IMT

A vi niste znali da traktor bolje kosi kad je opran? I ore bolje i sve bolje radi kad je opran, a jos kad se ubaci mirisljava jelkica u kabinu...:osmeh:
 
Ne mogu se složiti oko ne farbanja u dvorištu - to nije samo da bude lepo već ga farba štiti od propadanja. Za ovo da ne želiš da budeš rob se slažem ali bar po nekad valja oprati, na primer posle razbacivanja veštaka - znaju delovi da zardjaju ako se ne opere što, opet, vodi do ubrzanog propadanja. A gorivo ne spada u održavanje, ovo ostalo da.
 
U ovim uslovima kada ima mnogo prašine, uopste mi nije tesko da uvece operem traktor, da bih ujutru usao u cistu kabinu.
 
ми их перемо једном годишње...нема се баш толико воде за бацање...а и не иддмо у њиву никад кад јњ блато....једино после бербе издувамо хладњак и то је то....

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
Ne mogu se složiti oko ne farbanja u dvorištu - to nije samo da bude lepo već ga farba štiti od propadanja. Za ovo da ne želiš da budeš rob se slažem ali bar po nekad valja oprati, na primer posle razbacivanja veštaka - znaju delovi da zardjaju ako se ne opere što, opet, vodi do ubrzanog propadanja. A gorivo ne spada u održavanje, ovo ostalo da.

Kolega, sve to stoji al sto god ja u dvoristu imam nece istrunuti bar narednih 40 godina... Volio bih bas vidjeti da ram leopard pluga istrune zato sto nije ofarban...

Ne kazem da bas nikad ne perem traktore al tvrdim da je bespotrebno svako malo peruckati i glancati po njemu. To je radni stroj koji je namjenjen da bude u prasini i blatu i da ruje po zemlji. Malo prasine mu ne skodi. Filteri, ulje, antifriz, periodicno dotezanje sarafa, provjera dizni, podesavanje ventila... To mu je puno bitnije nego da je cist ali to dosta ljudi ne razumije.
 
Ovaj traktor je ćale kupio 1973. Pere se jednom/dvaput godišnje i to samo baštenskim crevom i sunđerom. Originalna farba je na njemu. Obrađuje voće (ranije 7ha sam, sada 15ha uz pomoć 539 i R65). Ništa istrulilo nije. Slikan je posle kratkog pranja.
Da ne bude zabune, zamenjeni su sedište, podizna poluga, stavljen nov motor 549 i još neke sitnice. Limarija, nalepnice i farba su fabričke.
 
posle svakog prskanja vinograda operemo traktor i atomizer,da se ne pere mislim da bi dosad rdja pojela atomizer i pola traktora...a i puno lepse sutra dan sesti u cist traktor i ici nesto drugo raditi nego ovako sve od hemije od prasine jos kad upekne sunce milina u kabini...i izgubi se sigurno 2h dok sve ne operes i sa sundjerom i cetkom i dimerom...
 
Odkud da mi na fergi nisu u pravcu one nule sto se stima palenje....slucajno danas primijetim.....pumpa je skidata pre par godina.(nosita bosisti sa diznama i bilo je sve ok)
 
Drugi manometar ne bi bilo lose prikacit pa da se uopredi, ako bude isto, prvo sigurnosni pogledaj.
 
Ja to obicno radim linijom manjeg otpora, prvo probam ono sto je lakse uraditi a to znaci zamena manometra. Na jednom 577 sam imao slican problem, zamenjen je regulacioni ventil i gumica na usisnoj cevi uljne pumpe i posle toga nije bilo takvih problema.
 
Sigurnosni skidao sve u redu manometar je manji problem bojim se da nije pumpa.A kad je ladan motor ništa ne teperi.Radi se o 533 traktoru

KOd mene nesto slicno se ponekad zna desit,medjutim te oscilacije kazaljke su kod mene bile vrlo male, znaci kazaljka vibrira u vrlo malom rasponu ito na leru dok na jacem gasu skoro i da nema ali eto opet mi to bode oci.
Gde se nalazi taj sigurnosni ventil?
 
Nazad
Vrh