IMT

Kada mi zapne plug u nesto ili nece da se podize pa posle nekog vremena kad odlezi hoce ili kao danas podigne, pa se spusti sam i zakaci u podlogu i gde ne treba. Pri tom pridjem podignem rucno traktor drzi neko vreme pa spada opet i ne posize do kraja.
Traktor je 539 a plug jednobrazni? (Jednom pre kada mi se to desilo menjan je onaj kao ventil neki na pumpi za "novi tip" i to je resilo problem). Inace kada orem normalno hektare sam poorao nema tih problema.
Po ovome sto si napisao ako sam te dobro razumeo mislim da te opet zeza razvobni ventil.
 
I kod mene ima neki prob, samo kad je naget traktor, znaci u brdu nece da dize, ulja ima na mah.
Na ravni radi perfektno. Vise me mrzi plocu da dizem nego ista al moracemo.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Čoveku se dešava u brazdi, znači koristi finu ručicu!!! Toplink ode nazad i zaglavi igla i plug padne!!!
Igla može mnogo problema da pravi kao i opruga koju često nadjem puknutu!!
Razvodni ventil ili radi ili zaglavi!! Obično zaglavi na mestu gde je naj više korišćen i potrošen!! Negde skroz dole, a obično na pola puta poluga!
A ako hidraulik radi pa ne radi pa opet radi i rako njaka bude i da su makaze pokrivljene i sto čuda!!
Retki su ljudi koji znaju da koriste IMT-ov hidraulik!!
Gledam po selu fina stoji gore još od oranja, i tako voze, zakače rasipač prikolicu za njega i onda lepo razjebu toplink vezu iglu i ostalo!!




Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kako se mogu makaze iskriviti?
Ne ide mi u glavu.. a kod mene bas tako zeza kao sto si rekao "njaka"
Samo u strani, na ravnom odlicno radi.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Luka procitaj jos jednom sta je covek napisao,a igla nikako ne moze da spusta poluge pa bilo gde da ode topling ona samo moze da podize poluge kad se opruga sabije a da ih spusta nema ni teoretske sanse

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Otisao ferguson za 2800, stigao Imt 560 za 2300€…
Traktor neko vreme nije radio, kupljen od udovice.
Na traktoru sam odmah morao da radim pumpu i dizne i zamenu ulja i filtera, filteri goriva su bili skoro skroz zapuseni i to ga je mucilo.
Uzbrdo nije mogao da uzidje sam prazan trecom brzohodnom, jednostavno se gusio i nema snage. Dizne su dve bile na 90 bari jedna uopste nije obavljala funkciju i samo je jedna bila na 120 bari. Posle radjenja pumpe i dizni traktor se preporodio. I to me je kostalo sve ukupno 80€…
Imam jos sitnica ulaganja mozda do 350€ sa farbanjem i instalaciom.
Ovo sam napisao zbog simptoma pumpe i zapusenih filtera mozda ce nekom od kolega pomoci.
7c21a360b2ff6bee996cedb236c5dae5.jpg
7c2b84e11bcaed89576fff9e314a50b0.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Na jednoj dizni zamenjen ulozak, 900 dinara.
Druge dve samo nastelovane i cetvrta bila uredu.
Na pumpi promenjen prsten i valjcici tako mi je rekao majstor koji je radio pumu i to je naplaceno 80€, traktor posle toga ide bez ikakvih problema.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Prsten i četkice na transfer glavi često sam uradim, a roto pumpa ili radi ili ne!!
Uloške sam radim imam probnu pumpu
Barbula možda je moj bošista iz druge dimenzije ali uradi mi lepo i nije skupo!!
Čovek već 40god radi pumpe
Ima naučnik u mom selu isto bošista skup ko apoteka a skroz nepouzdan!!
A za hidraulik sam siguran


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kume ajd u neku paru,a što se pumpe tiče ja mislim da on priča o onom bregastom prstenu a ne o tom što ti pričaš
 
Toliko polemike oko PVP i dizni a ja se setio jednog naseg kolege i njegove cuvene: "Sve bi ja boschiste na bandere pokacao za primer" . Delimicno je u pravu jer su zbog njihovih gresaka mnogi radili generalne na motorima, a neki su skoro pa dobili secer. Ja opet imam slucaj gde totalno produvao motor u 190ki zahvaljujuci odlicnoj pvp i diznama radi mekano i mirno a pritom i odlicno vuce (osim sto dimi plavo). Dakle, dizne i pvp=pola motora. Ako nisi zadovoljan remontom, menjaj majstora :ppozdrav:.
 
Nazad
Vrh