IMT

IMG_20170401_183131_zpsbga69l6l.jpg

IMG_20170401_183109_zpscwoyhgiq.jpg

Posao odrađen.Zamenjeno ulazno vratilo i zupčanik a ujedno rešen i problem sa mešanjem brzina.
Rešeno glavljenje u 4-oj brzini ovim zahvatom kao i mešanje brzina ubacivanjem osovinice od 7mm u šalt heblu.Ako neko bude imao sličan problem da zna šta se dešava.
 
Sta bi mogao biti uzrok popustanja sarafa na poklopcu hidraulika i mjenjaca kod imt 577? Krajem februara sam popravljao mjenjac i remonovao rucnu kocnicu i od tada vec par puta dotezem sarafe i posle nekog vremena opet popuste.
 
Koliko ih stežeš?Ploča hidraulika ide na 9 kg a pošto su šrafovi koji drže menjač takođe 12mm kao i na ploči možeš i njih na 9-10 kg.
 
To je jedno od prisilnih resenja ali nekako imam utisak da postoji jos nesto jer mi je takodje pocelo pustati ulje na sve strane po razvodniku hidralike kada sam ga koristio, pre to nije bio slucaj, da li je moguce da nesto sa hidraulikom nije uredu?

@ Goran G

Remontovao sam rucnu kocnicu i zupcanik od rikverca u mljenjacu
 
Marko 69 sigurnosni se nalazi pod onim malim deklom sa tri šarafa m8.Kraj njega stoji mjerač ulja. Iz njega izlazi glavni vod prema uljnom filtru.Rastavljao sam ga unutra ima kuglica i opruga sa mogućim štelanjem pritiska.Tu zna biti nečistoće pa kuglica ne zatvara tad pritisak pada.Kod mene je u redu.Nabavio sam drugi manometar pa ću probati šta se dešava.2012 je rađena generalna motora pošto je traktor imao odličan pritisak i rađen je na 5500 sati majstor je ostavio staru pumpu.Sa novima je imao loša iskustva i rekao da je može zamjeniti da ne rastavlja traktor nego samo skida karter.
 
Majstori koji su sastavljali nov traktor u fabrici IMR. Navoji na konusnom 0.75, a one dve matice 1.25 ili 1.5. Oni su zavili TE matice i to je radilo 500 sati. Ne znam da li bi vredelo da napravim te matice sa sitnim navojem?
 
Ako ima iole malo dobrog navoja na konusnom,a moralo bi biti,pravi nove matice na strugu prema navoju i prema prostoru (napravi šire ako može). A ako nije dobar,onda narežite nov navoj,opet na strugu naravno,i onda matice prema tom navoju pravite. Za svaki slučaj kapnite malo one tečnosti za učvršćivanje navoja (crvenu) mada ako ispadne dobar navoj nema potrebe za tečnost. Ako ti nije mrsko škljocni neku sliku i okači u temu Rakovica. Živo me zanima kako to izgleda.... Kako su uopšte uspeli da navrte matice sa pogrešnim korakom?
 





Evo moje masine...ideja je bila samo da napravim nadstrescu,pa se predomislim i izbacim stare blatobrane a napravim ove,a kad sam to vec smontiro onda da kupim i sajbu i ova donja stakla.....Kad budem imo vremena najvjerovatnije cu odradit i vrata
 
Nazad
Vrh