IMT

Odvojio sam kolijevku sam samcat. Sto je bilo na njoj i ostalo je. Raskacio struju i crijeva, nemal vaga na tockovima. Mozda 10kg teza naprijed.

IMG_0405.jpg
 
Ja sam jednom rastavljo fergu i podbacim stozinu pod traktor i lancom svezem kroz onu rupu ispod hladnjaka.....rodak je sam na vazi rastavio traktor (sa motorom).....Mijenjat je druk lezaj koji se ponovo cuje
 
Sova, rastavljam ga jer slini izmedju razvoda i motora. Na razvodu gdje brezon za poklopac pumpe volana je navoj unisten pa i tu slini. Dihtam sve redom i ubacujem i ispravan termostat jer ovaj otvori na 60c. Sad kad je raskupusan radim sve od reda u nadi kad ga sklopim da bude barut. Skidam i pumpu da zavarim blok, planiram prepravit one cijevi od filtera do pumpe i slicne. Bakarne cijevi i oko holender lemit, varit kako se to vec zove. Tako i preliv sa dizni jer pored silnih vibracija oni o ringovi se pojedu za sezonu sto budu na krajevima.

Smiljane, tako smo 542 prosle godine rastavili radi zamjene vucne lamele. I ja planiram svog jer pisa ulje i na zamajcu. Sad je traktor neuposlen do sjenaze pa to iza svetaca planiram da poradim. Ovih dana u nabavku.

Mjenjac, kuciste difa i sve ostalo je ko barut a motor sere gdje sta ima i moze. Da ima jos nekih tekucina srao bi i njih. Stajanje ga ubilo. Sve se skorilo i strulo.
 
Danas pribavio malo materijala.
Set za motor 49.50
Semering radilice 8

IMG_0407.jpg


Termostat indijski 14, kad otvorim svoj oticu potrazit kvalitetniji od nekog auta. Ako ne nadjem nista ima fiatov 54KM. Sutra napadam.
 
Ja sam svakako rasturio ceo motor i sve se pregleda. Tako je bio cadjav iznutra da jos ruke nisam oprao a pre neki dan sam ga rasklopio :D Inace, nije duvao na iber i solidno je radio :D
 
Kod mene je motor sasvim ok. Ne duva zasad nista. Problem je lose i ne strucno odrzavanje + stajanje dobrih 20 godina ako ne i vise.

Bubu, puno si ga stedio. Ja kad sam poceo vozit, prvi mjesec dva je furljo na auspuh svega i svacega. Sad skoro nista. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Danas se radilo. Moro sam bregastu izvadit da skinem kuciste razvoda. Posla u PM, dihtunzi spekli, na poklopcima lijepljeni pa je to struganja koliko ti volja.
Sutra moram kupit o ring na kucistu semeringa i motor se zatvara, onda varenje bloka i prepravka kompletnog naftovoda.
Medjuzupcanik je bio ubacen kako je dopo u ruke, oznake se nisu poklapale.

IMG_0408.jpg


IMG_0414.jpg


IMG_0418.jpg
 
Nakon prvog startovanja da opet otvoriš razvod oznake na međuzupčaniku neće se poklapati.To tako mora i nemoj da te brine.
 
Landini, ja sam taj motor kupio pre mesec dana tako da taj jos nije osetio moje masiranje po gasu :D

Maticu, nije to klinasti kais pa da se ne poklapa kad i ako preklizne. Uvek mora da postoji jedan polozaj gde su sve crte na svom mestu. Kod mene na M34 se isto nisu poklapale crte pre neki dan kad sam rasklapao a motor je lepo radio.
 
Maticu, nije to klinasti kais pa da se ne poklapa kad i ako preklizne. Uvek mora da postoji jedan polozaj gde su sve crte na svom mestu. Kod mene na M34 se isto nisu poklapale crte pre neki dan kad sam rasklapao a motor je lepo radio.
Ali taj položaj dolazi na svakih 200 i nešto okretaja radilice (ako se dobro sećam priče jednog bošiste.) da se svi reperi poklope.
 
A zanimljivo mi to 560 piša 539 piša a 577 ni kapi.
Većinom procure opet moj je došao suh .
Sad nakon mene ima na parmjesta ulja.
Problem je i kad se slaže razvod prije je ljepljen dihtung a toga više nema za kupit opet ce curiti.
 
Nazad
Vrh