IMT

Ljudi bježe od njih zbog lošijeg palenja ali realno on je kvalitetnije urađen od 539.U dobrom stanju ih je teško naći al vrijede te pare kod nas su traženi takvi primjerci u orginalnom stanju.
 
Mijenjam lezaje na vodenoj pumpi na 533 pa se razmisljam dal da promijenem i lanac sa spanerom posto je vec dosta rastavljeno na traktoru.Traktor je 30 godin kod nas i nikad to nismo dirali...Dal bi uopste ista dobijo u radu traktora
Ako treba promeniti španere-promeni. Ali lanac i lančanike..... Rastavi,proveri u kakvom je stanju pa ako baš mora onda promeni ali sačuvaj stare delove!
 
Ja sam moj 533 platio 2200e, odradio je oko 500 sati posle trgovine (pre toga je odradio 5000rs valjda). Ja sam zadovoljan, jer u to vreme za 539 sam morao dati 3000 i nisam mogao naci u ovakvom stanju. Ovaj sada je utegnut i radim sa njima identicne poslove kao i sa 539, cak je isao i uprevoz i vukao po 10t kukuruza. Prednost mu je malko sporiji menjac od 539 (tako je kod mene barem oko 13-14% po prskalici) i odlicno povlaci teret, narocito izmedju 2 i 3BH.
 
Kod mene ima jedan u komsiluku, fabricki dosao na fijatovim motorom. 45 ks, ide kao siflon. Samo lose odrzavan.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Gde mogu naci karike u kvalitetu za hidraulicnu pumpu za 577 ako postoji nesto takvo ili mi je sve jedno sta ubacim?

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Jedno pitanje... Treba mi šema za povezivanje sata novog tipa IMT traktora. Kupio sam ga ali nemam džeksne pa će na svaki kabel ići papučica i tako u sat...? Ako neko ima takav sat bilo bi lepo kada bi podelio svoje iskustvo... Hvala!
 
Koliko bi vredio 533, nov kupljen 1979., dvostepeno, špera, bočna kosa, sve 4 nove gume stavljene prije nekoliko godina, uredan i održavan, tvorničko stanje.?
Mi smo prodali ovog leta Imt 533, 1974 godiste, generalno je sredjen bio, prednje gume nove, zadnje su osrednje bile i dvostepeno kvacilo je imao. za 2100e. Prateci oglase primetio sam da je cena trojki u blagom porastu, zadnje serije sa kabinom i kompresorom se krecu 2400-2500e, pa i vise koliko traze preprodavci.
 
Kada smo nasledili od dede imt 533 bio je dosta zapušten. Godište je 1974, ima dvostepeno kvačilo, ali ne znam da li ima blokadu. Nema papučice, možda je skinuta. U narednih 200 rs ili 2 godine sam uložio preko 100 000 dinara u njega (nove sve 4 gume, akumulator, boš pumpa i dizne, konusno-tanjirasti, prednji trap, sedište, pumpa za vodu, kočnice) i sada jedino što me nervira je što je težak na volanu, inače je tip top, sedneš i voziš. Da teže pali ne znam, sve zavisi kome je šta teško, ali ne pali kao benzinac na zub (tako jedino leti pali), već zimi uz grejač okrene koji put i sastavi bez problema. Po meni je 539 precenjen u odnosu na ono šta nudi. Može se za te novce uzeti malo ozbiljniji traktor.
 
Slazem se da je 539 precenjen,al sta ces kad ga raja voli i najlakse se proda...ja sam ga koristio u mnogo operacija,i nikad nisam pozeleo da ga imam..kao mali traktor u jednom domacinstvu ima velik izbor traktora i ja sam uvek nekako birao jace i sposobnije za moze rece istu cenu. .
 
Po meni je 539 jedino dobro sto je IMT napravio.
Jako mi je zgodan za voznju, sve mi je tu. Kvacilo pritiskam petom, volan okrecem jednom rukom I moj je bez kabine I sa njim radim sve lakse poslove. Setva, pskanje, spartanje. I najbitnije ne umara me. Skocim sa njega, skocim na njega. Mogu ga voziti nedelju dana po 15 sati dnevno.
Moj je 80. godiste prva serija. Ja ga kupio sa 1070 sati rada imao fabricke gume. I stvarno me dobro sluzi. Radio sam mu jednom bosh pumpu I remontovana hidraulika, a to me sve kostalo 200e.
 
Mene je Rakovica bez hidro volana sa obicnom kabinom ubijala na mesto. Dva Dana orem,dva odmaram. Katastrofa.
A imao sam u isto vreme dve rakovice jedna sa hidro volanom I sirokom kabinom. Mnogo je bila udobnija za voznju. Ali nije vukla kao ova druga. Druga kao da je bila 15ks jaca.
Naprimer sa jednom vukao spremac 2,8m sa drugom, ide razbija. A jedna vuce prvom. A obe fabricko stanje, da ne poveruje covek.
 
Baća sremac jesi ti palio fergusona ili gurao nogama kao Kremenko i Kamenko jerbo si dugačak čovek pa kada sedneš na taki traktor možeš komotno da ga teraš kao trotinet.
 
Ima maticu i toga...ne znam di cu s nogama..nit uci nit izaci..a i jbs kabinu kad nemas di ostaviti flasu piva i flasu soka..

- - - - - - - - - -

Komsijski 539 bez kabine kad zagrlim fali 5cm da dohvatim prednji far i zadnju tablicu...

- - - - - - - - - -

A da vidis garazu za njega,parkira ga u kasiku od ulta...
 
539 bez kabine Boze i pomozi,a sa kabinom je zlo ja kad se uvucem u kabinu onda je festa dok izadjem i zato ga ne volim jbala ih kabina kao da to nije moglo biti bolje reseno.Zato je 542 zakon velika kabina ravan pod udjes i izadjes kao gospodin covek bolje udihtovana bez cerada i ponjava iza i plafon visok bez bojazni da ces udariti glavom u njega kao na 539.I ne da je precenjen nego ga preterase jbt gledam oglase mozes traktor kupiti koliko ih ljudi zacepili od 3500-5000+evra!
 
Nazad
Vrh