IMT

Ja sam kod mene na 577 namontirao posebnu posudu za ulje, poseban razvodnik i pumpu na kardan preko multiplikatora.Ideja je prvenstveno sprovedena u delo zbog prednjeg utovarivača a posle sam kačio sve živo i oduševljen sam.
 
Ako ima na multiplikatoru izlaz i za kardan onda je ok. Kod mene nema pa mi je bio problem kad zakacim masinu gde treba kardan i hdro izlaz. Tako da sam kupio novu pomocnu pumpu i nov razvodnik i sad je ok. Ovu na kardan koristim samo za frontala.
 
Nema izlaz za kardan na multiplikatoru i za sada mi i ne treba.Ako se javi potreba ići će tandem pumpa na mesto pumpe volana.Rade ljudi među ploče i dobro je rešenje.
 
E tu ćeš se usrećiti
Takav problem sam davno imao na S motoru
Verovao ili ne pojede zupčanike u razvodu!!
Isto ugradjena zbog utovarivača traktor
MF 290 možda ste ga i vidjali na novosadskim ulicama Čistoćin traktor


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Srđane tako je.Luka nisam znao da može raz.ebati razvod.Onda je najpametnije rešenje dograditi još jednu remenicu na remenicu radilice pa pogoniti pumpu preko remena(kaiša).
 
Tu se onda javlja problem startovanja motora, jer je snaga potrebna za pogon jače pumpe znatna(reda veličine 3-5 kW).
Idealno bi bilo da se takva pumpa pogoni preko neke centrifugalne spojnice koja je u remenici, tako da je motor rasterećen prilikom starta.
 
Po meni naj bolja opcija na kardan sa multiplikatorom, kad ne treba samo svučeš
Ili da utovarivač radi na obe pumpe glavnu i pomoćnu, to zahteva 2 razvodnika ali radi posao
Npr ja pomoćnom kontrolišem krokodil i nagib kašike
Glavnom dižem ram ubacio sam razdeljivač na ploču i posle njega jednosmerni razvodnik 3 creva
Radi super
A gledao sam da je čovek izvukao pogon sa desne strane bloka diferencijala pogon je sa kardana i banana pumpa od kamiona uključuje je na vazduh kao kamion
E sad on nema prednju vuču
Ali verujem da se zdravo napatio

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 




Evo kako sam ja to sklepao.Pumpa je od Carlo Pešći grajfera, posuda za ulje od Welger prese, razvodnik od IMT traktora, multiplikator od Fella balerine.Pumpa i posuda dobijene na poklon,multiplikator skinuo sa balerine a ostatak u vidu spojnice za pumpu, creva, brze spojke, duple niple, holenderi, platne i ostalo koštalo oko 300 e.Sva creva su W2 jer obična nisu dugo izdržala.
 
Meni ipak odgovara da se dogradi umesto kompresora, kao na zmaju 142. Ako neko zna nekog ko ima nosac i pumpu da mi prosledi broj tel.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Imt 558, vrti kardansko vratilo, bez obizira na polozaj rucice. Tj ne moze da se spusti skroz dole... Ideje neke sta mu je?
 
Nazad
Vrh