IMT

Nema antifriz već voda koju ispustm kad ga operem i stavim pod šupu. Traktor jr u selu, ja u gradu i kad krene zima retko idem do sela. Nema tamo ni besne kere u dvorištu. Žalosno ali je tako.
Bem li ga, meni tako govorili da radim i ja 30 godina tako radim i svaki mi akulutaror traje oko 6 godina. Možda i grešim ali tako radim, a da li je ispravno, samo nebo zna.
 
A jel misliš da je to dobro što ga ne upališ 5 meseci?
Tu se svo ulje ocedi sa hilzni u motoru
A o menjaču neću da pričam
A još ako nema antifriz već prazan sistem sa ostacima vode koja mrzne u porama odlivka lepota jedna


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Luka, planiram da sipam antifriz pa da pitam da li da očekujem da procuri na pumpi za vodu itd? Nije IMT ali se ovde otvorilo to pitanje.
 
A zašto bi procureo?
Uvek imam antifriz i leti i zimi
Samo u LTZ T40 i malom dajcu nisam imao
Bolje hladi i nema da misliš

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Zašto bi procurio? Negde sam čuo ili pročitao da voda zaptiva eventualna mesta kuda bi antifriz prošao. Jasno mi je da antifriz ključa na većoj temperaturi od vode i da bolje hladi i to je razlog što hoću da ga sipam. Naravno, drugi razlog je taj da ne moram da mislim oce li se smrznuti.
Trebao si da sipas i u t40 i dajca.
 
Poslednja izmena:
Jedino ako kamenac zaptiva
Veruj da sam probao da ostavim antifriz -10 celzijusa na temperaturi - 17 i nije smrzao ali je bio gel masa
Ajde da kažemo da u prosečan traktor ide 15l tečnosti
8 l koncentrata je oko 2500 din zašto razmišljati?
Pumpa vode mnogo duze traje sa antifrizom!!!!
Zbog 20e razmišljati i ciganisati se
Ako ne zaradi za antifriz akomulator dobro ulje i i dobru naftu onda na doboš i gotovo


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ja sam vec jednom pisao kod mene na 577 pumpa pocela curiti pre 5-6 godina (bio permant) ja u prolece uspem destilovanu vodu i prestalo curit,od tad stalno zimi ispustam vodu i jos pumpa traje a dokle videcu.
 
Isto i kod mene na 588 tj 577 počela da curi pre jedno 6-7 godina, sipnem vodu umesto antifriza i curenje se smirilo. Ponovo vratio antifriz i evo već par godina je opet ok. Kolega imao isti slučaj na autu.
 
Kupio prvi kombajn, sipao antifriz i procurio na stublinama, ima mokre stubline, i rastavljanje motora prije ulaska u njivu...... Uzas
 
To se dešava zato što je antifriz abrazivan na kamenac i razne naslage i hoće da negde procuri kad se posle duže upotrebe vode sipa antifriz
 
Tako je, kamenac se nakupio na stare gumice stubline, i antifriz ga razbio, i procurio na onoj rupici na bloku, da nisam sipao antifriz, nebi se dogodilo..... Takve stubline nema imt, mislim da imaju zetor i ursus, mokre stubline.....
 
Ja u Rakovicu sipam vodu koja je valda kondezat od gasnog kotla za podno grejanje. To dobijam od jednog drugara. Tu nema kamenca.
 
Destilirana voda je najsigurnija, poslije antifriza.... Poslije ovog lošeg iskustva samo antifriz.... Jer kad sam rastavio motor, to je perkins 4.107 ilo 4.108 nisam sam siguran da točno kažem, komplet brtvi je 100€, bilo je tu još posla, pa lufta na čahurama klipnjače, pa nove karike, semering..... Itd, ajmo još ovo-ono zamjeniti kad je već rastavljen..... Skupi se, a opcija je bila kupiti taj kombajn za godinu ili max dvije, trebao skinuti 20kj, pa dok se malo naučim na malom kombajnu, da kupim veći..... I prodan nakon vršidbe suncokreta prve godine..... A uložio bezveze u motor
 
Tamo negde pre 2000 godine imao sam imt 577 i na njemu su gumene patosnice bile sa donje strane oblozene nekim materijalom kao tapacirung na autima onaj od poda medjutim na drugom traktoru koji sam kupio posle 2000 god patosnice su bile od neke tanke gume i nisu bile oblozene sa donje strane.Nasao sam deblju gumu identicnu onoj sto sam dobio na traktoru ali kao sto rekoh samo deblju i sad ganjam da nadjem neki materijal koji bi zalepio sa donje strane te patosnice koji ni ujedno bio i zvucna i toplotna izolacija.
Nasao sam ovo https://www.kupujemprodajem.com/Aut...-u-kabini-64036056-oglas.htm?filter_id=331682 ali sad me muci to od kakvog je materijala da nece od vibracije traktora pustat kakve cestice koje su stetne za udisat kao sto je recimo staklena vuna i sl.sta bi po vama bilo najbolje da upotrebim za to
 
Tamo negde pre 2000 godine imao sam imt 577 i na njemu su gumene patosnice bile sa donje strane oblozene nekim materijalom kao tapacirung na autima onaj od poda medjutim na drugom traktoru koji sam kupio posle 2000 god patosnice su bile od neke tanke gume i nisu bile oblozene sa donje strane.Nasao sam deblju gumu identicnu onoj sto sam dobio na traktoru ali kao sto rekoh samo deblju i sad ganjam da nadjem neki materijal koji bi zalepio sa donje strane te patosnice koji ni ujedno bio i zvucna i toplotna izolacija.
Nasao sam ovo https://www.kupujemprodajem.com/Aut...-u-kabini-64036056-oglas.htm?filter_id=331682 ali sad me muci to od kakvog je materijala da nece od vibracije traktora pustat kakve cestice koje su stetne za udisat kao sto je recimo staklena vuna i sl.sta bi po vama bilo najbolje da upotrebim za to
To sto je bilo ispod gume je Azmofon i on ti je za zvucnu izolaciju moues naci na netu nije nesto ni skup bio kada sam gledao...

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh