IMT

Sad prvi put cujem da nekome ED traktor trosi manje od GU. Ja sam skoro dobio neki Makedonski dizel. Proziran kao voda, jedva se oseca po malo onaj miris i malo masnoca pod prstima. Sipem u traktor i vidim normalno se ponasa. Potrosnju mu nisam merio, bar ne precizno.
 
ja sam zbog potrosnje i presao sa GU na ED jos davno, ED je mnogo suv pa sipam i aditive, tad mi se cinilo da je velika razlika u potrosnji, al sad kad sam opet poceo sipati GU ne vidim neku razliku, tako da od sad miksujem ta dva

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Mijenjam lezaje na vodenoj pumpi na 533 pa se razmisljam dal da promijenem i lanac sa spanerom posto je vec dosta rastavljeno na traktoru.Traktor je 30 godin kod nas i nikad to nismo dirali...Dal bi uopste ista dobijo u radu traktora
 
"Evro dizel je mnogo suv"
Da li on vama sluzi da podmazuje motor ili da sagori u smeši sa vazduhom?Sta podmazujete dodavanjem kojekakvih aditiva u ED? Svi motori koji su mi radili na D2,loz ulje vec godinama rade na ED i ni sa jednim nisam imao problema.
 
kod rotacione moze biti problema, kod linijske nece jer ima svoje podmazivanje

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Veci problem moze da vam napravi motorno ulje nego gorivo.Imao sam problem kada sam trosio biodizel,sa ED nisam imao problema.
Inace kod mene nema razlike izmedju jagnjetine i prasetine.
Tako je, ED bez greske, nikakvih problema!

"Od probiraca nema j*****"

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Koliko bi vredio 533, nov kupljen 1979., dvostepeno, špera, bočna kosa, sve 4 nove gume stavljene prije nekoliko godina, uredan i održavan, tvorničko stanje.?
Kod nas je takav istog opisa samo bez bočne kose cjenjen 3000 eura a prodan za 2750e.Prodao komšija komšiji. Otac čuvao radio samo za sebe nije kardana uključio.Sin prodao netreba mu živi u gradu radio dok je majka bila živa vrlo malo.
 
To nije skupo ja bi ga bez razmišljanja kupio zato što imam isti koji se dobro naradio.Rađen mu je motor lamela prednji trap diferencijal još je ostao mjenjač da se uradi pošto su mu stradali ležaji na spojničkoj.Sve u svemu zadovoljan sam s njim.
 
Kod mene nece niko 533 platiti preko 2.000 da je pozlacen, ali sve zavisi...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh