IMT

bewisa je napisao(la):
@ Becarina pusta

Hoces da kazes da je istog kvaliteta i iste tehnologije kao NH.
Ja tvrdim suprotno,ako nisi procitao prethodne postove. :ppozdrav:

Slažem se sa tobom da je Zetor skup i da je u nekim stavkama ispod NH. Htio sam ukazati na jednu stvar da je Zetor kud i kamo bolji od IMT-a. Pa da i malo više troši nek troši, al zato i vrijedi. Pitaj Šandora zašto nije uzeo IMT-560 DV i još uštedio novaca? Za traktor koji radi (masu poslova na imanju), a pri tome mislim da godišnje okrene preko 700 rh, isplati se dat pare jer taj uloženi novac se brzo vraća. Opet je drugi par opnaka naša kupovna moć ili bolje reći nemoć, pa su ljudi prisiljeni kupovati jeftinije strojeve.
 
Ako bi kupovao od jeftinijih izabrao bi 577DV ili 82.1,820.
A od skupljih (70-85ks) ipak NH a ne Zetor.
Mislim da je kod nas NH cak jeftiniji od Zetora u istoj klasi.
Pitaj ti Sandora sto je kupio Zetora a ne NH.
 
Da se malo vratimo IMT traktorima u ovoj temi, a za poređenja sa Zetorom postoji druga tema.

Video sam jednog 577 i ima menjač sa tri brzine. 85 -to je godište, stari tip kabine i farban je, pa pretpostavljam da je i nalepnica nova stavljena, odnosno da možda i nije 577 već neki drugi model. Doduše na pločici u kabini piše da je tip 577. Da li su zaista postojali 577 sa tri brzine ili je tu već neko menjao menjač? Čovek je drugi vlasnik pa nema pojma o tome. Inače traktor se na malom gasu baš trese (volan i one ploče gde stoje noge) i veoma je bučan.
 
Bile su prve serije 577 sa 3 brzine, a mjenjač s 5 brzina je bio nadoplata. Ako je limarija farbana to je uredu, a ako mu je čitav motor zamazan bježi od toga.
 
Pa ovaj je iz 85 god., ne bi trebalo da su prve serije. Ofarban je i motor, odnosno kompletno je ofarban.

edit: Kako se otprilike kreću cene za takve 577 sa starim tipom limarije?
 
Ja sam NH naveo kao primer zato sto ih ti imas.
Za 70% paora u Srbiji najprihvatljivija varijanta je
539,542,549 i 560,565,577 ili 539.542,549 i 82.1,820,892.
Ima boljih konbinacija ali ove imaju najbolji cena odrzavanja-ucinak,
tj. primereno stanju agrara kod nas!
Inace vise cenim proizvodjace traktora iz Nemacke,V.Britanije,Svedske i Finske.
 
I pre sam spominjao a mogu opet,ujak ima 577 dv stari tip i 587 isto stari tip,577 ima 5 brzina a 587 3,kaze da 587 ima puno bolji raspored brzina od 577 i radje tera 587 nego 577.
Kaze da je 587 bolji orac sa 3 brzine od 577 sa 5 brzina kad vuku iste plugove.
Ko zna mozda je jos neko imao slicna iskustva pa je izbacio menjac sa 5 a ubacio sa 5 brzina.
 
@dukej

To je verovatno 578 ili je neko menjao menjac.
Nije to losa varijanta.
Mi imamo 578(3 brzine) i 577(5 brzina) stara limarija :ppozdrav:
 
Šta podrazumevate pod bolji orač?
Brže da uzore ili da se manje muči motor?
Jeste da 578 malo brže ore ali je zato 577 malko sporiji pa je izdržljiviji za duboko oranje,neumara se toliko
 
Dok sam imao 589 DV uvek je u oranju bio brži i dosta manje trošio od 577 DV.Znači ista njiva,oru jedan za drugim,svaki vuče isti plug IMT 610.14,589 svuče rezervoar od 90l a 577 od 110l za ceo dan i šta je tu sada u pitanju? :sta:
 
Ko mi pokaze u originalu 577 ili makar na katalogu da ima menjac sa 3 brzine onda mu ja kapu skinem i ukazem postovanje!

