IMT

Ti pričaš o onom ekscentričnom prstenu sa onim četkicama ili leptirima kako ih ovde zovu a on priča o bregastom prstenu i valjcima što su dve različite stvari
 
Uzimali su ljudi nove mefin bilo je jeftino i radile su!!
Obožavam linijske pumpe, jest malo lenji i malo više troši ali je vrh po meni!!!!
A to što ti malo dimi kad kočiš motorom oće i od vodjica ventila!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Da, al motor komplet odrađen, ventili prvi partizan.... Na specijali, e sad, da nisu previše probušili....
 
Da to je to od ulaganja koja su bila neophodna da bih mogao da radi bez problema, hvalilo je 10l ulja u menjacu i verovatno mi je zbog toga sporo dizao, narucio sam ulje da zamenim i to je od bitnih ulaganja.
Sa mi je ostalo sitnice, brave za vrata, sediste, neka creva za vodu i kasnije farbanje i instalacija.
Znaci od ulaganja koja su morala odmah bila je pumpa i dizne koje su kostale 80€, menjanje motornog ulja filtera, i menjacnog ulja, sto ce sve ukupno kostati oko 2500€…

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ljudi nisam bosista, ali koliko vidim rotaciona pumpa ima samo par stelovanja, maksimalna kolicina goriva, i transfer pritisak kod pumpi koje imaju regulaciju faze. I to je to. Kad nesto ne valja jedino resenje je zamena dotrajalih delova. Bosista koji na probnom stolu ne vidi da pumpa nije dobra ili je slep ili gleda na drugu stranu. Ili pokusava da uvali lose delove. Transfer prsten i cetkice se lako menjaju, a bregasti prsten (koji sabija klipove u hidro glavi) je vec malo veci posao i zahteva skidanje hidro glave
 
Poslednja izmena:
Objasnjavao je koji je prsten menjao, rekao je da preko ovog prstena ide svo gorivo i da on salje. Pokazao mi ga je, bio je pojeden, imao je kanalcice u sebi.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Toliko polemike oko PVP i dizni a ja se setio jednog naseg kolege i njegove cuvene: "Sve bi ja boschiste na bandere pokacao za primer" . Delimicno je u pravu jer su zbog njihovih gresaka mnogi radili generalne na motorima, a neki su skoro pa dobili secer. Ja opet imam slucaj gde totalno produvao motor u 190ki zahvaljujuci odlicnoj pvp i diznama radi mekano i mirno a pritom i odlicno vuce (osim sto dimi plavo). Dakle, dizne i pvp=pola motora. Ako nisi zadovoljan remontom, menjaj majstora :ppozdrav:.

Jel plav dim zbog dizni ili pumpe
 
Na 539 rucica za gasenje ne reaguje. Kada povuces kao da je otkaceno nesto unutra. Je l moze to biti komplikovano nesto ili moze nesto "home made"?
 
Gde se na roto pumpi steluje kolicina goriva??

17:55 -18:20 jasno se vidi mehanizam. Zakretanjem limića ograničava se maksimalni hod klipova u hidro glavi i samim tim količina goriva. To je i mana takve roto pumpe jer ima samo to podesavanje, nema veću startnu količinu kao linijska pumpa. Zbog toga linijska lakše pali.
Nego zna li neko koliko je punjenje na 539 roto pumpi ? 55mL/1000 ciklusa ?
@N_emanja Linijska ili rotaciona ?
 
Poslednja izmena:
Na 539 rucica za gasenje ne reaguje. Kada povuces kao da je otkaceno nesto unutra. Je l moze to biti komplikovano nesto ili moze nesto "home made"?
Verovatno nije ništa opasno, unutra imaš pločicu sa 3 ili 4 rupe na koju je zakačen feder, mislim da se on otkačio ili pukao, on kontroliše leptir za gašenje.
 
Ona se nalazi sa unutranje strane, msm do motora ide ta poluga. Koliko sam video, mora da se razdvoji pumpa... Sad koliko tu sta moze da se pokarabasi.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ta poluga zakreće osovinicu a to sve tamo unutra povuče letvu
Moraš otvarati pumpu

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kad ja odnesem pumpu, bošista me obraduje sa 150+ evra kvarom, nikad da se zaglavi neki trun i tako to...
Menjaj bošistu!!!!!
Tako je i meni vidjeniji bošista tražio 1400e za auto pa je majstor Nika Mičić rešio za 50e!!!!
Dosta su mi džigerice pojeli
Savić
Ramač
Jatić
Cenim 2 majstora
Krivokuća i Mičić sa njima nisam imao problema!!
A verujem da forum i postoji da bi razmenili iskustva i ocrnili prevarante!!!!!!!




Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh