IMT

zar nije dovoljno veliko 2x35 na 30cm dubine sa 542? Jedino da mu zakacim tri brazde pa da se udavi :osmeh:

Tebi je taj termostat zakucao otvoren

ne znam, cim on uspe da dogura i do 80 ne bih rekao da je zakucao, ne smanjuje mi se nikad naglo temperatura, inace do skoro nisam znao koja mu je temperatura jer naravno fabricki (elektricni) sat je crkao davnih dana, dok sad nisam stavio ovaj obicni..
 
Kada dam gas veci od 1600 obrtaja (na manjem gasu je sve normalno) cuje se kao neko jako skripanje ,nebitno da li je traktor u brzini ili u leru, da li neko zna u cemu moze biti problem?
 
Vi sto ugradjujete termostate od renoa u traktore ne zaboravite da mu izbusite rupicu da moze vazduh da izadje. Pogotovo ovi sto drze vodu u sistemu pa stalno ispustaju
 
Мене занима колика је разлика у температури воде у блоку и у цреву, где стоји тај термостат....мислим због удаљености термостата од примарне топлоте воде, ипак до тог термостата у цреву нема циркулације па вероватно касније отвара на већој температури, ако разумете шта хоћу да кажем. Да није то мало забрињавајуће.....ал видим да људи пишу да ради без проблема.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Bio original termostat u kucistu gdje ga tvornica ugradjuje ili u gornjem crijevu koje se spaja na to isto kucista (10-20cm razlika u mjestu montaze) nema apsolutno nikakve veze. Bolji je ovakav termostat nego nikakav u svakom slucaju.
 
Јел има везе на коју је страну окренут или му све једно?

Мислим што ближе блоку га ставити.
Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Naravno da ima veze. "Sonda" ide prema tekucini koja dolazi iz motora. Tekucina zagrijava "sondu" i preko nje se termostat otvara.
 
Хвала на разјашњењу.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Ne znam ali znam da je to itekako veliko budzenje,namestaju to i ovde na stila tj JTD motore ali ih ubrzo poskidaju retko ko da je izgurao vise od godinu dana.Ja ne znam kakav je to termostat koji kosta 600.din,a da je bolji od istog originalnog za traktor a pravi ga recimo ista fabrika?Kada bi bio u pitanju original term.za R-4,made in France,jabi to pozdravio ali bi on tada kostao sigurno 10.000.A i nije sigurno ista temperatura na pola creva i na samom motoru,mora da je niza bar 3-4 stepena.
 
Pozdrav kolege.Ne znam da li sam ,,upao'' u pravu temu ali treba mi informacija za prijatelja koji ima Rakovicu 65.Treba nam informacija o komplet instalaciji od Fenix-Jagodina,da li odgovara i da li ima sema povezivanja.Hvala unapred!
 
Glacko dodji kod mene nije daleko pokazacu ti jtd-a ide 6-a zima sa tim termostatom i imt mislim da je treća ili četvrta nisam siguran
 
Ok,ali glavna razlika izmedju ta dva tipa termostata je sto kod jtd termostat kada otkaze on obavezno ostane u otvorenom polozaju pa ga ljudi menjaju tek u zimu zbog grejanja a kod ovog od renoa kada zakove ostajes tu gde si.
 
Uglavnom GU zato sto je jeftinije a ED je blji ali skuplji, u potrosnji mislim da nema nikakve razlike teoriski bi trebalo manje da teosi ED ali sa nasim starim motorima nema gotovo nikave razlike.
Ima razlike i te kako ,U navodnjavanju sa 558 sa uvek istim gasom i na vremenski identicno ukljucenim traktorom pod uvek istim opterecenjem gasno ulje je trosio 6.5l a euro dizel 5l na 1h. Od tad samo euro dizel sipam .


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ok ja nisam nikad imao ovakve uslove da uporedim potrosnju, ovo sto si ti uradio je super prilika za testiranje, bogami razlika nije mala 0.5 l/h.
U ovim poljskim radovima ja nisam primetio razliku zato sam ovo napisao.
 
Nazad
Vrh