IMT

Prvo svaka čast
Opiši nam mano detaljnije, motor, pogon, hidraulika
A čini se širok krokodil?


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ne ne... Nije moje. Neko je na Dobroj zemlji zakacio. Nisma citak detaljnije, samo da je motor od golfa 2. Vidim da ste se raspisali o tome pa sam samo Vam podelio.
 
Kabina mi ekstra zatvorena sundjer iznad i sastrane akomulatora, malo niže izrezana guma koja nedopušta ulazak vazduha od ventilatora na vodenoj pumpi. Pozadi ubačeno još jedno staklo po visini (30cm)iznad zavesice . Dole isto ubačena gumena traka. Menjač i diferencial se nečuju ni u transportu pod punim gasom, jedinu buku pravi motor i katastrofalni auspuh koi mislim da zamenem sa nekim koi ima mnogo bolji prigušivač.
 
Auspuh duži preko kabine i zvuk ode.
Ja imam crni emajliran ali nije zakrivljen i nema zvuka milina
 
Ja sam misljenja da nema zglavne kabine dok se ne odvoji od menjaca.

549 sam pokusavao zadihtovati na sve nacine i opet kad vozim po prasini prasina ulazi u kabinu.Uvek negde nadje ili rupicu ili zazor izmedju kabine i menjaca,poluga, kocnica itd

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Danas napakovao 560 na uzane tockove od Torpeda.
Problem je glavcina od IMTa koja je 2mm sira, pa sam centralnu rupu morao nekim glodalom na busilici da skinem, ne svidja mi se ni kako nalezu brezoni ( kupio sam one obicne kao na 539 sto idu) na felnu.

A za buku...auspuh podici tj nov jer je em kratak em izgoreo, onda dooobro oprati menjac i sve ostalo, pa staviti neku izolaciju koja dodje oko 50e.
 
Poslednja izmena:
Nema resenja dok se ne odvoji kabina od menjaca i dif.
Razmisljao sam o tome al jbg dok sve prepravis da bude idealno za taj novac kupis traktor iste snage koji sve to vec ima i fabricki je malo bolje, lepse spakovano.
Pa cak nudi i po nesto vise mogucnosti, pomocno kvacilo, dve brzine vretena, veci izbor brzina, lepsu upravljivost itd...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pozdrav dobri ljudi
🧐
Imali li možda neko ili može da me uputi, treba mi Uputstvo za rukovanje i održavanje za IMT 558 ?
 
Ja sam misljenja da nema zglavne kabine dok se ne odvoji od menjaca.

549 sam pokusavao zadihtovati na sve nacine i opet kad vozim po prasini prasina ulazi u kabinu.Uvek negde nadje ili rupicu ili zazor izmedju kabine i menjaca,poluga, kocnica itd

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Ima i za to resenje. Ugradi se jak ventilator (u visoku kabinu od 549 bi se mozda mogao ubudziti dupli od forda) koji ce da stvara mali nadpritisak u kabini i time prasina nece moci da udje unutra. Ideja funkcionalna i proverena kod auta sa trulim i busnim podom kroz koji moze proci test macka. Od kad sam tati pokazao tu tehniku, po prasnjavim seoskim putevima vozi kao da je na wrc-u :LOL: :LOL: . Ako je kabina pristojno zadihtovana, trebalo bi da sistem funkcionise.
 
IMT 577 u kojoj su se sve snazi proizvodili,ja znam za 51,5 medjutim nadjoh na netu neki u oglasima tvrdi da ih ima jos i sa 52 , 55 , i sa 59 KW.da li je to tacno?
 
Trebalo bi da su svi deklarisani na 51.5kw pri 2000 obrtaja MADA izgleda da na sta su deklarisani se cesto razlikuje od stvarnosti. Stvarna snaga zavisi od vrste pumpe (sa ili bez korektora faze), punjenja na pumpi, i precnika klipova (i naravno broj obrtaja na koje su deklarisani).
Npr. glasina je da su na novije modele (2000+) ugradjivali male klipove kao na tamicima (98.4mm umesto 101mm) - ti motori su slabiji.
 
Trebalo bi biti 70ks pri 2000 okretaja motora bez obzira na tip pumpe visokog pritiska i klipove koji su u njemu. Naj jače mi je kad na traktor ugrade motor od TAM80 pa pričaju da ima 80ks traktor. Da ima ali na 3000 okretaja na kojima ga nitko nikad ne vozi. Po mom iskustvu linijska pumpa je pod teretom žilavija a rotaciona bolje prima gas. Evo, taj isti TAM 80 ima klipove 98.5mm pa i dalje "80ks" tako da veličina klipa nije presudna toliko puno (naravno da ima veze) iako su motori s velikim klipovima PUNO žilaviji u radu.

s44 kakav god da je, je živa vatra od motora.
 
A na osnovu čega bi neki motor bio jači nego na prečnik klipova odnosno zapremine cilindra i podešenosti pumpe
 
Efikasnost motora. Npr M33 i DM33 izgleda da se steluju na isto punjenje. Ali posto M33 ima vecu specificnu potrosnju znaci manje snage (obrtnog momenta ako gledamo iste obrtaje) za datu kolicinu goriva. M33 trosi 258g/kWh pri maksimalnom obrtnom momentu, a DM33 246g/kWh.
Izvor: http://thermalscience.vinca.rs/pdfs/2006-4/21-Jevtic.pdf
Postojao je i dokument o dodavanju turba na DM33 i koliko je poboljsana efikasnost i snaga time ali NIGDE ne mogu da ga nadjem

M33 ima 150 Nm, DM33 ima 163 Nm
Original perkins D3.152 takodje postoji i u jos jacoj verziji sa 177 Nm i 50ks, ali ne uspevam da nadjem koja je tacno razlika izmedju njega i slabijeg.
Postoji i 3.152 sa indirektnim ubrizgavanjem (kao M33) ali sa 45ks pri 2250 obrtaja, ugradjivan u MF 35X. Ni za njega ne uspevam da nadjem koja je tacno razlika.

Zasto je Rakovica bas na motor za TAM 80 stavila linijsku pumpu - pojma nemam, niti mi pada na pamet. Jedini nacin da otkrijemo je da nadjemo nekog inzenjera koji je radio u Rakovici 80ih i da ga pitamo :LOL:, posto podataka o tome nema.
Da li je neko nekad video DM33 da je preradjen na linijsku pumpu ? Mislim da bi to bila zanimljiva kombinacija.

@Bubu Da li znas koliko ml (cm3) po 1000 ciklusa je punjenje na S44 motorima na 577 i 587 ?
 
Poslednja izmena:
Ovo za klipove od 98,4 ili 101mm se nezna dok se ne otvori motor,nema nigde naznaceno, recimo u racunu ili negde drugo?
Kod mene je 2003 god. to znaci mogao bi lako biti sa manjim klipovima, bas me zanima.
 
Nazad
Vrh