana nemože izdržati, koliko bude zaprljan....
Vidiš, ne bi se u potpunosti složio sa tobom, dobar vazdušni filter izdrži ceo dan, loš propušta prašinu, pa zaprlja i onaj manji i pitanje je šta od toga završi u motoru...
 



Igre bez granica.Razlokala se rupa na kratkoj Đunti i slomila trn usled žvakanja.Ovo isto se desilo prošle godine i nije saniran uzrok pa je zato sada sređeno.Prednji utovarivač .ebe kevu prednjem trapu.
 
Super, prednji trap sad kad složim, neželim ga više vidjeti ni na slikama..... Više bi volio da na breni ni nemam dv....
 
Vidiš, ne bi se u potpunosti složio sa tobom, dobar vazdušni filter izdrži ceo dan, loš propušta prašinu, pa zaprlja i onaj manji i pitanje je šta od toga završi u motoru...

Filtere koristim donit, na kombajnu, jedino se taj mogao nabaviti, imam dva, pa samo mjenjam.....
 
Ne igrajte se sa vazdusnim filterima. Napravicete stetu na motoru ako propusti. Donaldson, Mahle, Mann nisu skupi. Imate na yt Dino DIY kanalu test filtera za ulje (nije za vazduh ali je slicna logika) pa pogledajte da li ima razlike i da li se isplati zbog 2-3e razlike kupiti loseg Kineza.
 
Koliko znam, kod nas i nema kineza, za auto, mann je 5€, za zrak.....što treba bolje od toga?
Za kombajn je bio 25,26€....tu negdje
 
Kod nas u lokalnoj prodavnici mogu da se kupe vazdušni filteri marke Wix i Frad pa biraš koji ti se više sviđaju i odgovaraju.Wix sam kupio za kombajn komplet primarni i sekundarni, dobri su, nema greške a nisu skupi.
 
A da li neko zna kako odabrati odgovarajuci uljni filter ako bi ga recimo kupovao vani, tipa Bosch itd. ili sta kupiti kod nas da nije kinesko?
Kad kazes kopija,nije valjda i ambalaza identicna Fradu,zna za te Poljske ali nisam znao da su i oni kineski potpuno sam zbunjen.
Da li vi kad menjate ulje svaki put i filter menjate?
Indeticna ambalaza onoj fradovoj crveno beloj kutiji, samo malo jace nijanse.Neko se dosetio da Fradov filter posalje kinezima i da mu rade fransizno, jer Frad vise ni zvanicno ne postoji.Ostale su samo zalihe kod dobavljaca ali to su filteri za vozila i masine koje ni u muzeju vise ne mozes da vidis.Isto kao i Unico, ali tu lako prepoznas kopiju i original jer originala nema vec 4 godine pa se jasno vidi na ambalazi da je stajao.
 
A da li neko zna kako odabrati odgovarajuci uljni filter ako bi ga recimo kupovao vani, tipa Bosch itd. ili sta kupiti kod nas da nije kinesko?
Kad kazes kopija,nije valjda i ambalaza identicna Fradu,zna za te Poljske ali nisam znao da su i oni kineski potpuno sam zbunjen.
Da li vi kad menjate ulje svaki put i filter menjate?
Idi kod lucica, i kazi da ti treba uljni filter za golfa dvojku, on drzi samo mann, i dobices filter za 539 u mann kvalitetu. Jednostavno, samo ne ocekuj da kosta kao frad.
 
Ja kupio fradov filter golf2 za imt 549. Filter iz 2014. Rekoše ne gledaj brojeve na filteru, navoj paše. Kaže stara zaliha, još malo pa nestalo. A filter goriva neki champion.
 
Idi kod lucica, i kazi da ti treba uljni filter za golfa dvojku, on drzi samo mann, i dobices filter za 539 u mann kvalitetu. Jednostavno, samo ne ocekuj da kosta kao frad.
Gde mu sad dodje taj lucic,jbg ne posjecujem (hvala bogu) prodavnice auto dijelova nesto cesto tako da znam samo 2-3 u gradu i da li taj filter odgovara i na S44 a trebao bi jer navoj je identican to znam?
 
Champion je turcin. Cenovno kao frad, wix.

Inace od golfa 2 odgovara navoj na celu s44 i noviji Perkins 1104a i 1104d motore. Nije me mrzelo stari od Arme uzeti i nositi u lokalnu prodavnicu auto delova da vidimo koji pase.
 



Igre bez granica.Razlokala se rupa na kratkoj Đunti i slomila trn usled žvakanja.Ovo isto se desilo prošle godine i nije saniran uzrok pa je zato sada sređeno.Prednji utovarivač .ebe kevu prednjem trapu.
Teg nazad baća bar 400_500kg i pali prednju po potrebi

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Gde mu sad dodje taj lucic,jbg ne posjecujem (hvala bogu) prodavnice auto dijelova nesto cesto tako da znam samo 2-3 u gradu i da li taj filter odgovara i na S44 a trebao bi jer navoj je identican to znam?
Auto centar ''Lucic'' na ulasku u Dvorove sa desne strane , gdje su stajali oni Turski traktori u dvoristu.
 
Kupers fiam filter goriva je takođe pravo dobro napravljen. Ako vam slučajno ponude negde, slobodno kupite.
 
Nazad
Vrh