IMT

Jedno je sigurno Filtron je uvek za izbegavanje, ni losijeg filtera ni vise sertifikovanih prodavaca 😁
 
Luka sve se desilo zbog rupe. :haha:
Baća rupa je mnogima glave došla
Šalu na stranu gledao sam CASE 86 sa utovirivačem u radu, krokodil kašika i stajnjak, sve sočno"šećer i med"!!
On kad digne teret bukvalno ide na prednjim točkovima
A traktor ogroman!!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Slažem se sa time.Kod mene nije velik utovarivač i vodim računa da ne silim ali desilo se.Na tom točku nisu ubijeni luftovi :haha: (izreka jednog hvaljenog majstora)pa je ovo bilo neminovno.Sada je odrađeno i kada ode sledeći put radiće se ozbiljan remont.
 
Prednji utovarivac je smrt za prednji kraj.
Gledao sam u radu Fendt neki iz 70 i neke, rascepili se prednji tockovi, sve zivo skripi dok ga vozac mota!!
Ja sam se jezio.
Sve vise razmisljam da pravim mali telehender sebi po Lukinoj ideji, ma da sam video to davno ali nikad nisam ozbiljno razmisljao jer nisam imao potrebe za tako necim.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Skroz van teme al ajd. Lukina ideja sa menjacem od prednje vuce je dobra, on vec ima redukciju 3 - 4:1 i kad se doda zadnji most sa slicnom redukcijom taman se dobije odgovarajuca brzina (do 40-50km/h max,zavisi od odabranih delova). Jos bolje bi bilo kad bi nasao neki automatik menjac, ali klasican sa wandlerom, nema zezanja sa kvacilom za kreni stani poslove, samo kocnica i gas, nema habanja kvacila itd. Ali takvi su retki kod auta sa prednjom vucom, dobar automatik je mnogo lakse naci za zadnju vucu. A tu se onda javlja problem prenosa i reduktora. Ovaj sa snimka je iskoristio manuelni menjac od nekog kamioneta, a ulaz pogoni pomocu hidromotora. Mislim da je dobra ideja da bude zglobni, taman moze da se napred stavi jaka zadnja osovina od nekog manjeg kamiona.
 
E tog vladiku sam gledao milion puta
Mislim da je T40 još bolji
Staviti mu balonke nazad i nek krlja, pumpu od grajfera sa sve multiplikatorom na kardan on svakako ima dva kvačila, a skinuti nastavak kardana da dodje skroz uz diferencijal, ima i reverzer
A gume strpati 18,4r30 imaju takve felne od mtz_a
Ostane njegova hidro pumpa za hidro volan
Samo papuče prepraviti



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Luka kolko bi e novcanica trebalo ?
Bez da imas ista.
Naravno i majstorskih e novcanica uracunaj?
Možda od prilike
Traktor vladimirac oko 800_1000e
Pumpa sa multiplikatorom oko 300_350
Volan hidro oko 150_180
Klipovi 6 komada oko 500
Kašika i krokodil vile oko 600
Cevi konstrukcije čuda okretanje sedišta i papuča oko 700_800
Creva oko 300
Razvodnik 3 sekcije oko 120
Znači oko 4000 bez ruku izadje VLADIKA KONTRAŠ
E sad mnogo stvari može jeftinije da se nabavi, i kašike mogu iz reciklaže, klipovi polovni, npr ja sam platio vile i ramove(banane) 200e
Razvodnici mogu polovni, itd



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Skoro sam išao da kupim T25 za to
Nema papire, ok traktor ok gume nema bateriju tražio mi 900e
Nudio sam mu 500 e nismo se našli
Moja računica je imam 85% delova i rešim se jednom za navek
Stado hoću da širim na 200-300 plotkinja i biće mi svakodnevno neophodan utovarivač
Ovaj na 560 radi posao ali taj traktor se koristi za mnoge stvari i malo je nezgodno sa utovarivačem sa sve kašikom, ili skidati kašiku da ostanu samo banane, sreća lako se skida
Imam mali MF30 na njega bih TMR mixer nek vrti




Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nemam uslove ovako nesto sam da pocnem raditi.
Imam drugare odlicne majstore tako da mi ni to nije neki prob.
Nije se ranije razmisljalo, kod rodjaka na otpadu bilo klipova brdo, pumpi raznih sa sve multiplikatorima ili bez...
Jedna mi trebala i nju uzeo, ostalo me nije zanimalo jbg.
Majstora za creva imam covek sa cenama bas bas povoljan.
Treba da vidim sa njima i da cujem njihovo misljenje pa cemo videti.
Imam potrebu za ovakvom stvarcicom, rolo bale, djubre, mozda bi mogao i na silo trencu da radi...
Cesto mi zatreba i viljuskar a njega bez 2000e ne mogu da uzmem nikakav i taj za 2 je u fazi raspada.
Ovo smatram paletu od 1t da moze poneti.
Prednji utovarivac sam trazio ali sve neizgledno, skoro svaki trebam prepravljati, lep da valja 2000 izadje kako god okrenes.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja I dalje mislim da je najjeftinije i najisplativije imati rusa(mtz) sa prednjom kašikom... Daleko jeftiniji remont prednjeg mosta, kadar da radi sa utovarivačem sa fabrikom pumpom i razvod nikom bez prepravki i dodatnih troškova itd itd, a itemca ili nekog skuplje onda ostaviti za druge poslove...
 
Jest ako PODNOSIŠ rusku tehniku!!
Uvek neko sranje koje košta 300_500 din
Ili gumice na razvodniku ili koješta uvek slinavi i tako u krug!!!!!
Onda visok za ovčarnike, mali ajnšlag, itd
Baš ga mrzim!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Takođe mislim da bi se sa malim rusom mogao napraviti telehendler samo takav.
Ali pokupiti rešenja sa mog omiljenog Manitua..
Velika stvar je što Vladimirac nema kao IMT traktori slabiji rikverc nego je jednako jak u obe strane.
Ne mora se napraviti brzo, ali može se vrhunski odraditi i za druge stvari(buldozer, viljuškar) za sve gde treba jak prednji kraj i dobro prianjanje.
 
Valjda ima isto brzina napred i nazad?
I to je prednost.
Delovi jeftini..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
89045161_644648779632353_8089667633269440512_n.jpg

89039895_644648579632373_6902411472903602176_n.jpg

89030934_644648639632367_2699503699926974464_n.jpg
 
Nazad
Vrh