IMT

landini

Član
Učlanjen(a)
24 Apr 2014
Poruka
2.088
Nije stalo u 70km. Iz BiH putujem. Odgovaralo bi mi sa telefonom, da ne idem na slijepo.

mixer87kac

Član
Učlanjen(a)
28 Feb 2015
Poruka
2.863
Ako misliš na te zglobove kod točka, odvrneš šraf i zavrneš mazalicu i podmažeš pa posle vratiš šraf. Pa tako svaki zglob...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

Sava21

Član
Učlanjen(a)
15 Nov 2010
Poruka
2.498
Probaj ga podici na dizalicu i onda podmazati.tako smo cale i ja podmazali rukavac na imt 560 koji se nikako nije dao podmazati dok je tocak bio na zemlji.

ACA RAIC

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2015
Poruka
2.523
Danas me izdao akumulator na ferdži, neće da kresne ni malo. Iznerviram se i okrivim ženu da je ona kriva za to, a onda pogledam, kupljen 16.05.2013. godine.
Mogao je još dve nedelje da me posluži, ovako da uzimam nov pa da ga za dve nedelje skidam i stavljam u podrum do marta nema smisla, a šta ću.

lovac luka

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2011
Poruka
2.856
Danas me izdao akumulator na ferdži, neće da kresne ni malo. Iznerviram se i okrivim ženu da je ona kriva za to, a onda pogledam, kupljen 16.05.2013. godine.
Mogao je još dve nedelje da me posluži, ovako da uzimam nov pa da ga za dve nedelje skidam i stavljam u podrum do marta nema smisla, a šta ću.
A što ga skidaš?
Kako voziš zimi?
I na autu zimi stoji baterija, i sve OK
Nikad ih nisam skidao niti ću ih skidat
539 i 560 vozim i zimi a ostale palim na 7-15 dana kad se setim da odrade malo 15_20 minuta

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

deks

Član
Učlanjen(a)
1 Mar 2017
Poruka
1.018
Ljudi koliko vredi pomocna pumpa, kockasta (kako se vec zove) i razvodnik za 560? Imam u glavi nesto od pre da se krece oko 300e?

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.249
Nova pomoćna pumpa košta 16.000 dinara a za nov razvodnik nemam podatak dok polovan u dobrom stanju može da se uzme za 40 evra.

lovac luka

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2011
Poruka
2.856
Pomoćna sa nosaćem i zupčanicima lulama i deklom ide 200e
Razvodnik ide oko 50e sekcija

ACA RAIC

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2015
Poruka
2.523
Uopšte ga ne koristim od dubokog oranja ( 25.10) pa do praznika žena (08.03).
Zato ga skidam, kažu da duže traje kad ga zima ne cedi. Tako sam bar ja informisan.

lovac luka

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2011
Poruka
2.856
A jel misliš da je to dobro što ga ne upališ 5 meseci?
Tu se svo ulje ocedi sa hilzni u motoru
A o menjaču neću da pričam
A još ako nema antifriz već prazan sistem sa ostacima vode koja mrzne u porama odlivka lepota jedna

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.156
Već sam to pisao, najvažnije je akumulator čuvati napunjen, a gde ga čuvaš je daleeekoo manje važno. Ništa mu u toplom neće biti bolje nego na hladnom ako nije pun, čak će pre u toplom sulfatirati.

Vrh