IMT

Lepo kaze Bobo, treba naci sredinu. Nije dobra jako uska guma, ali ni siroka ne valja. Moja kornjaca sa 14,9 lepo ore, levi tocak celom sirinom lezi na zemlji a desni celom sirinom ide po cistoj brazdi. Dok 18,4 guma u brazdi gazi jedno 15 cm oranja, a levi tocak ne naleze celom sirinom na zemlju sem ako je jako mokro pa upada.
 
BobanNB je napisao(la):
laki91 je napisao(la):
Vase misljenje o imt 560 ili bolje da uzmem 558 cene su im slicne od 3000-4500eur

Koji 560, stari ili noviji tip:haha::haha:
Ako ces stariji 560, onda ti je moj izbor 558 i stavi hidrauliku na volan i vooooooooozi dokle oces. A ako je noviji tip u pitanju, onda 560.
hmmm,,da slucajno ne mislis da napravi hidraulicni volan,,i koliko para treba da se to napravi?
 
Na 560 imam 13,6/38. sa njim orem ugar i za žito.Nikad nema proklizavanja,nikad nisam upotrebio blokadu(čak je i zaribala),točak je uzan i savršeno ide kroz brazdu,negazi oranje.
Na 577 imam 18,4/30 i sa njim samo duboko_Opet nikad nekoristim blokadu bez obzira kakvo je stanje.Jedino što dosta ugazi oranje.
Sve orem sa 2x35 cm i ova kombinacija mi se savršeno pokazala.560 pošto ima slab motor pa nije za pliće oranje u drugoj,sa točkovima 13,6/38 je dosta brži u prvoj brzini,a neumara se i ne oseti da vuče.Brži je i u transportu,na svim lakšim radovima pa je automatski i manji potrošač.
A što se tiče sposobnosti da vuče sa uzanim točkom,sledeći primer:
Vučem zmajevku žita (oko 7 tona),po asfaltu,uz breg,i kako nije mogao da u prvoj izvuče,zajebe me i tačno na prevoju opasnog brega,na najgorem mogućem delu, moram da zakočim.I onda krene sa malo šlajfovanja iz mesta u drugoj sporoj i izvuče!A gume stare,ćelave,bez ripni,guma tvrda,nelepi za asfalt.
A 577 u prvoj neoseti koliko je duboko iza njega,samo što je spor.
Zato preporučujem svakom ko ima ova dva traktora,da proba ovakvu kombinaciju točkova.
 
:ppozdrav: :ppozdrav:Neki dan točnije u subotu pripremam Imtom 565....onim mojim....satri dere forterru ....a djed rakovicu...iii ja doso na kraj sa spremačem na kvacilo on jos ide...ugasim ga samo proba stari ne vrijedi drkat po kvacilu kad samo ide nemos stat...mi skinili dolje ispod mjenjaca ima rupa gdje je korpa kad smo odvrnili i skidamo poklopac, na poklopcu osovinica mala...mi trazimo gdje je a ono iz korpe neka mala osovinica otpala kupio nove osovinice...nove rascjepke metio sredi sad ide ko kaki pravi... :ppozdrav: :ppozdrav: :cao: :cao:
 
Bubu je napisao(la):
@NIDŽA

577 sa gumama 18.4R30 ide oko 8.5 km/h. Prosle zime kada smo orali sam na DV-u imao pozadi uske tockove 13.6R38 i drugar koji vozi Rusa 82.1 i ja smo isli isto brzo. Njegov sat je pokazivao 9.2 km/h pa ti sada vidi. . .
Inace, 577 po katalogu sa gumama 18.4/15R30 ide 1. brzom 7.74 km/h pri 2000 o/min motora a 565 sa gumama 16.9/14R28 ide 10.3 km/h pri 2250 o/min!
Bubu
U mom katalogu piše za 577 da na 2000ob. u prvoj ide 8.45 a 560 sa gumama 16.9-28 i 2250 obr.9,7km/h
 
@MONTOYA

Ja imam 4 razlicita kataloga i ne poklapaju se bas podaci. U svakom slucaju 577 jeste sporiji 1. brzom od 560 ali kad bi vukli iste plugove u istoj njivi 577 vuce 1. bez broblema dok bi 560 isao 3. sporom..

Ja sam orao sa obe kombinacije zadnjih tockova i zakljucak je sledeci:uske su dobre za sve sem za setvospremac i branje po blatu zbog gazenja!



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Da, uzane nikako za setvospremač ,ostavljaju tragove.kod drljače još više.
A za branje i nisu loše kad treba da se progazi put kroz sredinu njive.Stradaju samo 2 brazde.sa 577 i širokim gumama obavezno zgazim 3 brazde.
 
pozz svima...
interesuje me da li moze na imt 5170 u diferencijal od kamiona raba da stanu konusno tanjirasti zupcanici?
 
Kako vam se svidja ova kombinacija boja, po zelji musterije?

azhs1y.jpg
 
Cini mi se da samo ruka iznosi 200e. A posle zavisi sta se radi. Moje misljenje je samo staro za novo i nemas brige. Das tvoj stari motor i doplatis i nema da mislis. Sa 1000e mozes samo da nabacis sebi brigu za vrat. Stavi nov motor, pa makar digo i kredit. :ppozdrav:
 
Lepa kombinacija ali motor kao sto kaze North ARMY ili crno ili tipa plavkasto kao na IMT 580DV noviji model. Ova siva boja nije nesto prikladna za oci kao da nesto nedostaje, i naravno blago zatamnjivanje stakala video sam pre neki dan Rakovicu 65 sa svetlo zelenkastim staklima jako lepo uradjeno.
 
milanco je napisao(la):
uuuuu bice cupavo. :zli: Gde uzimate delove za te vece traktore 577, 5106 i slicno. U Nisu toga nema ::lose::

Novi Sad, Beograd. . .

dragan82 je napisao(la):
Cini mi se da samo ruka iznosi 200e. A posle zavisi sta se radi. Moje misljenje je samo staro za novo i nemas brige. Das tvoj stari motor i doplatis i nema da mislis. Sa 1000e mozes samo da nabacis sebi brigu za vrat. Stavi nov motor, pa makar digo i kredit. :ppozdrav:

Bolje je da neko uradi motor kako treba nego 'macka u dzaku' nov motor ili zamena stari za repariran u fabrici!
 
Ija se slazem sa Bubijem najbolje resenje je kupis delove zovnes majstora uradis motor i samo gas i bar znas kakve si delove stavio, a to staro za novo meni licno se nesvidja jer pitane je kakvi su delovi i ciji su, kakva je obrada, ima li garancije na taj motor i jos 100 ostalih z.j.......a da ih sada ne nabrajam, od mene toliko i :ppozdrav:
 
Ova kombinacija boja je po zelji musterije, a musterija je uvek u pravu.
On se dvoumio dali da motor bude crn, a na kraju se ipak odlucio za standardnu sivu.
Jel postoji jos neki Imt 533 koji ima tapacirane blatobrane, ja do sad nisam cuo?

2lk70wo.jpg
 
Nazad
Vrh