578 je prethodnik 577 sa pomenutim menjacem i kompresorom sa strane. To je taj vas 99% 'umisljeni' 577...

Ne vidim zasto svi hvalite menjac sa 3 brzine za oranje? Velika je razlika izmedju 3. spore i 1. brze a ne moze uvek da se ore 1. brzom ili moze sa manjim plugom ali onda kada oranje ide lakse opet ne moze da ide 2. brzom i potrosnja automatski skace. Ipak sam za menjac sa 5 brzina i adekvatan plug za njega-brzina oranja 6-9 km/h (na 577 4. spora-1. brza)sto znaci da je tada otpor jednak propisanom za taj plug i potrosnja najmanja.

Dace Bog pa cu uspeti da uradim sto sam naumio a to je da napravim od 577 udoban traktor. Tada ce u svemu biti bolji od Zetora. . . :cao:

Sto se kupovine traktora tice-svako za sebe zna sta mu je najbolje i u kojem ce najvise vremena provesti i koje ce operacije raditi sa njime!

@Matic

589 je dosta slican traktoru 577. Ne znam samo da li je tvoj nosio engleski motor ili S44 stari tip. U svakom slucaju, citajuci tvoje dosadasnje postove sam zakljucio da tvoj 577 ne radi kako treba a tvoja poslednja izjava je prelila casu. Proveri stanje motora-mislim da znas i sam sta treba da gledas. Obrati paznju na precnik klipa jer je mozda kod tebe mera 98.4 a sa tim klipovima hoce da vise potrosi jer traktor ne moze da ima snagu i obrtni moment kao sa njegovom pravom merom 101.05!
 
Potpuno se slažem da je menjač sa 5 brzina bolji za oranje, jer je u prvoj brzoj malo jači.Može dubinu koliko hoće i nesmetaju mu bregovi na njivi.Odlična je za ugar ili oranje za žito sa 3x 35 cm,
ili drugom 2x35cm. E kod 578 već nema tih izbora.
Jedino mi se nesvidja razlika između 3 i 4 brzine.Skoro su iste.
 
Vjerovatno je ovako kako ti kažeš. Ljudi danas rade svašta pa prodaju starije modele kao novije. U mome kraju IMT 560 sa polugom IMT 756 ore 2. brzom i doslovno leti, jer su zemlje kraj rijeke i dosta su lagane. Meni je se nudi jedan IMT 577 DV 1985 g sa 3 brzine u zamjenu za mog Zetora 4718 i tanjirače 24. Čovjek je tvrdio da mu se prednja vuča uključuje ručno i da radi i u rikverc, kočnice su mu prepravljene sa kamiona i kočenje mu je na zrak sada. Pošto mi ne treba toliki traktor nisam ni razmišljo toliko o pazaru, ali mislim da je ponuda bila dosta dobra. Evo i slika tog IMT 577, meni izgleda dosta čudno.

5zkzlf.jpg

afed1v.jpg

263zpep.jpg
 
U nas ljudi prepravlju te kočnice od starih kamiona FAP-ova ja misilm, za 500 € se uradi komplet. Kako sam čuo od čovjeka koji radi u šumi s tim traktorm s prepravljenim kočnicam zaustavlja prikolicu sa 8 metara drveta u najvećem brdu s laganim dodirom kočnice. Po meni to i nije neko rješenje jer svaki put kad hoćeš krenuti s traktorom iz mjesta moraš nabijati radni pritisak u boci zraka da uopće imaš ikakvo kočenje. Više mi se sviđa kombinacija dobrih hidrauličnih kočnica na traktoru i zračnog kočenja na prikolici.
 
Nazad
Vrh